ورزش جهان / شناسه خبر: 83664 / تاریخ انتشار : 1397/6/10 18:55
|
پرواز پاراگلایدر به سوی المپیک

پاراگلایدینگ، سه مصدوم، بدون فوتی!

حوادث رخ داده در جریان مسابقات پاراگلایدر بازی های آسیایی به اندازه ای بوده که تهدیدی جدی بر سر راه این رشته محسوب می شود.

ایران ورزشی آنلاین / پارگلایدر یکی از رشته های نوظهور در بازیهای آسیایی بود که برای نخستین بار در یک تورنمنت رسمی حضور داشت و بعد از این حضور نوبرانه ورزش پاراگلادینگ حالا نیم‌نگاهی به اضافه شدن به ورزش‌های المپیکی دارد. با این وجود حوادث رخ داده در جریان این بازی ها به اندازه ای بوده که تهدیدی جدی بر سر راه این رشته محسوب می شود. در رقابتهای پاراگلایدینگ بازی‌های آسیایی اندونزی که 9 روز به  طول انجامید سه پاراگلایدرسوار دچار سانحه شده و روانه‌ی بیمارستان شدند. وانگ جیانوی پاراگلایدرسوار چینی و لیدا حضوری پاراگلایدرسوار افغان به دلیل سقوط سخت در جریان رقابتها روانه‌ی بیمارستان شدند. حضوری به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه‌ی پشت و گردن به مدت سه روز در بیمارستان بستری بود. پاراگلایدرسوار سوم که نامش اعلام نشده هم در زمان فرود از ناحیه‌ی دست دچار مو برداشتن استخوان و ضرب‌دیدگی شده که به بیمارستان منتقل و بعد از یک روز مرخص شده است.

این درحالی است که مسئولین فدراسیون آسیایی ورزشهای هوایی به دلیل حوادثی که در جریان اولین حضور این رشته در بازی‌های آسیایی اتفاق افتاده، در جریان کنفرانس مطبوعاتی‌ای که در جاکارتا برگزار شده بود مجبور شدند به دفاع از ایمنی این ورزش بپردازند.

سانجای تاپار دبیرکل فدراسیون آسیایی ورزشهای هوایی در این باره توضیح داد که این سازمان مصدومیت‌های رخ داده در جریان رقابتها را به چند دسته تقسیم‌بندی می‌کند. تاپار در این باره گفت: پاراگلایدینگ از موتورسواری در خیابانهای جاکارتا امن‌تر است. هر ورزشی خطرهای خاص خود را دارد و ورزشهای هوایی هم از این قاعده مستثنی نیست. ما در ورزش خودمان این حوادث را به دو دسته‌ی سانحه و حادثه تقسیم‌بندی می‌کنیم. هدف ما این بود که هیچ سانحه‌ای نداشته باشیم ولی در اندونزی سه سانحه داشتیم. البته همه چیز آماده بود. ما زمانی یک اتفاق را حادثه قلمداد می‌کنیم که کسی فوت کرده باشد یا با  مصدومیت جدی فرود آمده باشد. پس ما در اندونزی حادثه نداشتیم و فقط سه سانحه داشتیم.

12

captcha
تازه ها
بیشتر