فوتبال ایران / شناسه خبر: 82695 / تاریخ انتشار : 1397/5/30 17:05
|

امید را نکشیم

می‌توان از این تصمیم خرده گرفت، بخصوص که در نهایت هدف کادر فنی برآورده نشد و چیزی نمانده بود تیم امید حذف شود. با این حال حجم انتقادات تناسبی با ماجرا ندارد.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / واکنش‌ها به شکست تیم امید از میانمار بسیار تند بود. شاید این اولین بار در تاریخ فوتبال ایران است که تیمی تصمیم می‌گیرد با شکست مصلحتی مسیر هموارتری در مرحله حذفی انتخاب کند. اکثر منتقدها بر این باور بودند که شکست مقابل میانمار و ترس از روبرو شدن با کره جنوبی در شان فوتبال ایران نبود.

می‌توان از این تصمیم خرده گرفت، بخصوص که در نهایت هدف کادر فنی برآورده نشد و چیزی نمانده بود تیم امید حذف شود. با این حال حجم انتقادات تناسبی با ماجرا ندارد.

استیلی صادقانه این تصمیم را تایید و دلایلش را هم بیان کرد. کره پرمهره‌ترین تیم مسابقات و مدافع عنوان قهرمانی است و تنها تیمی که یک ستاره بین‌المللی در قواره سون هیونگ مین به اندونزی برده. البته همه اینها دلیلی نیست که کره را بهترین تیم جام بدانیم و از حالا مدال طلا را برای آنها کنار بگذاریم. بازی کره در مرحله گروهی مشکلات نسبتا زیادی داشت، با این حال حضور ستارگان کره‌ای شاغل در اروپا ممکن است هر مربی دیگری غیر از کرانچار را هم به فکر فرار از مواجهه با این تیم می‌انداخت.

حتی اگر فرض کنیم که تصمیم کادر تیم امید اشتباه بوده، نباید آنها را نابود کرد. فراموش نکنیم که این تیم تازه تشکیل شده و در آغاز مسیری ایستاده که قرار است به المپیک توکیو ختم شود. کادر فنی تیم امید اولین تجربه جدی را در کنار این بازیکنان جوان می‌گذرانند و اگر بپذیریم که تدبیر آنها برای بازی با میانمار اشتباه بوده، باید به آنها زمان داد که تفکرشان را اصلاح و در ادامه راه بهتر عمل کنند.

تیم امید پنجشنبه بازی حساسی با کره جنوبی دارد که می‌تواند نقطه عطف و شروع تازه برای کرانچار و شاگردانش باشد. بازی مقابل ستارگانی مثل سان همان چیزی است که تیم امید برای هماهنگی و بلوغ به آن نیاز دارد و اگر از این حریف گذر کند که غیرممکن نیست، می‌تواند قدم در مرحله جدیدی بگذارد، ولی این حجم از انتقادها و حملات که بعد از بازی با میانمار دیدیم، می‌تواند این تیم را بکشد.

 

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر