فوتبال ایران / شناسه خبر: 82384 / تاریخ انتشار : 1397/5/28 15:55
|
11 هفته پرماجرا برای سرمربی سابق تیم‌ ملی

قطبی و شیجیاژوانگ، دو امتیاز تا سوپرلیگ

قطبی امیدوار است در 11 بازی آینده، با شیجیاژوانگ نتایج درخشانی کسب کند و در نهایت آنها جزو دو تیمی باشند که به سوپرلیگ چین صعود می‌کنند.بخصوص که حالا تنها دو امتیاز با منطقه صعود فاصله دارند.

ایران ورزشی آنلاین /امیر اسدی/ افشین قطبی روزهای تلخ و شیرینی را در چین سپری می‌کند. او دومین فصل حضور در باشگاه شیجیاژانگ را پشت سر می‌گذارد. دو فصلی که برای دستیار سابق گاس هیدینک و پیم فربیک با کسب نتایج امیدوارکننده و موفق همراه شده است. قطبی در فصل اول، تا آستانه صعود به سوپرلیگ چین پیش رفت اما فقط چند امتیاز کم آورد و در نهایت رده سوم جدول رده‌بندی را به‌دست آورد. آن هم در لیگی که دو تیم از آن به دسته بالاتر صعود می‌کردند.

همین نتایج باعث شد تا مدیران باشگاه شیجیاژوانگ تصمیم به ادامه همکاری با قطبی بگیرند. با سرمربی سابق تیم ملی ایران و باشگاه‌هایی نظیر پرسپولیس و بوریرام. قطبی که از حضور در چین رضایت داشت، کنار مسئولان باشگاه شیجیاژوانگ ایستاد، عکس یادگاری گرفت و قرارداد خود را امضا کرد. این بار برای صعود و حضور در بالاترین سطح فوتبال چین. جایی که ستاره‌ها و مربیان نامداری حضور دارند.

19 هفته از لیگ یک چین گذشته و برخی تیم‌ها بیستمین بازی خود را نیز انجام داده‌اند. شرایط شیجیاژوانگ در جدول، امید را در دل هواداران این تیم زنده کرده تا در پایان فصل جشنی بزرگ بر پا کنند و به سوپرلیگ چین برسند. اتفاقی که چندان هم دور از دسترس قطبی و بازیکنان شیجیاژوانگ نیست.

این تیم در 19 بازی، 8 برد به‌دست آورده، 7 بار مقابل حریفان به تساوی رسیده و 4 شکست نیز متحمل شده. کسب 31 امتیاز، شیجیاژوانگ را به جایگاه پنجم رسانده. جایگاهی که البته با یک بازی کمتر نسبت به دو تیم بالای جدولی در اختیار شیجیاژوانگ قرار گرفته است.

تیم اول ووهان زال است که 39 امتیاز کسب کرده و ژیجیانگ گرین تاون با 33 امتیاز در رده دوم ایستاده. یعنی تیم قطبی با منطقه صعود تنها دو امتیاز فاصله دارد. دو امتیازی که می‌توانست در بازی نوزدهم شیجیاژوانگ جبران شود اما این تیم در خانه و در حضور 15698 تماشاگر مقابل شانگهای شنسکین با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد تا جایگاه دوم را به همین سادگی از دست بدهد.

افشین قطبی امیدوار است در 11 بازی آینده، همراه با شیجیاژوانگ نتایج درخشانی کسب کند و در نهایت آنها جزو دو تیمی باشند که به سوپرلیگ چین صعود می‌کنند. اتفاقی که می‌تواند از همین هفته و بازی شیجیاژوانگ مقابل هلون جیجانگ رقم بخورد. بازی مقابل تیم نهم جدول و در زمین حریف. هم قطبی به پیروزی امیدوار است، هم بازیکنان و هم هوادارانی که آرزوی‌شان صعود شیجیاژوانگ و حضور این تیم میان بزرگان است.  

 

12

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر