ورزش ایران / شناسه خبر: 83576 / تاریخ انتشار : 1397/6/10 07:46
|

آنلاین از بازی های آسیایی/ واترپلو بعد از 44 سال به مدال رسید/ قهرمانی قابل پیش بینی والیبال

قایقرانی یکی از شانس های مسلم ایران برای رسیدن به مدال در روز پایانی است اما ورزشکاران ایرانی مسابقات خود را با ناکامی شروع کرد.

ایران ورزشی آنلاین / کاروان ورزشی ایران در روز پایانی در والیبال، بسکتبال، قایقرانی، سامبو ، پینگ پیگ و سه گانه حضور دارد تا بتواند به 21 مدال طلای دوره گذشته برسد.

 

بسکتبال/ طلا راحت از دست رفت

تیم ملی ایران در مرحله نهایی به مصاف چین رفت و با نتیجه 84 بر 72 مغلوب شد تا به مدال نقره دست پیدا کند. تیم کشورمان در دوره قبلی بازی‌های آسیایی هم به مقام نایب قهرمانی رسیده بود.

والیبال / قهرمانی قابل پیش بینی

در دیدار نهایی رقابت‌های والیبال مردان، تیم ملی ایران با نتیجه 3 بر صفر از سد کره جنوبی گذشت و تعداد طلاهای کاروان ایران را به 20 رساند. تیم کشورمان در این بازی با نتایج 25 بر 17، 25 بر 22 و 25 بر پیروز شد دومین قهرمانی پیاپی‌اش را در بازی‌های آسیایی جشن گرفت.

واترپلو/ برنز بعد از 44 سال

تیم ملی واترپلوی ایران با شکست چین، بعد از ۴۴ سال به مدال بازی‌های آسیایی رسید. در آخرین روز  از هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی، تیم ملی واترپلوی ایران در دیدار رده بندی به مصاف چین رفت و توانست در ضربات پنالتی با پیروزی ۱۶ بر۱۵  در  این مسابقه، بعد از ۴۴ سال به مدال بازی‌های آسیایی دست پیدا کند.

تیم ملی ایران در دو دوره گذشته بازی‌های آسیایی نیز حضور نداشت اما بعد از ۱۲ سال غیبت توانست با هدایت "الکساندر چیریچ" سرمربی صربستانی خود، مدال برنز بازی‌های آسیایی را کسب کند و طلسم بشکند. 

پینگ پنگ/ برنز ارزشمند بر گردن نوشاد

در آخرین روز از رقابتهای پینگ پنگ بازی های آسیایی، نوشاد عالمیان در مرحله نیمه نهایی به مصاف نفر چهارم جهان رفت که موفق به شکست او نشد.  نوشاد (رنکینگ ۷۸ جهان) در دیدار با گایوان لین  از چین (رنکینگ ۴ جهان) با نتیجه ۴ بر صفر ( ۱۰-۱۲، ۷-۱۱، ۶-۱۱ و ۲-۱۱) شکست خورد و مدال برنز بازی ها را کسب کرد. حریف نوشاد پیش از این در بازی های آسیایی جاکارتا یک مدال طلا در بخش تیمی و یک نقره دربخش میکس دوبل گرفته است. نوشاد پیش از این برای رسیدن به مدال برنز نفر ۲۶ جهان از کره جنوبی و نفر  ۱۰ جهان از هنگ کنگ را شکست داده بود. به این ترتیب پرونده پینگ پنگ ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ با شاهکار نوشاد عالمیان به پایان رسید و پینگ پنگ ایران پس از ۵۲ سال صاحب مدال بازی های آسیایی شد.

قایقرانی / ناکامی کایاک تک‌نفره و کانو دو نفره  

قایق‌های کایاک تک نفره مردان و زنان و کانو دو نفره مردان ایران در بازی‌های آسیایی بدون مدال ماندند.

