فوتبال ایران / شناسه خبر: 83907 / تاریخ انتشار : 1397/6/12 18:44
|
حریفان تکراری در فیفادی و پرسش‌های بی‌جواب

داستان بازی دوستانه با آرژانتین و کلمبیا / نوامبر یا مارس؟

بازی با حریفان تدارکاتی تکراری در روزهای فیفا حالا رسانه‌ها را به کاوش در پیشنهادهای فدراسیون برای بازی های دوستانه انداخته است.

ایران ورزشی آنلاین / به خاطر شکل تازه برگزاری جام ملت‌های اروپا که با نام لیگ اروپا در روزهای فیفا برگزار خواهد شد بازی دوستانه با تیم های اروپایی سخت شده بنابراین تیم ملی در فیفادی های پیش رو باید حریفانی از قاره های دیگر انتخاب کند. اولین و فعلا تنها حریف تدارکاتی تیم ملی ازبکستان است که قبل از جام جهانی هم با این تیم بازی کرده بودیم و حالا این سوال پیش آمده که چرا حریفان تدارکاتی تیم ملی تکراری هستند فدراسیون فوتبال پیشنهادهای جالب دیگرش را بررسی نمی کند؟

خبرگزاری تسنیم گزارش داد:«شرکتی بین‌المللی پیشنهاد بازی دوستانه با آرژانتین و کلمبیا را به فدراسیون فوتبال ایران داده اما پاسخی به این نامه رسمی داده نشده است. این شرکت در تاریخ 7 جولای 2018 (16 تیرماه 97) درخواست خود را به فدراسیون فوتبال ارسال می‌کند یعنی زمانی  که هنوز جام جهانی به اتمام نرسیده بود، اما دو تیم از جام جهانی حذف شدند و بلافاصله برنامه‌ریزی خود را برای هماهنگی بازی‌های دوستانه آغاز کردند.

فدراسیون ایران از آن تاریخ تاکنون که نزدیک به دو ماه گذشته، پاسخی به این نامه نداده است. پیشنهاد انجام بازی‌ها در ماه نوامبر که «فیفادی» است داده شد؛ در تاریخ 15 و 18 نوامبر (24 و 27 آبان‌ماه) در خاک آمریکا. بازی اول مقابل آرژانتین در نیویورک و بازی دوم مقابل کلمبیا در واشنگتن. شاید این موضوع گفته شود که چون بازی‌ها در خاک آمریکا بوده، پاسخی به پیشنهاد نداده‌اند. با این حال شرکت هماهنگ کننده به این دلیل محل انجام بازی‌ها را خاک آمریکا تعیین کرده بود که در قاره آمریکاست و دو تیم آرژانتین و کلمبیا در این قاره حضور دارند. شرکت پیشنهاد دهنده اعلام کرد که آماده شنیدن پیشنهادهای ایران در تمام زمینه‌ها (از جمله محل مسابقه) است. در واقع درباره محل برگزاری بازی‌ها بحثی تعاملی وجود داشت و اگر فدراسیون فوتبال قبول می‌کرد، محل بازی‌ها قابل تغییر به کشوری دیگر در قاره آمریکا بود، اما ماجرا اینجاست که اصلاً مذاکره‌ای در این خصوص صورت نگرفت و پاسخی داده نشد.

نکته قابل تأمل در این خصوص، مربوط به هزینه‌های بازی دوستانه با آرژانتین و کلمبیا بود.مهدی تاج اعلام کرده بود برای برنامه آماده‌سازی تیم ملی شامل اردوها و انجام بازی‌های دوستانه که از سوی کی‌روش جهت حضور در جام ملت‌های آسیا پیش بینی شده، مبلغ 5 میلیون و 800 هزار دلار مورد نیاز است. حالا در اولین مرحله اردویی، تیم ملی قرار است به مصاف ازبکستان برود و اگر به روال بازی‌های دوستانه در دنیا نگاهی بیندازیم، فدراسیون فوتبال ایران برای بازی با کشوری چون ازبکستان که در جام جهانی حضور نداشته، باید پول هم بگیرد.

این شرکت  همچنین پیشنهاد پرداخت مبلغ 600 هزار دلار آمریکا برای حضور تیم ملی ایران در این دو بازی، تمام هزینه‌های اردویی تیم ملی، پرواز تا 40 نفر و انجام کارهای ویزا را داده بود که درخواست‌شان بی‌پاسخ ماند.»

حمیرا اسدی، رییس دپارتمان امور بین الملل فدراسیون فوتبال در این باره توضیح داده است:«برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم ملی فوتبال،کلیه مکاتبات و پیشنهادات از طریق ایمیل رسمی به فدراسیون فوتبال ارائه می گردد.به دنبال آن فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی نسبت به انجام برگزاری این دیدارها اعلام نظر می کنند.قابل توضیح است که برهمین اساس پیشنهاد برگزاری بازی های دوستانه مقابل تیم های ملی کلمبیا و آرژانتین با تیم ملی فوتبال ایران به فدراسیون فوتبال ایران ارسال شده  که این موضوع  مانند سایر پیشنهادات دیگر در حال بررسی است.نکته مهم دراین باره اینکه در نامه ارسالی درخواست زمان برگزاری بازی های پیشنهادی  در ماه مارچ  2019 ، یعنی پس از پایان رقابت های جام ملت های امارات است.طبعا بررسی چنین پیشنهادی به زمان بیشتری نیاز دارد و لازم است با نظر مسووولان فدراسیون و سرمربی  تیم ملی نسبت به تصمیم گیری در چنین مواردی بر اساس برنامه های تیم ملی و اهداف مورد نظر اقدام لازم صورت گیرد.»

در گزارش خبرگزاری تسنیم زمان بازی با آرژانتین و کلمبیا در فیفادی های نوامبر(آبان) اعلام شده اما فدراسیون می گوید این بازی ها مربوط به ماه مارس (اسفند و فروردین ) است.تسنیم اعلام کرده مدارک مربوط به این مساله را در اختیار دارد که باید دید دداستان از چه قرار بوده است.

 

3-670

captcha
تازه ها
بیشتر