فوتبال ایران / شناسه خبر: 82926 / تاریخ انتشار : 1397/6/3 15:23
|
تحول تراکتورسازی در دو هفته

تولد تیم توشاک در فولادشهر

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / تراکتورسازی از شکست ناامیدکننده دو هفته قبل مقابل استقلال تا تساوی جمعه در زمین سپاهان تحول زیادی داشته. تیمی که در ورزشگاه آزادی با سه گل شکست خورد با تیمی که توانست سپاهان مدعی را در دقایق زیادی از بازی عقب براند و در نهایت متوقف کند، قابل مقایسه نبود.

تراکتورسازی در تهران تیمی آشفته بود که روی هر حمله حریف به هم می‌ریخت و انتظار نمی‌رفت به این زودی به هماهنگی برسد، ولی تیمی که توشاک در فولادشهر به زمین فرستاد، شباهتی به آن گروه ناهماهنگ نداشت.

تراکتورسازی بعد از باخت سنگین تهران هفته گذشته توانست اولین برد فصل را مقابل سایپا تجربه کند و در اصفهان تیمی را متوقف کرد که بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد.

اکثر پیش‌بینی‌ها این بود که تراکتورسازی نتواند مقابل مهره‌های تهاجمی سپاهان مقاومت کند، ولی با شروع بازی این تیم میهمان بود که بازی را در اختیار گرفت و خط میانی‌اش حریف را عقب راند. تراکتورسازی با وجود برتری نسبی در نیمه اول با شکست به رختکن رفت، ولی انسجامش را از دست نداد و توانست با تعویض‌های توشاک و ادامه این فشار به گل تساوی برسد.

سوگیتا پس از ورود به زمین نمایش خوبی داشت و روی گل تساوی پاس ماقبل آخر را داد. شجاعی که پیش از این در پست هافبک دفاعی (یا هافبک طراح از عمق زمین) بازی می‌کرد در این دقایق به یک خط جلوتر رفت و پشت محوطه جریمه حریف بهترین بازی‌اش را برای تراکتور به نمایش گذاشت. او سازنده گل اول بود و دقایقی بعد می‌توانست با شوت دقیقش تراکتور را به برتری برساند.

سپاهان در دقایق آخر تغییر روش داد و فقط از توپ‌های بلند استفاده می‌کرد و روی یکی از همین سانتر‌ها به گل رسید. زمان برای جبران خیلی کم بود و به نظر می‌رسید تراکتورسازی با شکست به تبریز برگردد، ولی تیم توشاک به حمله ادامه داد و با شوت سنگین اسماعیلی‌فرد به امتیازی که لیاقتش را داشت رسید.

تراکتور در فولادشهر موفق شد دو بار به بازی برگردد. گل دوم که در ثانیه‌های آخر زده شد، نشانه روحیه جنگندگی و تسلیم‌ناپذیری است که توشاک توانسته به تیمش القا کند.

مربی ولزی بعد از شکست مقابل استقلال گفت که تراکتور از مالک و مدیر تا مربی و بازیکن تغییر داشته و برای رسیدن به هماهنگی نیاز به زمان دارد. بازگشت دقایق آخر مقابل سپاهان از اتفاقاتی است که کمک می‌کند اتحاد بازیکنان بالاتر برود و هماهنگی تیم تسریع شود.

تراکتور هرچند در فولادشهر به سه امتیاز نرسید، ولی نمایش خوب تیم و فرار از شکست با گل استثنایی ثانیه‌های آخر، نشانه‌های تولد یک تیم جدید است. چنین سناریویی می‌تواند اعتماد به نفس تیم را خیلی بالا ببرد و کمک کند در هفته‌های بعد امتیازات بیشتری جمع کنند.

تراکتور با بازیکنان پا به توپی مثل شجاعی، دژاگه و سوگیتا می‌تواند بازی‌اش را به هر حریفی دیکته کند. استوکس اگر به خوبی تغذیه شود، گلزنی قابل اتکا است و توشاک هم روی او خیلی حساب کرده.

تنها مشکل تراکتور در حال حاضر شاید در خط دفاع باشد. دفاع تراکتور در فولادشهر نسبت به بازی با استقلال نمایش بهتری داشت، ولی روی توپ‌های هوایی شکننده بود و هر دو گل سپاهان روی سانترهای بلند زده شد. سپاهان با علم به این ضعف کاملا مستقیم بازی می‌کرد و علاوه بر دو گلی که زد، چند بار دیگر دروازه فروزان را تهدید کرد.

تراکتور هرچند در سه بازی اول 7 امتیاز از دست داد، ولی حالا با گروه مدعیان بالای جدول (پرسپولیس و سپاهان) تنها سه امتیاز فاصله دارد و با ادامه این روند می‌تواند به کورس برسد.

توشاک در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت که در روزهای اخیر 7 بازیکن جدید به تیمش اضافه شده‌اند و هنوز شناخت کاملی از آنها ندارد. با شناخت وتمرینات بیشتر تراکتور قطعا بازی روان‌تری به نمایش می‌گذارد و به سطح فنی بالاتری می‌رسد.

فراموش نکنیم که تراکتور بازیکن سرنوشت‌سازی مثل دژاگه دارد که هنوز کاملا آماده نیست. او در بازی با سپاهان هم به دلیل مصدومیت تعویض شد، ولی زمانی که به شرایط بازی برسد و با فضای فوتبال ایران بیشتر آشنا شود، می‌تواند نقش کلیدی در موفقیت تیمش داشته باشد. بازی فولادشهر نشان داد که باید منتظر دیدن تراکتور در بالای جدول باشیم.

11

 

captcha
تازه ها
بیشتر