ورزش ایران / شناسه خبر: 82761 / تاریخ انتشار : 1397/6/1 13:20
|

بازداشت مدیران کبدی / اتفاقی تلخ، پنهان پشت طلا

کاروان ورزشی ایران به جاکارتا رفته تا با تلاش قهرمانان ، پرچم ایران بالا برود اما ظاهرا همزمان با قهرمانان تعدادی از مدیران هم در تلاشند تا با رفتارهای نسنجیده خود این افتخارآفرینی‌ها از بین برود!

ایران ورزشی آنلاین /کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی با حواشی زیادی روبرو شده است. حواشی عجیبی که مشکلات زیادی را هم برای کاروان ایران رقم زد و باعث اتفاقات تاسف آور زیادی شد.

اشتباه عجیب مسولان تیم ملی تیر و کمان در رقابت های دیروز که منجر به حذف زهرا نعمتی از رقابت های ریکرو شده و به تیتر یک رسانه ها تبدیل شده تنها اتفاق عجیب کاروان ورزشی ایران در جاکارتا نبوده است.

انتخاب افرادیکه حتی اولین ها را در امر مدیریت نمی دانند به عنوان رئیس فدراسیون باعث شده تا در دوره ای که سرپرستی بیشتر تیم ها به روسای فدراسیون ها واگذار شده اتفاقات عجیبی در تیم های ورزشی ایران رخ بدهد و به حیثیت ورزشی ایرانی ها آسیب بزند.

دیروز زهرا نعمتی در حالی از دور رقابت های ریکرو به دلیل حاضر نبودن در زمان مسابقه، حذف شد که کسی مسوولیتش را بر عهده نگرفت و جالب است که یکی دو روز جلوتر هم اتفاقی دیگر افتاده است که البته خیلی سر و صدایش بلند نشد. 

در واقع شاهکار تیر و کمان در حالی رخ داده که همه مسوولان در شوک کبدی بودند. ورزشی که تا آستانه اخراج از دهکده پیش رفت و اگر پادرمیانی مسولان کمیته ملی المپیک نبود، این اتفاق می افتاد. البته امروز رییس فدراسیون کبدی خوشحال است از کسب دو طلا اما این مدال ها نباید باعث شود که رفتار نادرست رییس فدراسیون زیر این مدال ها پنهان شود. 

بر اساس آنچه شنیده می شود، گویا رییس فدراسیون، تعدادی از روسای هیات های استانی کبدی را که راهی جاکارتا شده اند را با کارت جعلی ( گفته می شود کارت ورزشکاران بوده) داخل دهکده می برده و خودش هم از همین روش استفاده کرده است. البته نیروهای امنیتی دهکده این موضوع را متوجه شده اند و اقدام به بازداشت رییس فدراسیون برای ساعتی کرده اند. 

ورود افرادی به غیر از ورزشکاران به دهکده بازی ها ممنوع است و به همین دلیل هم رئیس فدراسیون قصد داشته که با آیدی کارت ورزشکاران برخی دیگر را به داخل دهکده بازی ها ببرد اما مسولان امنیتی متوجه این ماجرا می شوند و به همین دلیل بعد از بازداشت این افراد ا قصد اخراج تیم کبدی را از محل بازی ها داشتند که البته با ورود مسوولان کاروان این موضوع ختم به خیر می شود. 

مشخص نیست  یک اشتباه باید تا چه اندازه بزرگ باشد که وزیر ورزش و جوانان تصمیم به برکناری برخی از میدران بگیرد اما اگر شایسته سالاری حاکم باشد، حتما تا همین جا باید برخورد جدی با این دو رییس فدراسیون صورت گیرد؛ حتی اگر امروز یکی از آنها مقابل دوربین ها ژست بگیرد و برای کسب دو مدال طلا خوشحالی کند. 

این بار با پادر میانی مسولان کمیته این ماجرا ختم به خیر شد اما معلوم نیست این پادر میانی ها تا چه زمانی جواب بدهد و مهمتر از همه این سوال وجود دارد که چرا باید یک رئیس فدراسیون چنین ریسک بزرگی را انجام بدهد؟ آیا رئیس فدراسیون نباید از این نکات ریز و مهم آگاهی داشته باشد؟ از اینگونه رفتار چنین به نظر می آید که این افراد فدراسیون ها خود را چنین مدیریت می کنند.

captcha
تازه ها
بیشتر