فوتبال ایران / شناسه خبر: 82220 / تاریخ انتشار : 1397/5/27 13:53
|
تور یک روزه؛ پول بدهید،فوتبال را در پارک ها ببینید

برنامه تازه فدراسیون؛ پرورش لیدر لیسانس به بالا

بخش فرهنگی فدراسیون برنامه هایی برای کاهش ناهنجاری های ورزشگاه های فوتبال در نظر دارد که اجرایی شدنش دشوار به نظر می رسد.

ایران ورزشی آنلاین /قرار بود هفته چهارم حداقل در ورزشگاه آزادی جایگاهی ویژه پدر و فرزند در نظر گرفته شود.این اولین حرکت فدراسیون و بخش فرهنگی اش در مسیر مبارزه با ناهنجاری های ورزشگاه فوتبال بود که البته مثل تمام وعده های برنامه داده شده اجرایی نشد.با این حال نشست های آسیب شناسی درباره رفتارهای پرخاشگرانه هواداران فوتبال در کمیته فرهنگی فدراسیون ادامه دارد و بعد از مشکلات جدی بروز یافته در ورزشگاه ها و حساسیت رسانه ها به معضلاتی که جامعه لیدرها یا همان هماهنگ کنندگان مشوقان در ورزشگاه ها رقم می زنند،خود فدراسیون قصد دارد لیدرهایی با تحصیلات بالا پرورش دهد.

مشاور فرهنگی رئیس فدراسیون گفته سه جایگاه ویژه در نظر گرفته اند و 200 نفر هوادار که تحصیلات‌شان از لیسانس به بالا است با کمک جمعیت حامیان هوادار آموزش های لازم از قبیل آتش نشانی، کمک های اولیه را می بینند و همچنین اشعاری متناسب با این مسابقات را به آنها آموزش می دهیم.

باشگاه ها نیز مکلف شده اند به منظور رفع مشکلات فروش بلیت الکترونیکی در دستور کار قرار بدهند  و تمام صندلی ها شماره گذاری شود.همچنین دوربین های مدار بسته در جایگاه تماشاگران نصب می‌شود تا  اگر فردی حقوق دیگران را سلب کرد از طریق کمیته اخلاق از دیدن بازی مورد علاقه تیمش محروم شود.

بخش فرهنگی فدراسیون فوتبال یک برنامه دیگر هم در نظر دارد و آن اینکه  با کمک شهرداری تهران تورهای یک روزه ای با هزینه متناسب برای هواداران فوتبال در پارک طالقانی و میادین اصلی شهر فراهم می کنند تا آنها بتوانند به راحتی بازی‌های تیم های مورد علاقه شان در مکانی به غیر از ورزشگاه تماشا کنند.

اتفاقی که بعید است به این راحتی ها عملی شود چرا که نیاز به اجازه پلیس و هماهنگی های شورای تامین دارد که باید دید شهرداری و فدراسیون از پس آن برخواهند آمد یا خیر.

3-300

captcha
تازه ها
بیشتر