فوتبال ایران / شناسه خبر: 83663 / تاریخ انتشار : 1397/6/10 18:49
|
سوال بزرگ بعد از اولین برد تیم چمنیان مقابل حریف تدارکاتی

عمان شبیه کدام حریف نوجوانان بود؟

تیم نوجوانان قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا دو بازی با تیم عمان برگزار می کند در حالی که در گروهش هیچ کشوری از منطقه خلیج فارس حضور ندارد.

ایران ورزشی آنلاین /

اولین دیدار تدارکاتی تیم نوجوانان ایران مقابل عمان عصر روز جمعه در زمین شماره یک مرکز ملی فوتبال ایران برگزار شد و در نهایت این بازی با نتیجه دو بر یک به سود نوجوانان ایران به پایان رسید. امیر حسین نیکپور ، ابوالفضل علیزاده ، پوریا تیموری ، محمد امین حزباوی ، امیرحسین عزیزی ، یاسین سلمانی ، محمدرضا شکیب خو ، علیرضا باویه ، مهدی سیدی ، امیر جعفری و حسین حاجی زاده  در ترکیب اصلی به میدان رفتند  بازی در نیمه نخست بدون گل تمام شد.در نیمه دوم علی باویه دقیقه 58 از روی نقطه پنالتی و حمیدرضا شریفی در دقیقه 85  گل های تیم ملی نوجوانان را به ثمر رساند.

بعد از این برد عباس چمنیان درباره عملکرد تیم نوجوانان ایران مقابل برابر عمان گفت:«دو دیدار تدارکاتی با تیم نوجوانان عمان آخرین شانس ما پیش از آغاز رقابت‌های قهرمانی آسیا است تا بازیکنان را محک بزنیم. زمان زیادی نداریم باید در این فرصت باقیمانده برنامه‌های تاکتیکی و تکنیکی‌مان را مرور کنیم.»

وی ادامه داد:«عمان تیم خوبی است و ما شناخت خوبی از این تیم داشتیم. معتقدم تیم‌هایی مثل عمان و یمن در رده پایه خوب کار کرده‌اند. هدف اصلی از برگزاری این دو بازی این است که نقاط ضعف‌مان را به حداقل برسانیم .خدا رو شکر روحیه بازیکنان خوب است و برنامه‌هایی که در تمرین داشتیم، بچه ها روز گذشته در مسابقه پیاده کردند.»

یعقوب الصباحی سرمربی تیم المپیک عمان هم  در ارزیابی‌اش از بازی مقابل تیم نوجوانان ایران این‌طور صحبت کرد:«هر مسابقه برای خود منفعتی دارد و ما در این دیدار به برنامه‌هایی که مدنظرمان بود، رسیدیم.دیدارهای ایران در رده‌های نوجوانان و بزرگسالان در سطح آسیا معروف است و  آنها خیلی خوب و با برنامه بازی می‌کنند.»

تیم نوجوانان ایران برای مسابقات قهرمانی آسیا شناخته می شود که حکم انتخابی جام جهانی را خواهد داشت اما با نایب قهرمانی تیم ایران در دوره گذشته انتظار از چمنیان و شاگردانش زیاد است.

سرمربی نوجوانان  درباره حریفان تیم کشورمان در بازی‌های آسیایی توضیح می دهد:« تمام تیم‌ها در رده نوجوانان جدی هستند و همه کشورهای آسیایی و 16 تیمی که به بازی‌های آسیایی راه پیدا کرده‌اند سرمایه گذاری زیادی انجام داده‌اند.ما در گروه مقدماتی با تیم های اندونزی، هند و ویتنام که به ترتیب با این سه تیم بازی می‌کنیم. اندونزی را به صورت کامل آنالیز کردیم، چون اولین بازی‌مان است و پیشنیه‌ای در مسابقات آسیایی نداشت، این تیم را به خوبی بررسی کردیم و بیشتر مورد ارزیابی قرار دادیم و درباره تیم‌های هند و ویتنام هم شناخت داریم.»حالا این پرسش بزرگ وجود دارد که عمان شبیه کدام یکی از حریفان نوجوانان در گروهش بازی می کند که دو بازی با این تیم در نظر گرفته شده؟

چمنیان  که گفته بود تیم های اسیایی از او و تفکراتش خبر دارند ظاهرا از امکاناتی که در اختیارش قرار گرفته راضی است و تعداد بازی های تدارکاتی که برای تیمش در نظر گرفته اند  را مناسب می داند.او درباره هدف تیم نوجوانان می گوید:« به هر حال بازی‌های آسانی پیش‌رو نداریم و امیدوارم مرحله به مرحله بتوانیم جلو برویم و علاوه بر کسب سهمیه، مقامی بهتر از سال گذشته بدست آوریم. طبق هدفی که ما داریم  برای دومین سال متوالی می‌خواهیم به جام جهانی صعود کنیم و به امید خدا بتوانیم  مقامی بهتر از نایب قهرمانی سال گذشته کسب کنیم.»

سرمربی تیم المپیک عمان که یک بار دیگر مقابل تیم ایران محک خواهد خورد  درباره هدف تیمش در تورنمنت قهرمانی آسیا گفت:«ما با اردن، کره شمالی و یمن در بازی‌های آسیایی همگروه هستیم و همه تلاش خود را می‌کنیم که به جام جهانی نوجوانان صعود کنیم. عمان همواره یکی از قطب‌های فوتبال پایه بوده است، به خصوص در رده نوجوانان و جوانان هدفمند حرکت کرده است. »

سرمربی تیم نوجوانان عمان درباره کیفیت تیم چمنیان هم گفت:« شناخت خوبی از ایران داریم و این تیم، بازیکنان خوب و توانمندی در این رده سنی دارد.بدون شک فدراسیون فوتبال ایران برای رده سنی پایه سرمایه‌گذاری مناسبی کرده است.»

دومین دیدار دوستانه نوجوانان ایران و عمان روز دوشنبه ساعت 17:30 در زمین شماره یک مرکز ملی فوتبال برگزار می شود.

3-670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر