ورزش ایران / شناسه خبر: 81852 / تاریخ انتشار : 1397/5/23 15:34
|

کسب مدال آسیایی پینگ‌پنگ ایران پس از ۶۰ سال/ شاهکار پسران

جوانان تنیس روی میز با رسیدن به نیمه نهایی آسیا مدال برنز را قطعی کردند. این تیم با رسیدن به فینال می تواند شانس قهرمانی داشته باشد اما مدال آوری بعد از 60 سال برای ایرانی ها از قهرمانی مهمتر بود.

ایران ورزشی آنلاین / تیم ملی جوانان پسر ایران در مسابقات پینگ پنگ قهرمانی آسیا به موفقیتی رسید که هرگز شبیه به آن را به چشم ندیده بود. تنیس روی میز ایران در مسابقات جوانان قهرمانی آسیا با راهیابی به مرحله نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد تا کسب مدال تاریخی را جشن بگیرد. اتفاقی مهم و تاریخی که در دومین روز از رقابتهای بخش تیمی پینگ پنگ قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا رقم خورد و تیم ملی جوانان پسر ایران با شکست کره جنوبی به مرحله نیمه نهایی رسید و مدال برنز خود را قطعی کرد.

در این مسابقه تیم ایران 3 بر 2 به برتری رسید و بزرگترین موفقیت تاریخ خود را رقم زد. مدال برنز آسیا پس از ۶۰ سال انتظار برای پینگ پنگ ایران به دست آمده و به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است.

در این رقابت تاریخی امین احمدیان در بازی اول  با نتیجه3برصفر پیروز شد. امیررضا عباسی بازی دوم را 3بر1 واگذار کرد. آریا امیری هم در بازی سوم  3برصفر مغلوب شد.  در بازی چهارم احمدیان 3بر2 پیروز شد و عباسی هم بازی پنجم را 3بر1 با پیروزی به پایان رساند و ایران موفق به شکست کره جنوبی شد.

تیم ملی ایران در مرحله نیمه نهایی باید با هند رقابت کند اما دیگر نتیجه این مسابقه خیلی برای ایران اهمیت ندارد چرا که با راه‌یابی به همین مرحیه مهمترین موفقیت تاریخ را رقم زده شد و فقط رسیدن به فینال می‌تواند اندکی میزان شادی‌ها را افزایش بدهد.

کسب این مدال علاوه بر این‌که چون برای اولین بار در تاریخ به دست می‌آمد خیلی مهم بود، از یک نظر دیگر هم برای ایران مهم است. این مدال زمانی به دست آمد که تیم ملی پینگ پنگ در حال اعزام به جاکارتا است و با توجه به زمان شروع بازی‌های آسیایی جاکارتا نزدیک شده است، این مدال می‌تواند روحیه تیم را مضاعف کند و انگیزه‌های تیم را برای رسیدن به مدال تا چنیدن برابر افزایش بدهد. حالا دیگر با این مدال سایر بچه‌های تیم ملی بزرگسالان هم می‌توانند امیدوار باشند که در بازی‌های آسیایی جاکارتا با تلاش مضاعف این موفقیت بزرگ را به شکل بهتری تکرار کنند.

دیگر کسب مدال در آسیا رویا نیست و می‌توان با اندکی تلاش و همچنین افزایش اعتماد به نفس در بین نفرات اعزامی به جاکارتا به این مهم رسید. البته خواستن موفقیت در بازی‌هایی آسیایی از پینگ پنگ شاید زیاده خواهی باشد اما همه چشم به معجزه دارند که شاید با استفاده از نبوغ و استعداد چهره‌های شاخص این ورزش رقم بخورد. شاید الان که نوشاد عالمیان به این بازی‌ها اعزام می‌شود خوب بداند که دیگر فرصتی برای انجام این‌کار مهم برای او پیش نمی‌آید و به این سادگی‌ها این زمان برای او تکرار نمی‌شود و به همین دلیل باید با قدرت و اعتماد به نفس بالا به دنبال مدال بگردد. شاید تکرار مسابقات درخشان در بازی‌های المپیک لندن بتواند ایران را به رویای بزرگش برساند. مدالی که با موفقیت تیم جوانان حالا با اعتماد به نفس بیشتری دنبال آن می گردند.

4/2

captcha
تازه ها
بیشتر