فوتبال ایران / شناسه خبر: 82894 / تاریخ انتشار : 1397/6/3 13:14
|

ارزیابی هفته پنجم لیگ برتر / گل‌محمدی مربی هفته، فیروز کریمی ناکام هفته

یحیی گل محمدی به دلیل حفظ صدرنشینی بهترین مربی هفته شد و فیروز کریمی ناکام هفته لقب گرفت. مهاجم ذوب آهن هم بهترین بازیکن هفته پنجم است.

ایران ورزشی آنلاین /تساوی تراکتورسازی و سپاهان در ظاهر بهترین خبر برای استقلال، پرسپولیس و حتی ذوب آهن و پدیده بود اما آن ها که فوتبال را خوب می‌شناسند اگر حتی دقایق کوتاهی از تقابل دو تیم را دیده باشند، احتمالا با ما هم عقیده خواهند شد که جام قهرمانی لیگ هجدهم به یکی از این دو تیم خواهد رسید. تراکتورسازی و سپاهان با فوتبالی جذاب و رو به جلو به همه مدعیان قهرمانی یاد آوری کردند که سد سدیدی در برابر آن ها خواهند بود. بدون شک در هفته های آتی از این دو تیم بیشتر خواهیم شنید. تراکتورسازی و سپاهان در واقع به وعده ای که پیش از فصل داده بودند جامه عمل پوشاندند. آن ها به واقع آمده اند تا ناکامی عجیب و نا منتظر فصل پیش را جبران کنند و مدعیان سرسختی برای مدعیان سنتی لیگ باشند. این تراکتور و این سپاهان بی هیچ جانبداری شانس بالاتری در قیاس با دیگر تیم ها برای رسیدن به قهرمانی لیگ هجدهم دارند. هفته های آتی این ادعا بیشتر به واقعیت نزدیک خواهد شد. هرچند که نباید تیمی که یحیی گل محمدی ساخته را هم نا دیده بگیریم. پدیده هم غافلگیر کننده است.

بازیکن هفته: ماریوسیلوا فرناندز(ذوب آهن)

انتخاب بهترین بازیکن هفته، در هفته ای که بازیکن آن چنانی در بازی ها لیگ ندرخشیدند، قدری سخت بود. می‌شد از دانیال اسماعیلی فر به واسطه آن شوت خیره کننده ای که منجر به گل تساوی تراکتورسازی مقابل سپاهان شد هم یاد کرد اما در نهایت ماریو سیلوا فرناندز، مهاجم تیم ذوب آهن به دلیل 2 گلی که وارد دروازه ماشین سازی کرد، بهترین بازیکن هفته پنجم لیگ برتر لقب گرفت. این دو گل موجب شد ذوب آهن در میان بالانشین های جدول قراربگیرد و همچنان مدعی قهرمانی باقی بماند.

مربی هفته: یحیی گل محمدی

یحیی گل محمدی نه فقط به واسطه بردی که مقابل پیکان به دست آورد، بلکه به دلیل حفظ صدرنشینی پس از هفته پنجم به عنوان مربی هفته برگزیده می‌شود. یحیی با تیمی که تصور می‌شد به دلیل مشکلات انبوه مالی و فقدان ستاره ها در ردیف تیم هایی قرار بگیرد که برای ماندن در لیگ تلاش می‌کنند، اکنون با 12 امتیاز صدرنشین لیگ است. پدیده تا امروز فقط 3 امتیاز از دست داده و 4 بازی پی در پی را با پیروزی پشت سر گذاشته است. پدیده شاید در هفته پایانی هم همین جا باشد؛ کسی چه می‌داند؟!

تیم هفته: استقلال خوزستان

استقلال خوزستان در خانه برد اما فوتبالی رو به جلو و تماشایی را به نمایش گذاشت. تیم داریوش یزدی با مشتی جوان بی نام ونشان و کم ادعا تا این نقطه در لیگ نتایج مناسبی گرفته و نشان داده نمی‌خواهد جزو قعر نشین های لیگ هجدهم باشد. استقلال خوزستان با اتکاء به نیروهای بومی می‌کوشد تا همچنان در لیگ باقی بماند و بعید است که با این انگیزه هایی که در تیم داریوش یزدی شکل گرفته، آن ها پس از پایان لیگ هجدهم به لیگ یک سقوط کنند. استقلال خوزستان فوتبال قابل قبولی ارائه می‌کند.

ناکام هفته: فیروز کریمی

به نظر می‌رسد که حتی مدیران بی تجربه باشگاه ماشین سازی یا همان گسترش فولاد تبریز هم به این نتیجه رسیده اند که فیروز کریمی دیگر چیزی برای ارائه ندارد و نمی‌تواند از پس مربیگری در لیگ برتر برآید. اخراج این مربی قبل از هفته ششم نشان دهنده اثبات این تفکرات در میان مدیران باشگاه تبریزی است. کریمی فصل پیش هم مستحق اخراج بود اما مدیران این باشگاه با او مدارا کردند. برای کریمی بهتر است که دیگر مربیگری در لیگ برتر را کنار بگذارد. دور، دور جوان تر هاست.

تیم منتخب هفته پنجم لیگ برتر2-4-4

دروازه بان: احسان مرادیان(فولاد خوزستان)

مدافعان میانی: وفا هخامنش(صنعت نفت)،عزت الله پورقاز(سپاهان)

مدافعان کناری: مهران درخشان مهر(ذوب آهن)، میلاد بدرقه(فولاد)

هافبک ها: احمد عبدالله زاده(نساجی)، دانیال اسماعیلی فر(تراکتورسازی)، وحید نامداری(استقلال خوزستان)، معین عباسیان(سایپا)

مهاجمان: ماریسو سیلوا(ذوب آهن)، رضا درویشی(استقلال خوزستان)

11

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر