یادداشت / شناسه خبر: 83422 / تاریخ انتشار : 1397/6/7 00:26
|
در انتظار بازی برگشت با الدحیل در تهران

پرسپولیس، مقاومت و امید

پرسپولیس از دوحه با شکست برگشت، ولی امید تیم برانکو هنوز زنده است و صعود در دسترس.

ایران ورزشی آنلاین / پرسپولیس 90 دقیقه سخت در دوحه را پشت سر گذاشت و حالا امیدوار است که در ورزشگاه آزادی کار صعود را تمام کند.

دحیل که تمام بازی‌های قبلی‌اش در لیگ قهرمانان را برده بود، این بار هم ترک عادت نکرد، ولی شکست یک بر صفر نتیجه‌ای نیست که سرنوشت صعود را مشخص کند و پرسپولیس توان جبران این نتیجه در ورزشگاه آزادی را دارد. دحیل ترسناک‌ترین تیم غرب آسیا در فصل جاری لیگ قهرمانان محسوب می‌شد، ولی در فاصله شروع دوباره این مسابقات مربی‌اش، جمال بلماضی و ستاره‌اش، کریم بوضیاف را از دست داد. با این حال پیش‌بینی می‌شد که پرسپولیس در دوحه کار سختی داشته باشد، بخصوص بعد از شکست سنگین استقلال مقابل دیگر تیم مدعی قطری.
گل زودهنگام میزبان نگرانی را بیشتر کرد، ولی پرسپولیس توانست به خوبی مقاومت کند و نتیجه تا پایان نیمه تغییری نکرد. در نیمه دوم تعادل برقرار شد و پرسپولیس توانست به دروازه دحیل نزدیک شود. در این نیمه هر دو تیم فرصت‌هایی داشتند، ولی گلی رد و بدل نشد و پرسپولیس با یک شکست خفیف به تهران برمی‌گردد.
دحیل در این بازی هم نشان داد که تیم خوبی است، ولی نه آنقدر ترسناک که پرسپولیس نتواند این شکست را جبران کرده و به نیمه نهایی برسد.
پرسپولیس سه هفته فرصت دارد که برای این بازی آماده شود و در حضور تماشاگرانش در تهران تیم دیگری خواهد بود. محرومیت سیامک نعمتی شاید تنها نگرانی برانکو باشد که این روزها دستش خالی است و احتمالا منشا را در ترکیب اصلی قرار دهد. سرمربی پرسپولیس که دو پنجره بسته را پشت سر گذاشته، گزینه‌های زیادی در اختیار ندارد و فعلا مجبور است با همین مهره‌ها بسازد و پیش برود.
استراتژی پرسپولیس برای بازی برگشت بسیار تعیین‌کننده خواهد بود. این تیم در تهران نیاز به برد دارد، ولی فضا دادن به دحیل و بازی ریسکی از دقیقه اول خطرناک خواهد بود. فشار پرسپولیس در تهران باید معقولانه باشد و بی‌گدار به آب نزند، مگر اینکه کار صعود به دقایق آخر بکشد.
پرسپولیس از دوحه با شکست برگشت، ولی امید تیم برانکو هنوز زنده است و صعود در دسترس.
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر