ورزش جهان / شناسه خبر: 83749 / تاریخ انتشار : 1397/6/11 16:31
|

ایران ورزشی آنلاین / لوئیز انریکه همه را با انقلابی که در تیم ملی اسپانیا برای بازی‌های پیش روی این تیم در لیگ ملت‌های اروپا مقابل انگلیس و کرواسی بر پا کرده است، غافلگیر کرده، بسیاری حذف شده‌اند، بسیاری به تازگی اضافه شده‌اند و ... نکات کلیدی تصمیمات انریکه برای اعلام ترکیب جدید ماتادورها را بررسی می‌کنیم.

یوردی آلبا، بزرگترین غایب

لوئیز انریکه از زمان مربیگری در بارسلونا با دفاع چپ این تیم با یوردی آلبا رابطه خوبی نداشت و به همین دلیل تصمیم گرفته او را به اردوی تیم ملی دعوت نکند. او زمانی که با سوالی درباره این بازیکن مواجه شد، تکرار کرد: «من درباره بازیکنانی که به اردو دعوت نکرده‌ام صحبت نمی‌کنم.» حالا گایا و مارکوس آلونسو برای این پست با یکدیگر می‌جنگند.

برای کوکه چه اتفاقی افتاد؟

یکی دیگر از غایب‌های مهم فهرست انریکه کوکه بود اما دلیل آن مسائل فنی نیست. لوئیز انریکه تصمیم گرفته که برای خط میانی تیمش به بازیکنان دیگری اعتماد کند. او در کنفرانس خبری‌اش گفت که بازیکنانی هستند که نتوانسته‌اند نظر او را آنطور که باید و شاید جلب کنند. این ضربه بزرگی برای کوکه است که از سال 2013 به عضویت تیم ملی اسپانیا درآمده است.

تازه‌واردها

لوئیز انریکه راضی به نظر می‌رسد و فاش کرد که این تیمی است که او ساخته: «این تیمی است که من دوست دارم و این شیوه من است.» پل لوپس در نبرد برای پست دروازه‌بانی است اگرچه در واقعیت این رقابت میان دخیا و کپا است. گایا، سبایوس و سوسو هم شانس‌هایی برای بازی در ترکیب تیم ملی اسپانیا دارند.

شرایط خوب سرخی روبرتو

چیزی که از سمت لوئیز انریکه تا الان شفاف بوده، این است که سرخی روبرتو یکی از مهره‌های کلیدی تیم جدید اوست. او بارها از این بازیکن کاربردی تمجید و ادعا کرد که حق او بود که در جام جهانی باشد. لوئیز انریکه به توانایی‌های روبرتو به‌عنوان یک هافبک ایمان دارد اما احساس می‌کند که می‌تواند در پست‌های دیگر هم از او بازی بگیرد.

تحول

لوئیز انریکه می‌خواهد تیم را متحول کند و شاید به همین علت، علاوه بر پیکه، اینیستا و سیلوایی که همگی بازنشسته شده‌اند، رینا، اودریوسولا، آلبا، مونرئال، آسپاس، لوکاس و کوکه را دعوت نکرده است. اسپانیای جدید چهره‌ای متفاوت خواهد داشت و به دنبال موفقیت‌هایی است که در فاصله سال‌های 2008 تا 2012 داشت.

♦ ♦ ♦ ♦

فهرست انریکه برای دو بازی آتی این تیم مقابل انگلیس و کرواسی در لیگ ملی یوفا به شرح زیر است:

دروازه بان ها: دخیا، کپا، پائو

مدافعان: کارواخال، راموس، ناچو، آسپلیکوئتا، یورنته، آلبیول، مارتینز، آلونسو و گایا

هافبک ها: بوسکتس، سرجی روبرتو، سائول، رودریگو، تیاگو و سبایوس

مهاجمان: ایسکو، آسنسیو، کاستا، موراتا، سوسو و رودریگو مورنو

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر