ورزش جهان / شناسه خبر: 82299 / تاریخ انتشار : 1397/5/27 19:07
|
استقبال بی نظیر از اوسین بولت در استرالیا

گلوله سرعت در سرزمین کانگورها

اوسین بولت با استقبال بی نظیر استرالیایی ها ماجراجویی فوتبالی خود را آغاز کرد.

ایران ورزشی آنلاین / استرالیا روز گذشته یک روز غیرعادی را تجربه کرد. حضور سریعترین مرد دنیا در استرالیا ولوله ای را به پا کرد که تاکنون کمتر در استرالیا شاهد بوده ایم. کشوری که در در سال های اخیر میزبان ستاره های پرشماری از رشته های مختلف بوده اما کمتر چین شور و حالی را در استرالیا بابت حضور یک ستاره ورزشی شاهد بوده ایم. هر چه باشد اوسین بولت یک ستاره متفاوت است؛ گلوله سرعتی که در دوومیدانی بدل به یک افسانه شده و حالا می خواهد شانس خود را در فوتبال امتحان کند. او بارها و بارها علاقه خود را به مستطیل سبز نشان داده و ثابت کرده یک شیفته تمام عیار فوتبال است. مردی که برای حضور در یک تیم فوتبال بیقراری فراوانی داشت و حتی در تمرینات منچستر سرالکس حاضر شد تا اینکه علاقه اش را به فوتبال ثابت کند و حالا بعد از مدتها این فرصت در اختیار او قرار گرفته تا نشان دهد چند مرده حلاج است.

انتظارها بالاخره به سر رسید و در نهایت گلوله سرعت برای حضور در تمرینات سنترال کوست مارینرز پا به استرالیا گذاشت تا حالا استرالیا چند روزی بدل به تیتر یک ورزش دنیا شود. اوسین بولت دونده سابق دوی سرعت که لقب سریعترین مرد دنیا را لقب می‌کشد، ماجراجویی فوتبالی خود را در استرالیا آغاز کرد. بولت بعد از ورود به استرالیا تاکید کرد واقعا برای بازی کردن فوتبال به صورت حرفه‌ای به استرالیا آمده و در تصمیم خود کاملاً جدی است.

بولت جامائیکایی که در بدو ورود به استرالیا در فرودگاه سیدنی با استقبال تعداد زیادی خبرنگار و عکاس روبرو شده بود، گفت: من همیشه با تمام قوا تلاش می‌کنم. این بار هم به دنیا نشان خواهم داد که چند مرده حلاجم. بولت در فرودگاه شال گردن باشگاه جدید خود، سنترال کوست مارینرز را دور گردن انداخته بود.

بولت 31 ساله تمرینات خود را با این تیم که در لیگ دسته‌یک استرالیا حضور دارد، آغاز خواهد کرد و امیدوار است بتواند به عنوان فوتبالیست حرفه‌ای با قراردادی حرفه‌ای به فعالیت در این ورزش ادامه دهد. وقتی از بولت پرسیده شد این اقدام او واقعاً جدی است یا صرفاً برای جلب توجه افکار عمومی انجام شده، گفت: این کاملاً واقعی است. من از باشگاه مارینرز سپاسگزارم که این فرصت را در اختیارم گذاشته. من خوشحالم که می‌توانم استرالیا را خانه‌ی خودم بدانم.

باشگاه مارینرز که مقر آن شهر گاسفورد در 75 کیلومتری شمال سیدنی است، از اواخر اکتبر در لیگ دسته‌یک استرالیا به میدان خواهد رفت. این باشگاه پیش از این اعلام کرده که بولت از هیچ امتیاز ویژه‌ای برخوردار نخواهد شد. شان میلکامپ رئیس باشگاه استرالیایی گفته بود: بولت خودش اینطور می‌خواهد. او قصد دارد خود را در فوتبال اثبات کند.

اما مارینرز با توجه به اینکه انتظار دارد تماشاچی‌های زیادی از جلسات تمرینی این تیم با حضور بولت دیدن کنند، در کمپ تمرینی خود تغییراتی داده و نیروهای حراستی بیشتری استخدام کرده. بولت در ماه مارس گذشته با حضور در تمرینات باشگاه آلمانی بوروسیا دورتموند خبرساز شد. او در ماه ژوئن هم یک هفته با باشگاه نروژی استورمزگودست تمرین کرده بود. او حالا قصد دارد مدت طولانی‌تری را در استرالیا سپری کند و بخت خود را برای تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه‌ای بیازماید. باید دید بولت که سال گذشته از دنیای دوومیدانی خداحافظی کرده بود، می‌تواند به دنیای فوتبال حرفه‌ای سلام کند؟

12

captcha
تازه ها
بیشتر