ورزش ایران / شناسه خبر: 83830 / تاریخ انتشار : 1397/6/12 13:39
|

جلسه اضطراری در فدراسیون دوچرخه‌سواری / مواخذه لشکر شکست خورده

کمیته فنی فدراسیون دوچرخه‌سواری برای بررسی علت شکست سنگینی که ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ داشت، تشکیل جلسه می‌دهد.

ایران ورزشی آنلاین / اگر چه در روزهای گشته چنین عنوان شد که پنچاک سیلات انونزی و یا بوکس ازبکستان مانع از موفقیت بیشتر کاروان ایران شده اما یک بررسی کوچک نشان می‌دهد که در بعضی از رشته‌های مدال آور در دوره‌های گذشته کاوران ورزشی ایران موفق عمل نکرده است.

رشته‌هایی چون قایقرانی و دوچرخه سوار یو البته تیراندازی از جمله رشته‌هایی بودند که باید در جاکارتا مدال می گرفتند اما نتوانستند موفق عمل کنند. به خصوص دوچرخه سواری که تعداد نفرات اعزامی آن دو رقمی بود اما همه‌ی آن‌ها با دست خالی به ایران برگشتند.  

پس از عملکرد ضعیفی که دوچرخه‌سواری ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ داشت، فدراسیون قرار است چهارشنبه هفته جاری جلسه کمیته فنی تشکیل دهد و علت شکست دوچرخه سواری را بررسی کند.

در این جلسه کمیته فنی، قرار است کادرفنی تیم‌های ملی دوچرخه‌سواری هم حضورداشته باشند و توضیحات خود را پیرامون این که چرا دوچرخه‌سواری نتوانست در بازی‌های آسیایی مدال بگیرد را ارائه دهند.

خسرو قمری، رییس فدراسیون و کادر فنی قرار است پس از این جلسه پاسخگوی رسانه‌ها در مورد علت ناکامی رکابزنان در اندونزی باشد.

تیم ملی دوچرخه سواری با ۱۴ رکابزن در سه بخش کوهستان، پیست و جاده بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ شرکت کرد اما حتی نتوانست یک مدال بگیرد. این در حالی است که پیش از این رییس فدراسیون قول پنج مدال را داده بود.

این یکی از بدترین نتایج تاریخ دوچرخه سواری در بازی‌های آسیایی است. دوچرخه سواری همیشه در بازی‌های آسیایی مدال آور بوده و حتی در دوره‌هایی مدال ارزشمند طلا را هم کسب کرده بود. مثل 1986 سئول علی زنگی آبادی به مدال طلا دست پیدا کرد و یا محمد دانشور که در دوره گذشته در اینچئون کره جنوبی به مدال طلا رسید.

captcha
تازه ها
بیشتر