فوتبال ایران / شناسه خبر: 82692 / تاریخ انتشار : 1397/5/30 16:14
|

سخنی با مخاطبان روزنامه ایران ورزشی

تصمیم «روزنامه ایران» و به تبع آن «ایران ورزشی» برای تغییر قیمت، تصمیمی ناگزیر و ناخواسته در وضع و احوال اقتصادی است.

ایران ورزشی آنلاین / روزنامه ایران ورزشی به‌عنوان بخشی از خانواده «ایران» از ابتدای انتشار تا امروز، با این باور پیش رفته که محصولات فرهنگی از روزنامه تا ویژه‌نامه‌ها با قیمتی مناسب در سبد خرید خانواده‌های ایرانی بنشیند و شهروندان مشتری کالاهای فرهنگی در تأمین این نیازهای خویش فشار و مضیقه‌ای بر دوش‌شان حس نکنند. در این مسیر کوشش شده به دور از نگاه‌های اقتصاد زده، مطبوعات و رسانه را یک نهاد فرهنگی ببینیم نه بنگاه اقتصادی. سرمایه اصلی ما در پیگیری این تفکر و پیمودن این مسیر سخت، اعتماد مخاطبان بوده است و با همین سرمایه چرخ اقتصادی «روزنامه‌ایران‌ورزشی» بیش از دو دهه بر محور فروش روزنامه و جذب آگهی‌ها چرخیده است.

در همه سال‌هایی که گذشت، «ایران‌ورزشی» در قیاس با هم‌قطاران مطبوعات ورزشی، کمترین تغییر را در قیمت فروش داشت. عزم آن داشتیم سال 97 نیز بر روال سال‌های پیش روزنامه را به دست مخاطبان در اقصی نقاط کشور برسانیم اما عوامل و شرایط اقتصادی تقدیر دیگری را رقم زد. یقین داریم مخاطبان آشنای «ایران ورزشی» بر این واقعیت علم و اشراف دارند که تلاطم‌های اقتصادی بیش از هر جا بر عرصه فرهنگ سرشکن شده است به گونه‌ای که در چند ماه اخیر، هزینه انتشار روزنامه از هزینه چاپ تا کاغذ و توزیع، چند برابر شده است.
روزنامه ایران ورزشی در مواجهه با این وضعیت ناخواسته از میان پیشنهادها و گزینه‌های مختلف نظیر کاهش و حذف صفحات، تلاش کرد راهی را انتخاب کند که آسیبی به محتوا و کیفیت روزنامه وارد نشود. زیرا اعتقاد راسخ ما این است که کاستن از محتوای روزنامه و حذف هر کدام از صفحات آن مفهومی جز نادیده گرفتن و حذف صدای بخشی از مخاطبان ندارد.
بنابراین، تصمیم «روزنامه ایران» و به تبع آن «ایران ورزشی» برای تغییر قیمت، تصمیمی ناگزیر و ناخواسته در وضع و احوال اقتصادی است. «ایران ورزشی» از روز شنبه سوم شهریور در سراسر کشور به قیمت هزار تومان عرضه می‌شود. اطمینان داریم در این مرحله نیز مخاطبان قدیمی و همراهان دیرپای «ایران ورزشی» که هر روز خود را با این رسانه آغاز کرده‌اند، با درک ملموس از وضعیت قیمت‌ها و آگاهی از تاثیر بازار بر صنعت رسانه، خانواده مطبوعاتی ما را در برداشتن گام‌های بلندتر و راسخ‌تر یاری خواهند کرد.

با سپاس فراوان
 روزنامه ایران ورزشی

captcha
نظرات شما | 4 نظر
امیر مددی
1397/5/30 - 16:56
صفحه آخرتون باحاله. هزار می‌خریم.
rateup 0
 ratedown 1
بردیا
1397/5/30 - 16:48
از رو سایت مزاحمتون میشیم. 😗
rateup 1
 ratedown 0
الهام
1397/5/30 - 16:47
همراهتون هستیم
rateup 1
 ratedown 0
بردیا
1397/5/30 - 16:50
پرسپولیسی هستی لابد
rateup 1
 ratedown 0
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر