فوتبال ایران / شناسه خبر: 82779 / تاریخ انتشار : 1397/6/1 19:12
|
تهدید بزرگ در انتظار فدراسیون فوتبال

روزشمار ای‌اف‌سی: ۸ روز تا حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا

باشگاه‌هایی که یک عمر بی‌تعهد بودند و به طلبکاران جواب سربالا داده‌اند، چگونه می‌توانند در فرصتی کوتاه همه چیز را عوض کنند؟

ایران ورزشی آنلاین / رسیده‌ایم به روزهای سرنوشت‌ساز. تا ۳۰ آگوست فرصتی باقی نمانده و تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا باید مستنداتی به ای‌اف‌سی ارائه کنند که نشان‌دهنده بدهکار نبودن این باشگاه‌هاست. کنفدراسیون فوتبال آسیا سخت‌گیرانه‌تر از همیشه پیگیر این مستندات است و هیچ باشگاه بدهکاری در فصل آینده لیگ قهرمانان بازی نخواهد کرد.

۹ شهریور، وقتی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان مستندات خود را ارائه کنند، دیگر هیچ فرصتی برای تسویه حساب با طلبکاران ندارند و حتی اگر یک شاکی به ای‌اف‌سی اعلام کند که از باشگاه طلبکار است، محرومیت آن باشگاه از فصل آینده لیگ قهرمانان قطعی خواهد بود. اما این پایان ماجرا نیست. نهادی که بیش از باشگاه‌ها تهدید می‌شود، فدراسیون فوتبال است. ای‌اف‌سی برای فدراسیون فوتبال این مسئولیت را قائل است که در صورت دروغین بودن مستندات باشگاه‌ها، باید پاسخگو باشد. اگر مستندات باشگاه‌ها صادقانه نباشد، آنگاه فدراسیون فوتبال نیز محرومیت را تجربه خواهد کرد.

---

در روزهای اخیر استقلال و پرسپولیس بسیار دیرهنگام به فکر افتاده‌اند تا با جلب رضایت طلبکاران بتوانند مستندات مالی خود را آماده کنند، اما این پروژه آسانی نیست. باشگاه‌هایی که یک عمر بی‌تعهد بودند و به طلبکاران جواب سربالا داده‌اند، چگونه می‌توانند در فرصتی کوتاه همه چیز را عوض کنند؟ بسیاری از طلبکاران حاضر نیستند چک‌های این باشگاه‌ها یا شرایط دریافت مطالبات خود به شکل اقساط را بپذیرند، چون بارها با بدعهدی این باشگاه‌ها مواجه شده‌اند و گوش‌شان از این حرف‌ها پر شده است.

گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال در روزهای اخیر دنبال راه‌هایی برای تهیه بودجه و جلب رضایت طلبکاران هستند اما باورش آسان نیست که هر دو باشگاه بتوانند در ۸ روز آینده با تمام طلبکاران به نتیجه‌ای رضایت‌بخش برسند. باشگاه سایپا نیز بدهی‌هایی دارد که البته احتمالا به دلیل حجم کم بدهی‌ها کار سختی برای جلب رضایت طلبکاران پیش رو ندارد. درباره ذوب‌آهن اما خبری از طلبکاران و بدهی‌های انباشته نیست.

۸ روز آینده را باید روزشماری کرد، کاری که ای‌اف‌سی هم مشغولش است. آنها منتظر مستندات دقیق هستند و اطلاع‌رسانی یک طلبکار بعد از تاریخ ۳۰ آگوست، یعنی محرومیت از لیگ قهرمانان آسیا.

captcha
نظرات شما | 1 نظر
فرامرز
1397/6/2 - 04:27
از آسیا هم حذف بشیم که کلکسیونر بدبختی باشیم
rateup 1
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر