ورزش ایران / شناسه خبر: 81975 / تاریخ انتشار : 1397/5/24 16:56
|
شکست مالزی درآستانه رویارویی با قطر

شروع روحیه بخش برای مصاف با قطر پرمهره

ملی‌پوشان هندبال ایران پس از شکست روحیه بخش مالزی در اولین دیدار خود، مهیای رویارویی با قطری‌های پرمهره و برگزاری یک بازی دشوار در مرحله دوم رقابتهای هندبال بازی‌های آسیایی می‌شوند.

ایران ورزشی آنلاین / بازی‌های آسیایی جاکارتا برای ایران با بازی تیم ملی هندبال ایران مقابل مالزی استارت خورد. شاگردان کاستاراتوییچ در اولین دیدار خود به مصاف مالزی رفتند و در نهایت این بازی آسان را با نتیجه  ۵۵ بر ۱۱ به سود خود خاتمه دادند. ملی پوشان هندبال ایران نیمه نخست این بازی را با حساب ۲۹ بر ۵ و نیمه دوم را با نتیجه ۲۶ بر ۶ به سود خود تمام کردند. گل‌های نیمه اول این بازی را سلامان بربط ، میلاد مسائلی ، مهدی بیجاری، مجتبی حیدرپور، جلال کیانی ، امین کاظمی ، فرزاد رستمی، علیرضا موسوی، کاظم جمعه‌پو و شاهو نصرتی به ثمر رساندند. همچنین گل‌های نیمه دوم را  نیز سلامان بربط ، میلاد مسائلی ، جلال کیانی ، احسان ابویی، فرزاد رستمی، علیرضا موسوی ، مهرداد صمصامی، مهدی بیجاری، امین کاظمی و شاهو نصرتی  وارد دروازه حریف نه چندان مطرح ایران یعنی تیم ملی هندبال مالزی کردند.

ملی‌پوشان هندبال کشورمان در مرحله گروهی بازی‌های آسیایی در گروه A با تیم‌های مالزی و قطر هم گروه است.  بر همین اساس و در اولین بازی این گروه تیم  قدرتمند و پرمهره قطر هم موفق شده بود با نتیجه ۶۴ بر ۱۱ تیم مالزی را مغلوب  کرده و تا قبل از رویارویی با ایران صدرنشین گروه A شود. تیم ایران با پیروزی مقابل مالزی با ۲ امتیاز در رده دوم این گروه قراردارد. از این مرحله، از هر گروه دو تیم به مرحله اصلی صعود می‌کنند. به همین دلیل حتی درصورت شکست ایران مقابل قطر مدعی بازهم ما می توانیم همراه با قطری‌ها به دور دوم مسابقات صعود کنیم. البته ملی‌پوشان هندبال ایران روز جمعه هفته جاری می بایست در دومین بازی خود به مصاف قطر مدعی بروند. تیمی پرمهره که البته قبل از شروع بازی‌ها اینطور به نظر می رسید بخاطر قوانین جدید فدراسیون جهانی در خصوص ممنوعیت جذب بازیکنان خارجی، دستش کوتاه مانده و دیگر نمی‌تواند مثل ادوار قبلی با صرف هزینه‌های هنگفت از سراسر دنیا ستاره‌های هندبال را خریداری کند. به همین دلیل و باتوجه به اینکه هندبالیست‌های قطری تقریبا سن و سال دار شدند می توان امیدوار بود که تیم ملی هندبال ایران مقابل این حریف گردن کلفت با انجام یک بازی خوب و شجاعانه به برتری رسیده و با قرار گرفتن در صدر جدول گروه خود راهی دور دوم بازی‌ها شود.

به هرروی علی رحیمی، مجتبی حیدرپور، امین کاظمی، میلاد مسائلی، فرزاد رستمی، سلامان بربط، مهدی بیجاری، مهدی موسوی، محسن باباصفری، سید علیرضا موسوی، جلال کیانی، افشین صادقی، کاظم جمعه پور ، احسان ابوئی ، مهرداد صمصامی و شاهو نصرتی اسامی هندبالیست های ایران در این دوره از بازی‌های آسیایی هستند که روز جمعه می بایت مقابل قطری‌ها صف آرایی کنند.

4/*230

captcha
تازه ها
بیشتر