ورزش ایران / شناسه خبر: 82674 / تاریخ انتشار : 1397/5/30 13:09
|

تخفیف بلیت‌ برای بی‌بضاعت‌ها / بازی‌های آسیایی داغ‌تر می‌شود

مهدیه دریابیگی - جاکارتا / تماشاگران می‌توانند بازی‌های آسیایی را جذاب‌تر کنند و انگار با راهکارهایی می‌خواهند شهروندان جاکارتا را برای تماشای بازی‌ها ترغیب کنند.

ایران ورزشی آنلاین / مهدیه دریابیگی - جاکارتا / از پشت پنجره که نگاه می‌کنی همه در حال پیاده‌روی هستند، تعدادی هم با دوچرخه تردد می‌کنند، چیزی شبیه راهپیمایی. این همان روزهایی است که مردم اندونزی به لطف تعطیلی جشن ملی‌شان در قالب یک رقابت درسطح شهر تردد می کنند. روزهایی فارغ از دردسرهای کاری، اما چهره شهر با شروع کار عوض می‌شود ، هرچند که برای مردم جاکارتا که پایتخت نشین هستند، سه هفته‌ای شرایط زندگی فرق می کند، آنها میزبان بازی‌های آسیایی هستند، شاید برای آنها دیگر این فرصت پیش نیاید که حضور در چنین رقابتی را تجربه کنند. اما اینجا کشور دوستداران بدمینتون است، آنها با لذت خاصی از این ورزش صحبت می‌کنند. در این رقابت‌ها ورزشگاه‌ها  جای سوزن انداختن ندارد به همین دلیل است که برای این ورزش شرایط خاصی در نظر گرفته‌اند.

برای بدمینتون و بعد هم والیبال، بلیت‌ها اینترنتی تهیه می‌شوند و در ورزش‌های مورد علاقه مردم اندونزی سعی شده که شرایط خاصی برای هواداران در نظر بگیرند، یعنی بلیت‌ها با تخفیف ویژه در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. اینطور که بعضی از مردم شهر جاکارتا می‌گویند برای افرادی هم که بضاعت مالی چندانی ندارد تخفیف در نظر گرفته شده تا در این ورزش ملی حضور پیدا کنند. ورزش‌های رزمی هم در کنار بدمینتون و والیبال طرفداران زیادی دارد. ورزشگاه‌هایی که برای بازی‌های تکواندو و ووشو در نظر گرفته شده حجم زیادی از جمعیت را به خود اختصاص داده، صدای تشویق‌ها فضای سالن را به لرزه در می‌آورد و همین نکته زیبایی خاصی به بازی‌ها می‌دهد، بعضی از ورزشکاران مبتدی هم گول همین هیاهو را می خورند و اسیر همین جو شده و بازی را واگذار می‌کنند.

اندونزی را نمی‌توان کشور ثروتمندی دانست، کاستی‌های زیادی در شهر جاکارتا به چشم می‌خورد. وقتی رقابت تکواندو به دلیل قطع برق متوقف می‌شود و یا شمشیربازان به دلیل تاریک شدن سالن باید منتظر ادامه رقابت‌های خود باشند، یعنی اینکه میزبان در خیلی از موارد دچار کم و کاستی است.

فاصله طولانی ورزشگاه‌ها، نداشتن تجهیزات و امکانات در بعضی از اماکن ورزشی از جمله رشته شمشیر بازی، نمونه بارزی است از آنچه کشور میزبان از آن محروم است. در این میان البته سهم کاستی‌های فوتبال بیش از تمامی ورزش‌ها است. ورزشگاه‌هایی که برای فوتبال در نظر گرفته‌اند نه هواداری به خود می‌بیند و نه امکاناتش در حد بازی‌های آسیایی است. تیم ملی ایران هم لا به لای همین کاستی‌ها باید خودش را برای رسیدن به سکوی قهرمانی آماده کند. تیم امید حتی در زمین‌های خاکی هم تمرین کرده است. یکی از نزدیکان تیم ملی می‌گفت در یکی از تمرین‌ها، مردم زاغه نشین جاکارتا وارد زمین شدند و یکدفعه تمرین ما به هم ریخت و استیلی دستور داد تمرین را تعطیل کنیم.

نزدیک دو هفته دیگر تا پایان رقابت‌ها باقی مانده و می‌توان تصور کرد که شاید در روزهای بازی‌های والیبال همه چیز به اوج خودش می‌رسد، به دلیل تخفیف‌هایی که برای تهیه بلیت به مردم جاکارتا داده‌اند و شدت علاقه آنها به والیبال. برای والیبال ایران هم می‌تواند این مسائل قابل توجه باشد و شور این ورزش دوست داشتنی را بالا ببرد. باید منتظر داغ شدن رقابت‌ها در جاکارتا باشیم.

captcha
تازه ها
بیشتر