ورزش ایران / شناسه خبر: 83518 / تاریخ انتشار : 1397/6/9 15:48
|

بی مدالی بوکس بعد از 16 سال / ناک اوت

بوکس ایران با سه حذفی در جاکارتا یکی از بدترین نتایج خود را در 16 سال اخیر کسب کرد تا موجی از انتقادات در انتاظر این رشته باشد.

ایران ورزشی آنلاین / بوکس را باید یکی از رشته‌های ناکام ایران در بازی‌های آسیایی نامید. رشته‌ای که با تصمیم مسولان برگزاری این دوره از مسابقات در هفت وزن مردان 49، 52، 56، 60، 64، 69 و 75 انجام شد. اوزانی که بوکس ایران خیلی شانس کسب مدال نداشته و همیشه با مشکل روبرو بوده و به همین دلیل هم خیلی به این تیم از ابتدا امیدی وجود نداشت اما وجود دو چهره خوب به نام‌های امید احمدی صفا و سجاد کاظم زاده که در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشتند، امید به این تیم برگشت و همه‌ی نگاهها به این بود که شاید این دو نفر به همراه شاهین موسوی در وزن 75 کیلو گرم بتوانند به مدال برسند اما این اتفاق رخ نداد و هر سه بوکسور ایران با شکست مقابل رقبا از دور رقابت‌ها حذف شدند.  

امید احمدی صفا که شروع خوبی هم داشت و در دور اول حریف ترکمنستانی را شکست داده بود، در دور دوم با شکست مقابل حریف نه چندان مطرح کره شمالی از دور رقابت‌ها کنار رفت. بوکسور کره شمالی در دور بعد با شکست سنگین مقابل حریف خندی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

دیگر بوکسور ایران سجاد کاظم زاده در وزن 69 کیلو گرم بود که بعد از دو برد خوب مقابل نماینده فلیپین و ژاپن در یک قدمی مدال شکست سنگینی را مقابل بوکسور تایلندی پذیرا شد. بوکسوری که همین چند ماه پیش در کشور خودش به سجاد کاظم زاده باخته بود اما توانست خودش را در این چند ماه اخیر به فرمی برساند که شکستش را جبران کند اما این سوال وجود دارد که در این چند ماه کاظم زاده و کادر فنی مشغول چه کاری بودند؟ سجاد کاظم زاده در این وزن مدال برنز کشورهای اسلامی را کسب کرده بود که با توجه به مدت زمان حضورش در اردوهای تیم ملی در آن مقطع نتیجه خوبی بود و به نظر می رسید که بتواند در این دوره هم این مدال را تکرار کند. کاری محمد ستار پور در بازی‌های 2006 انجام داده بود.

در وزن 75 کیلو گرم سید شاهین موسوی بود که بعد از یک دور استراحت در دور بعد حریف عراقی را شکست داد اما او هم در یک قدمی مدال مقابل حریف نه چندان مطرح ازبکستانی شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت تا حسرت مدال بر دل علاقه مندان بوکس بماند. بوکس ایران در این وزن توسط محمد ستار پور در سال 2010 به مدال رسیده بود و این شرایط فراهم بود که یکبار دیگر این اتفاق توسط شاهین موسوی رقم بخورد که البته این چنین نشد.

بوکس ایران در این دوره یکی از بدترین نتایج تاریخ خود را کسب کرد. این رشته از بازی‌های 1990 که در تمامی دوره‌ها حضور داشت و به جز سال 2002 که نتوانست مدال کسب کند، در بقیه دوره‌ها توانسته بود که چند مدال کسب کند اما در این دوره حتی یک برنز را هم کسب نکرد تا یکی از بدترین نتایج خود را به جا بگذارد.

ص 5

 

captcha
تازه ها
بیشتر