رقابت‌ های قایقرانی آب های آرام بازی‌های آسیایی ٢٠١٨ برگزار شد و ملی پوشان ایران برای کسب مدال به آب زدند که یکی پس از دیگری از رسیدن به مدال بازماندند.

در ابتدا هدیه کاظمی در کایاک تک نفره ٢٠٠ به رقابت پرداخت که در پایان با ثبت زمان ٤٣.٥٩٤ بالاتر از چین تایپه هفتم شد.

در این بخش قزاقستان، چین و ژاپن روی سکو رفتند.

در کایاک تک نفره مردان علی آقامیرزایی نماینده ایران بود که اون نیز از رسیدن به مدال بازماند. آقامیرزایی با ثبت زمان با ثبت زمان 36:960 ششم شد و از رسیدن به مدال این بخش باز ماند.

در این  مسابقه کره جنوبی و قزاقستان به روی سکو رفتند.

در مسابقه بعدی عادل مجللی و پژمان دیوسالاری نمایندگان ایران در کانوی دو نفره 200 متر مردان بودند. این قایق ایران نیز در بازی‌های آسیایی بدون مدال باقی‌ ماند و با ثبت زمان 38:399 بعد از چین، ازبکستان و قزاقستان چهارم شد.

کایاک دو نفره 500 متر زنان آخرین مسابقه‌ای بود که قایقرانان ایران در آن حضور داشتند. هدیه کاظمی و آرزو حکیمی در کایاک دو نفره 500 متر به آب زدند و در نهایت با ثبت زمان 1:51.655 در رده پنجم قرار گرفتند تا این قایق ایران نیز از کسب مدال در بازی‌های آسیایی باز بماند. در این مسابقه قایق‌های چین، ازبکستان و ژاپن به ترتیب اول تا سوم شدند.

به این ترتیب قایقرانی بدون مدال طلا به کارش در این دوره پایان داد.

سه گانه / چهاردهمی نماینده ایران  

رقابت‌های سه گانه بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا برگزار شد و ایران یک نماینده در این رشته داشت. بهزاد نوبری‌پور، ملی پوش ایران با اختلاف زمانی پنج ‌دقیقه و 49 ثانیه نسبت به نفر اول در رده چهاردهم قرار گرفت. سه گانه کار ژاپن با زمان یک ساعت 49 ‌دقیقه و 43 ثانیه قهرمان بازی‌های آسیایی شد. نمایندگان قزاقستان و چین هم به ترتیب دوم و سوم شدند.

سامبو/ پایان بدون مدال

آخرین سامبوکار ایران که به در جدول شانس مجدد به مصاف رقیب خود رفته بود، با شکست مقابل حریفش از کسب مدال برنز بازماند تا سامبوکاران ایران بدون مدال، به کار خود در بازیهای آسیایی پایان دهند. ایرج امیرخانی سامبوکار وزن ۹۰- کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود "سیسوانتو یوسی" از اندونزی را ۴ بر صفر شکست داد و به مرحله یک چهارم صعود کرد. او در این مرحله ۴ بر صفر نتیجه را به "خل ممتوف" ازبکستانی واگذار کرده و راهی جدول شانس مجدد شد، امیرخانی در اولین مبارزه شانس مجدد خود "ساتو" ژاپنی را ۳ بر صفر شکست داد و راهی مرحله بعد شد تا برای کسب مدال برنز حریف قزاق را پیش رو داشته باشد. او در مبارزه دوم خود در جدول شانس مجدد، ۴ بر صفر نتیجه را به "آلیبک زکنوف" قزاق واگذار کرد و از کسب مدال بازماند.

 در وزن 68- کیلوگرم، اکرم خانی در مرحله یک‌هشتم نهایی با «آیژان کادیربکووا» از قرقیزستان مبارزه کرد و 2 بر صفر شکست خورد. با توجه به باخت سامبوکار قرقیزستانی در مرحله یک‌چهارم نهایی، خانی نتوانست به مبارزاتش ادامه بدهد و حذف شد.

 

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر