ورزش جهان / شناسه خبر: 82247 / تاریخ انتشار : 1397/5/27 15:51
|
00:45

مسی و زندگی بدون رونالدو

بارسلونا - آلاوس

ایران ورزشی آنلاین / لوییس ماسکارو / در طول 9 سال گذشته، لالیگا صحنه نبرد و دوئل حماسی میان لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بوده؛ یک جنگ تمام عیار که در زمین فوتبال، بارسلونا برنده آن بوده، شش قهرمانی لیگ در برابر دو قهرمانی رئال. دو تا از بهترین بازیکنان جهان توجه همه را به خود جلب کردند، توپ‌های طلا را بردند و به سطحی از درخشش رسیدند که کسی باور نمی‌کرد مطمئن باشد. بدون شک، فوتبال اسپانیا هم بیشترین سود را از این جنگ برد که حالا دیگر وجود ندارد. فوق‌ستاره پرتغالی که هیچ گاه اتهام فرار مالیاتی در اسپانیا را فراموش نکرد از رئال مادرید به یوونتوس رفت تا جای امنی برای خود بیابد.

مسی حالا مبارزی در برابر خود نمی‌بیند و تنها سلطان لالیگا محسوب می‌شود شاید به دلیل آنکه آنتوان گریزمان، ستاره اتلتیکومادرید حتی به سطح فوق‌ستاره آرژانتینی نزدیک هم نشده است مثل تمام خریدهای ریز و درشتی که به لالیگا آمده‌اند. همه اینها ثابت می‌کند حکمرانی بارسا ادامه خواهد داشت. و اتلتیکومادرید، تیمی که بهتر از همشهری‌اش، رئال مادرید، تقویت شده و انتظار می‌رود رقیب جدی‌تری برای بارسلونا باشد.
لالیگا شکوه لیگ قهرمانان و اعتبار بین‌المللی آن را ندارد اما لیگ سختی است هرچند در یک دهه اخیر بارسلونا آن را آسان جلوه داده است. شما باید بعد از 38 بازی بهترین تیم باشید و بیش از 10 ماه سطح خارق‌العاده خودتان را نشان دهید. شما باید به زمین‌های سخت بروید و با چنگ و دندان نتیجه بگیرید. بارسا و مسی رقابت برای فتح لالیگا را امشب با بازی مقابل آلاوس در نوکمپ شروع می‌کنند. بارسا در چند سال اخیر به خوبی و بهتر از هر تیم دیگری این کار را انجام داده و می‌خواهد دوباره همان باشد هرچند همانطور که مسی در نخستین سخنانش به‌عنوان کاپیتان بارسا گفت اولویت تیم لیگ قهرمانان است.

منبع: اسپورت

 

captcha
تازه ها
بیشتر