یادداشت / شناسه خبر: 83696 / تاریخ انتشار : 1397/6/10 21:32
|

بررسی ایران در فینال بسکتبال آسیا / ریسک دفاع زون نتیجه نداد

همین نایب قهرمانی هم قابل تقدیر است. آنها در تمام رقابت‌هایشان خیلی خوب دفاع کردند اما در فینال نتوانستند به خوبی بازی‌های گذشته در مقابل حمله‌های حریف بایستند و بازنده شدند.

ایران ورزشی آنلاین / مهران حاتمی - کارشناس بسکتبال / فینال بسکتبال بازی‌های آسیایی در شرایطی برگزار شد که هر دو تیم شانس تقریبا برابری برای قهرمانی داشتند. به هیچ‌وجه اینطور نبود که تیم ایران یا چین از پیش برنده باشند و با خیال راحت به فینال بیایند.

رقابت ایران در فینال رقابت سختی بود. با این حال تا اواسط کوارتر دوم تیم ایران اختلاف خوبی با حریف ایجاد کرد و 16 امتیاز پیش افتاد. اختلافی که البته نتوانست آن را نگه دارد. علت اصلی هم ضعف مبرم بازیکنان ایران در دفاع بود. بازیکنان ایران نتوانستند به خوبی شوت‌زن‌های حریف را مهار کنند و در نتیجه این چینی‌ها بودند که در امتیازات از ایران پیشی گرفتند.
تیم ایران در ادامه رو به دفاع زون آورد. دفاعی که بر پایه گردش توپ توسط حریف استوار است و تیم ایران برای مهار سرعت چینی‌ها و پرتاب‌های‌شان، رو به این دفاع آورد. دفاعی ریسکی که این‌بار برای تیم ما جواب نداد و نتوانست به کمک‌مان بیاید.
از طرف دیگر چینی‌ها روز بسیار خوبی را در پرتاب‌های سه امتیازی داشتند. درصد پرتاب‌های سه امتیازی آنها بیش از 60 درصد بود که آمار بسیار خوبی است و یکی از عوامل اصلی بردن تیم ایران در فینال به حساب می‌آید.
در مجموع بهتر است بپذیریم که چین تیم بسیار بزرگی است و با داشتن دو بازیکن شاغل در لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا (NBA)، شرایط بسیار خوبی دارد. با این حال باید بدانیم که اختلاف تیم ما با چینی‌ها 12 امتیاز نبود. این اختلاف زمانی ایجاد شد که بازیکنان ما به نوعی شکست را پذیرفتند و امتیازهای زیادی را از دست دادند.
به هر ترتیب دومی بازی‌های آسیایی هم نتیجه خوبی برای بسکتبال ایران به حساب می‌آید و بازیکنان هم تمام تلاش‌شان را برای رسیدن به قهرمانی کردند اما همین نایب قهرمانی هم قابل تقدیر است. آنها در تمام رقابت‌هایشان خیلی خوب دفاع کردند اما در فینال نتوانستند به خوبی بازی‌های گذشته در مقابل حمله‌های حریف بایستند و بازنده شدند.
captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر