فوتبال ایران / شناسه خبر: 82818 / تاریخ انتشار : 1397/6/2 15:18
|
افزایش قیمت بلیت و سکوهای خالی تختی آبادان

درآمدزایی به قیمت از دست دادن هوادار

باشگاه صنعت نفت آبادان باید بداند که درآمدزایی در باشگاه‌ها یک شبه اتفاق نمی‌افتد و با تصمیم‌‌های ناگهانی برای افزایش قیمت بلیت، آن هم در فاصله 48 ساعت تا شروع بازی موفق به درآمدزایی نمی‌شود.

ایران ورزشی آنلاین / سکوهای خالی ورزشگاه تختی آبادان در بازی صنعت نفت با پرسپولیس، اتفاقی است که در تاریخ صنعت نفت شاید کم سابقه بوده باشد. سیاست‌های اشتباه مدیریتی در باشگاه صنعت نفت، هرروز از هوادارانی که شناسنامه تیم برزیل ایران هستند، می‌کاهد. آن هم در روزهایی که تیم‌های فوتبال برای جذب و حفظ هوادار هستند از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

باشگاه فولاد در شرایطی که گنجایش ورزشگاه غدیر اهواز بیشتر از دو برابر تختی آبادان است، برای آنکه هوادارانش را در بازی مقابل نساجی به رخ بکشد و از حضورشان بهره ببرد، بازی هفته چهارم خود را رایگان اعلام کرد. فولاد هزینه بلیت فروشی بازی را پرداخت کرد و در عوض به سه امتیاز بازی رسید.

تراکتورسازی هم در همان هفته چهارم، با همین روش توانست سایپای علی دایی را با نتیجه یک بر صفر در تبریز ببرد. زنوزی، مالک باشگاه تصمیم گرفت برای تشویق هواداران به حضور در این بازی، بلیت‌های 5 هزار تومانی ورزشگاه 80 هزارنفری یادگار امام تبریز را با قیمت 3 هزار تومان بفروشد و اختلاف این قیمت را پرداخت کند اما در عوض تیمش سه امتیاز را ببرد.

باشگاه صنعت نفت اما نه تنها بلیت بازی این تیم مقابل پرسپولیس را رایگان یا حتی با تخفیف در اختیار هوادارانش قرار نداد، بلکه از بین تعرفه 3 هزار تومانی، 5 هزار تومانی و 10 هزار تومانی، بیشترین تعرفه را برای بلیت فروشی این بازی انتخاب کرد. علاوه بر این، باشگاه صنعت نفت، بلیت‌های زیر جایگاه خبرنگاران را هم به دلیل اینکه با آب معدنی از هواداران حاضر در این جایگاه‌ها پذیرایی می‌شود، به 20 هزار تومان افزایش داد. همه این‌ها هم با توجیه درآمدزایی از فروش بلیت این مسابقه برای باشگاه انجام شد. نتیجه اما چیزی جز خالی ماندن تعداد قابل توجهی از سکوهای ورزشگاه نبود.

باشگاه صنعت نفت آبادان باید بداند که درآمدزایی در باشگاه‌ها یک شبه اتفاق نمی‌افتد و با تصمیم‌‌های ناگهانی برای افزایش قیمت بلیت، آن هم در فاصله 48 ساعت تا شروع بازی نه تنها موفق به درآمدزایی نمی‌شود که از امتیاز حضور هواداران هم محروم خواهد ماند.

 

320 - 11

captcha
تازه ها
بیشتر