فوتبال ایران / شناسه خبر: 82349 / تاریخ انتشار : 1397/5/28 13:53
|
صالحی: زمان اعلام رای هنوز مشخص نیست

اعتراض استقلال به استیناف رسید: رای سوپر جام برمی‌گردد؟

باورش سخت است اما صحبت های تازه با صالحی، رئیس کمیته استیناف نشان می دهد که هنوز رای نهایی درباره سوپر جام میان استقلال و پرسپولیس اعلام نشده است!

ایران ورزشی آنلاین / ماجرای حوصله سر بر نتیجه سوپر جام هنوز ادامه دارد و شاید این بار استیناف تصمیم دیگری درباره نتیجه اعلام شده از سوی کمیته انضباطی که 3برصفر به سود پرسپولیس بود، بگیرد. این هم از اتفاقات عجیب فوتبال ایران است که تصمیم گیران نمی‌توانند رایی را قطعی و نهایی کنند و پروسه تصمیم گیری درباره نتیجه یک بازی ماه ها به درازا می‌کشد. گرچه شاید این بار نظر استیناف طوری باشد که موجب خوشحالی استقلالی ها شود اما نمی‌شود از کنار فقدان قاطعیت در فدراسیون فوتبال به سادگی گذشت. اگر باشگاه استقلال بدون دلیل موجه در دیدار سوپر جام حاضر نشده باید بازنده این بازی شود و اگر دلیل موجهی در کار است چرا این قدر در تصمیم گیری زمان صرف می‌شود؟ آیا این وضعیت اصالت فوتبال حرفه ای را زیر سوال نخواهد برد؟ استقلالی ها ماه ها قبل از برگزاری سوپرجام از زمان برگزاری این بازی مطع بودند.

 

اظهاراتی که امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال درباره اهدای سوپرجام به پرسپولیس داشته شاید در ظاهر توقعی بی جا تلقی شود. اما خواسته تازه مدیرعامل باشگاه استقلال چندان هم بی پایه و اساس نیست. درحالی که به نظر می‌رسید باشگاه استقلال در مدت زمان تعیین شده از سوی  کمیته استیناف برای ارسال تجدید نظر،  درخواستش را به این کمیته ارسال نکرده، اما چهار شنبه هفته گذشته نامه ای ممهور به مهر و سربرگ باشگاه استقلال  به سازمان لیگ رفته و قرار است این سازمان درباره درخواست تازه باشگاه استقلال مبنی بر تغییر نتیجه سوپرجام در روزهای آتی تصمیم بگیرد.

 گفت وگوی کوتاه با صالحی، رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال پرده از تلاش های تازه باشگاه استقلال در راستای بازگرداندن نتیجه سوپرجام برمی‌دارد. صالحی وقتی با این سوال مواجه می‌شود که باشگاه استقلال چرا توقع دارد جامی به پرسپولیس اهداء نشود این پاسخ را به ایران ورزشی می‌دهد:« به دلیل اینکه آن ها به رای اعتراض کرده اند.» از صالحی می‌پرسیم که مگر گفته نشد که باشگاه استقلال هیچ اعتراضی در زمان تعیین شده به رای کمیته انضباطی درباره نتیجه سوپرجام نداشته است؟ صالحی درپاسخ می‌گوید:« این طور نیست. استقلالی ها اعتراض کردند و چهارشنبه هفته گذشته  اعتراض رسمی باشگاه استقلال  به کمیته استیناف رسید و قرار است ما طی روزهای آتی نتیجه را اعلام کنیم.» آن روز کی خواهد بود؟ آیا زمان قطعی برای اعلام رای در نظر گرفته شده است؟ پاسخ صالحی به این سوال شفاف نیست:« نه، زمانی برای اعلام نتیجه در نظرگرفته نشده و مشخص نیست که چه زمان رای را اعلام می‌کنیم.» این تغییرات در حالی ممکن است نتیجه بازی سوپر جام را دستخوش تحولاتی کند که همین آقای صالحی هفته پیش در گفت وگویی که با ایران ورزشی داشت اعلام کرد که استقلالی ها هنوز هیچ شکایتی به ماجرای سوپرجام نداشته اند. آن روز تصور می‌شد که باشگاه استقلال کار را به حال خود رها کرده و از خیر سوپر جام گذشته تا یک باخت مفت ومجانی در تاریخ بازی های شهرآورد به ضرر این باشگاه درثبت شود،  اما اظهارات تازه آقای رئیس پرده از ماجرایی تازه بر می‌دارد و این احتمال دور از ذهن نیست که باشگاه استقلال از شکست در بازی سوپرجام رها شود ونتیجه برگردد.

البته باید دید  فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال که می‌گویند به مسائل حقوقی مشرف است و اصول کاغذ بازی های قضایی را می‌داند در اعتراض خود به رای کمیته استیناف چه ادله ای را بیان کرده است. مدیران سابق باشگاه استقلال که دلایل موجهی را ارائه نکردند و هر آدم عاقلی پی به دلایل غی رموجه آن ها می‌برد بدون شک حق را به سازمان لیگ می‌داد. مدیران سابق استقلال به بهانه های واهی حضور در اردوی خارجی و آماده نبودن از حضور در بازی سوپر جام سر باز زده بودند که کمیته انضباطی هم بدون ملاحظه کاری این باشگاه را محکوم اعلام کرد. حال شاید فتحی مسائلی را در اعتراض تازه این باشگاه به کمیته استیناف مد نظر قرار داده باشد که منجر به نتایج تازه ای شود. هرچند که صالحی از نتیجه اظهار بی اطلاعی می‌کند اما خبر های تایید نشده از کمیته استیناف حاکی از بازگرداندن نتیجه و برگزاری بازی مجدد دارد. گفته می‌شود شاید استیناف باشگاه استقلال را با جریمه مالی مواجه کند. 

10-1

 

captcha
تازه ها
بیشتر