ورزش جهان / شناسه خبر: 83795 / تاریخ انتشار : 1397/6/11 19:20
|
مسی بهترین بازیکن تاریخ است

رونالدینیو: هیچوقت یک فوتبال را کامل ندیده ام

ستاره پیشین بارسلونا معتقد است فوق‌ستاره آرژانتینی آبی‌واناری‌ها بهترین بازیکن تاریخ است.

ایران ورزشی آنلاین / رونالینیو یکی از ابرستاره های سابق دنیای فوتبال یک چهره جذاب است. ستاره ای که بسیاری اعتقاد دارند در دوران اوجش در بارسلونا فراتر از لیونل مسی و کریس رونالدو بود اما خب تداوم و ثبات این دو فوق ستاره را نداشت وگرنه می توانست بسیار بزرگتر از هر دو شود. رونالدینیو در جام جهانی 2018 روسیه در افتتاحیه یک حضور پررنگ داشت و مثل همیشه همه را سورپرایز کرد البته این بار نه با توپ بلکه با ساز! اون که یک نوازنده ساز های کوبه ای است در افتتاحیه جام جهانی نواخت و همه چشم ها را خیره کرد تا نشان دهد دستانش نیز همانند پاهایش هنرمند است.

رونالدینیوی 38 ساله در یک گفتگوی نسبتا مفصل درباره دیروز و امروز بارسا و ستاره های امروزی فوتبال صحبت کرده است. رونی که بین سال‌های 2003 تا 2008 در تیم بارسلونا عضویت داشته، درباره رابطه خودش و فوتبال یک نکته جالب را فاش کرد و گفت: من هرگز خیلی عادت به تماشای فوتبال نداشتم و هرگز یک بازی فوتبال را به طور کامل ندیدم. من لحظات فوق‌العاده بازی‌ها و گل‌هایش را می‌بینیم. گاهی اوقات اوضاع خوب پیش می‌رود، گاهی هم بد، به هر حال فوتبال همین است. 

وی در پاسخ به این پرسش که «بهترین بازیکن تمامی ادوار از دید شما چه کسی است؟»، اظهار داشت: مسی بدون شک بهترین بازیکن تاریخ است. هیچکس تا کنون نتوانسته کارهایی که لیونل کرده را انجام دهد. امیدوارم او بتواند 20 سال دیگر بازی کند. آنهایی که عاشق فوتبال هستند، مایلند تا او را برای سال‌های بیشتری در بارسلونا ببینند. به نظرم وقتی لئو از بارسا برود، هیچکس قادر نخواهد بود پیراهن شماره «10» او را از آن خود کند.

ستاره سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال برزیل درباره مسی، ادامه داد: مسی یک رهبر در بارسلونا است و کلید بازی خوب و کسب جام در این تیم به شمار می‌آید. بارسلونا می‌تواند دست به کارهای بزرگ بزند چرا که فوق ستاره‌ای همچون مسی را در اختیار دارد.

اسطوره فوتبال برزیل در مورد مقایسه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی نیز نظر جالبی دارد: برای من که جای سؤال نیست که چه کسی بهتر است، چون این کاملاً سلیقه‌ای است. من سبک بازی مسی را ترجیح می‌دهم. رونالدو هم فوتبالیست کاملی است. به هر حال این انتخاب به سلیقه افراد برمی‌گردد که سلیقه من لیونل است.

نیمار هموطن رونالدینیو که در تابستان گذشته و بعد از جنجال های فراوان از بارسا جدا شده و راهی پاری سن ژرمن شد، چند روز قبل سری به اردوی بارسلونا در اسپانیا زد و حالا شایعاتی در خصوص احتمال بازگشت او به تیم سابقش مطرح شده است. اخباری که البته رخ دادن آن خیلی قابل تصور نیست و رونالدینیو نیز انجام این انتقال را بعید ارزیابی می کند: از نظر من مهم ترین مسئله خوشحالی خود نیمار است. من همیشه علاقمندم دوستانم خوشحال باشند اما اگر به من باشد، خوشحال تر خواهم شد اگر نیمار به بارسلونا بازگردد، اما این اتفاقی است که از نظر من بعید است رخ بدهد.

رونالدینیو در بخش پایانی صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: بازیکنان زیادی بودند که هم‌دوره من نبودند، اما دوست داشتم که با آنها بازی می‌کردم. کوتینیو یکی از آنهاست. اینیستا و کوتینیو بازیکنان بزرگی هستند که هر کدام سبک بازی خود را دارند، اما فیلیپه یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های جهان است. کوتینیو فوتبالیست کاملی است، اما به نظرم هنوز هم جای پیشرفت دارد.

12

captcha
تازه ها
بیشتر