ورزش ایران / شناسه خبر: 82062 / تاریخ انتشار : 1397/5/25 21:51
|

اسماء، اسماء، دختری که منتظرش هستیم

اسماء در کماست، خواب عمیق در بیمارستان. اما امید همچنان زنده است، امید به اینکه اسماء دوباره بیدار شود.

ایران ورزشی آنلاین / داستان اسماء زحمتکش یکی از داستان‌های غم انگیز این‌روزهاست. دختر جوان و ورزشکاری که دچار حادثه‌ای تلخ و تصادفی سخت شد و اکنون روی تخت بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در کما است. 

اسماء از تمرینات آماده سازی برای مسابقات کشوری به خانه بازمی‌گشت و هم‌تیمی‌هایش او را در نقطه‌ای از بزرگراه پیاده کردند. بزرگراهی که می‌گویند پل عابر پیاده و چراغ قرمزی ندارد و تلفات زیادی هم داشته و جان‌های زیادی در حین رد شدن از آن گرفته شده است. اسما در حال عبور از اتوبان با دو اتومبیل تصادف می کند. اتومبیل اول با او برخورد کرده و او را پرت می کند و اتومبیل دوم هم با سرعت به او می‌زند. حادثه‌ای دلخراش که دختر جوان را تا نزدیکی‌های مرگ مغز برد اما نیروی جوانی و انگیزه‌اش برای زندگی او را از مرگ مغزی نجات داد و اسما حالا در مرحله مهم دیگری قرار دارد. این مرحله مثل فینال است. او باید با نیرو و انرژی و تمام انگیزه‌اش برای زندگی تلاش کند و به هوش بیاید و به بزرگ‌ترین افتخارش برسد، افتخار قهرمان شدن، شکست دادن مرگ و در آغوش گرفتن زندگی چیزی است که همه از او می‌خواهند.

آخرین خبرها

الهام پزشک دوست و هم دانشگاهی اسماء زحمتکش است که این‌روزها در کنار خانواده این دختر جوان و ورزشکار برای بازگشت او دعا می کند. او نیز تایید می‌کند که اسما به گفته دکترها مرگ مغزی را رد کرده و حالا همه منتظر هستند تا سطح هوشیاری‌اش بالاتر بیاید. براساس اطلاعات دوست صمیمی و هم دانشگاهی اسما امروز قرار بود چند مورد سی تی اسکن روی مغز اسماء انجام شود اما در زمان انجام سی تی اسکن او با افت فشار مواجه شده و نمی‌توانند سی تی اسکن را انجام بدهند. قرار بود این سی تی اسکن ها و آزمایش ها به شیراز فرستاده شود تا مراحل انتقال این دختر ورزشکار انجام شود اما او فعلا شرایط سی تی اسکن را ندارد. دوست صمیمی اسماء درباره حضور مسئولین بر بالین او هم گفت: «فکر کنم به خاطر خبری که منتشر کردید، مسئولین متوجه این موضوع شدند چرا که امروز مسئولان تربیت بدنی استان و تعدادی دیگر از مسئولان ورزشی برای ملاقات آمدند.» البته که هنوز چهره هایی مثل حسین ماهینی، مهدی طارمی و دیگر ورزشکاران سرشناس بوشهری در این رابطه اقدام خاصی انجام نداده اند و شاید در همین روزها این افراد نیز به جمع ملاقات کننده ها اضافه شوند.

درباره اسماء

اسماء زحمتکش دختری 24 ساله و اهل بوشهر است. او پدرش و دایی اش را نیز در تصادف از دست داده و حالا خودش نیز به خاطر تصادف با اتومبیل برای زندگی تلاش می کند. او قبل از این تصادف در حال تمرین و آماده شدن برای مسابقات رنکینگ کشوری بود. اسما قبل از تیراندازی در هندبال و سافت بال نیز فعالیت جدی و حرفه‌ای داشت و حتی به تیم ملی سافت بال بانوان هم دعوت شده بود. او هر روز با کمترین امکانات از 5 صبح تا شب تمرین می کرد تا بتواند آینده اش را بسازد و بتواند با کسب افتخار زندگی خود و خانواده اش را تغییر بدهد. مثل اکثر ورزشکاران او یکی از کسانی بود که در تامین مخارج زندگی به مادر و خواهرش کمک می کرد. مدتی در گمرک بوشهر مشغول کار بود اما مشکلات اقتصادی کشور باعث شد تا از این کار بیرون آمده و در یک شرکت خصوصی مشغول به کار شود. او از بچگی اما عاشق ورزش بود و همیشه ورزش می کرد و در تیراندازی، هندبال و سافت بال توانست در سطح حرفه ای حضور داشته باشد. او مثل خیلی دیگر از ورزشکاران با استعداد با کمترین امکانات و بدون اینکه حمایت خاصی شود از شانزده سالگی در تیم ملی سافت بال حضور داشت و تمام هدفش این بود که یکی از ملی پوشان تیراندازی ایران باشد اما در حال حاضر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان مهمترین لحظات زندگی اش را سپری می کند. همه منتظر هستند که اسماء خیلی زود به هوش بیاید و بتواند دوباره مثل قبل برای قهرمانی‌ تلاش کند.

گزارش: ورزش ۳

 

captcha
تازه ها
بیشتر