فوتبال ایران / شناسه خبر: 82233 / تاریخ انتشار : 1397/5/27 15:00
|
قانون جدید سازمان لیگ،بعد از خواهرخواندگی ایران و ژاپن

بازیکن جدید تراکتورسازی، هم ایرانی و هم ژاپنی

امضای تفاهم‌نامه میان فدراسیون‌های فوتبال ایران و ژاپن باعث شده تا سوگیتا سهمیه ایرانی محسوب شود و به همین دلیل تراکتورسازی بعد از اروین، فورستر و استوکس می‌تواند یک بازیکن خارجی دیگر جذب کند.

ایران ورزشی آنلاین /خرداد 1396 بود که مهدی تاج و موهوز تاشیما، روسای فدراسیون‌های فوتبال ایران و ژاپن دور یک میز نشستند و تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردند. تفاهم‌نامه‌ای به منظور تقویت روابط میان این دو کشور که اعتبار آن از زمان امضا یک سال بود. این تفاهم‌نامه به صورت خودکار برای سال‌های بعد تمدید شد و همچنان هم میان دو فدراسیون اعتبار دارد.  

این تفاهم‌نامه ‌ اجرای لیگ‌ها ،آموزش مربی‌گری ،توسعه ارتباطات و تبادل در بخش داوری، ایجاد شور و نشاط در فوتبال بانوان، برگزاری بازی‌های تدارکاتی و ایجاد کمپ،برنامه توسعه فوتبال جوانان، بازبینی ساختار فوتبال پایه و توسعه فوتبال را پوشش می‌دهد. تفاهم‌نامه‌ای پر و پیمان که البته باعث شده قانونی جدید در سازمان لیگ نیز به ثبت برسد.

این قانون شامل باشگاه‌هایی می‌شود که در لیگ برتر ایران، بازیکن ژاپنی می‌خرند. نمونه‌اش تراکتورسازی که یکی دو هفته قبل  یوکیا سوگیتا را جذب کرد. بازیکنی که با توجه به امضای تفاهم‌نامه و خواهرخواندگی دو فدراسیون فوتبال ایران و ژاپن، سهمیه بازیکنان خارجی تراکتورسازی را اشغال نمی‌کند.

سوگیتا سهمیه ایرانی محسوب می‌شود و به همین دلیل تراکتورسازی بعد از هری اروین، هری فورستر و آنتونی استوکس می‌تواند یک بازیکن خارجی دیگر جذب کند. بازیکنی آسیایی که چهارمین سهمیه خارجی باشگاه تراکتورسازی خواهد بود.

این سهمیه البته باید فقط به یک بازیکن آسیایی تعلق بگیرد. تراکتورسازی سه سهمیه اروپایی خود را خریده و فقط می‌ماند یک آسیایی که بیاید و فهرست باشگاه تبریزی را تکمیل کند. اتفاقی که اگر با جذب یک ژاپنی دیگر نیز همراه شود، باز هم به تراکتورسازی این امکان را می‌دهد بازیکن خارجی جدیدی استخدام کند.

 

12 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر