فوتبال ایران / شناسه خبر: 82553 / تاریخ انتشار : 1397/5/29 16:47
|

کاریوس بله، بیرانوند نه / بشیکتاش از ابتدا هم او را نمی‌خواست

با توجه به احتمال بالای انتقال کاریوس،بیرانوند باید قید بازی در تیم بزرگی چون بشیکتاش را بزند.اگر تا امروز بخت اندکی برای حضور دروازه‌بان تیم ملی در این تیم وجود داشت، حالا کاملا از بین رفته است.

ایران ورزشی آنلاین /امیر اسدی/بشیکتاش در حالی پا به فصل جدید سوپرلیگ ترکیه گذاشته که درون دروازه با مشکللات عدیده‌ای مواجه است. فابریسیو مارتین اگوستو رامیرز- ملقب به فابری- از این تیم جدا شده و با رقمی حدود 6 میلیون یورو به لیگ برتر رفته تا پیراهن فولام را بپوشد. دروازه‌بان 30 ساله و اسپانیایی که هر چند بازی ملی در کارنامه نداشت اما برای بشیکتاش یک بازیکن کلیدی و مهم بود.

بعد از جدایی فابری، مدیران باشگاه بشیکتاش با دروازه‌بان‌های مختلفی مذاکره کردند. از داوید اوسپینا که در ترکیب آرسنال حضور داشت تا مینیوله، دروازه‌بان بلژیکی لیورپول. این وسط رسانه‌های ایرانی نیز از علاقه بشیکتاش به جذب بیرانوند، گزارش‌های مختلفی منتشر کردند اما هیچ‌گاه این پیشنهاد جنبه رسمی به خود نگرفت و فقط در حد حرف و حدیث بود.

بیرانوند البته با همین حربه، باشگاه و برانکو ایوانکوویچ را تحت فشار قرار داد و به دروازه پرسپولیس برگشت اما همه می‌دانیم که اگر باشگاهی پرافتخار به بزرگی و قدمت بشیکتاش برای جذب بیرانوند پا پیش می‌گذاشت، او هرگز نمی‌ماند و به حضورش در پرسپولیس ادامه نمی‌داد. یا حداقل پای خود را برای جدایی در یک کفش می‌کرد و تلاش خود را برای حضور در ترکیه انجام می‌داد.

مصاحبه سنول گونش را به یاد می‌آوریم. وقتی که گفت: «از میان بازیکنان ایرانی، مهاجم المپیاکوس را می‌خواهیم و برای جذب او تلاش می‌کنیم اما نظری روی جذب علیرضا بیرانوند نداریم. این دروازه‌بان به هیچ وجه در فهرست خرید ما قرار ندارد.»

بشیکتاش در حال حاضر سه دروازه‌بان در اختیار دارد که هیچ یک از آنها نتوانسته‌اند خواسته‌های سنول گونش را بر‌آورده کنند. فعلا تولگا زنگین دروازه‌بان ثابت است و دو بازی برای بشیکتاش در فصل جدید  انجام داده. این دروازه‌بان 34 که ششمین فصل حضور در بشیکتاش را سپری می‌کند، 7 بازی ملی در کارنامه دارد و در دو بازی ابتدایی نیز دو گل مقابل آخیساراسپور و ارزروم‌اسپور دریافت کرده است.

یوتکو یوواتوران 20 ساله و داستان اوغلو 17 ساله، دروازه بان‌های دوم و سوم بشیکتاش هستند که البته تجربه اندک آنها باعث شده تا گونش همچنان در بازار به دنبال جذب دروازه‌بان جدیدی باشد. دروازه‌بانی که نامش علیرضا بیرانوند نیست. بلکه سرمربی پرافتخار و مشهور بشیکتاش، روی حضور لوریس کاریوس آلمانی نظر مثبت دارد و می‌خواهد او را از چنگ لیورپول دربیاورد.   

کاریوس که در فینال لیگ قهرمانان اروپا با اشتباه‌های فاحش خود انتقادهای بسیاری را به جان خریده بود در فصل جاری اگر در لیورپول بماند باید به نیمکت‌نشینی عادت کند. چرا که یورگن کلوپ، آلیسون برزیلی را دروازه‌بان شماره یک تیم خود می‌داند. کلوپ چندین بار تایید کرده که کاریوس باید نیمکت‌نشینی در لیورپول را بپذیرد و به این ماجرا اعتراض هم نکند. اشتباه‌های کاریوس در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید، برای او در جمع قرمزهای انگلیسی آینده‌ای باقی نگذاشته است.

اسپورت یک ترکیه گزارش داده که باشگاه بشیکتاش علاقه‌ زیادی به جذب دروازه‌بان آلمانی لیورپول دارد و مذاکره‌ دو باشگاه بر سر کاریوس آغاز شده است. کلوپ پیش از این به مدیران لیورپول اعلام کرده بود در صورتی که قصد انتقال کاریوس را داشته باشند با تصمیم آنها موافقت خواهد کرد.

بشیکتاش مایل است کاریوس را به صورت قرضی به خدمت بگیرد، البته با این شرط که در پایان فصل جاری بتواند در صورت تمایل با او قرارداد دائمی امضا کند. اگر انتقال کاریوس انجام شود، کلوپ دیگر باخروج سیمون مینیوله از لیورپول موافقت نخواهد کرد، چرا که قصد دارد یکی از دروازه‌بان های خود را به عنوان جایگزین آلیسون در مواقع ضروری حفظ کند.

با این حساب و احتمال بالای این انتقال، بیرانوند باید قید بازی در تیم بزرگی چون بشیکتاش را بزند. اگر تا امروز بخت اندکی برای حضور دروازه‌بان تیم ملی در این تیم ترکیه‌ای وجود داشت، حالا از بین رفته و بیرانوند باید تمرکز خود را به موفقیت در پرسپولیس معطوف کند. اتفاقی که از ابتدا هم پیش‌بینی‌اش را می‌کردیم. 

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر