فوتبال ایران / شناسه خبر: 81837 / تاریخ انتشار : 1397/5/23 14:18
|
تاییدیه فیفا مقرر مصوب دولتی و قانونی محسوب نمی‌شود

وکیل علی کریمی: شکایتم از فدراسیون ارتباطی به کریمی ندارد

شکایت وکیل علی کریمی از فدراسیون فوتبال بعد از انتقادهایی که کریمی از فدراسیون داشت شائبه های زیادی را به وجود آورد.

ایران ورزشی آنلاین / شکایت وکیل علی کریمی از فدراسیون فوتبال بعد از انتقادهایی که کریمی از فدراسیون داشت شائبه های زیادی را به وجود آورد. آیا این شکایت وکیل علی کریمی به انتقادات کریمی مربوط است؟

خبر این بود: وکیل پایه یک دادگستری که وکالت چند شخصیت ورزشی مانند علی کریمی را بر عهده دارد، با طرح شکایتی خواستار انحلال فدراسیون فوتبال شد. بنا بر گفته ملکی، دلیل طرح شکایت این است که "فدراسیون فوتبال تاکنون ثبت قانونی و تاییدیه و تصویب اساسنامه خود را از مراجع ذی‌صلاح کسب نکرده است و به همین دلیل باید منحل شود.."

این شکایت در تاریخ ۳۰ تیرماه برای فدراسیون فوتبال ارسال شده و تاریخ رسیدگی به این پرونده ۱۹ آذر ماه ۹۷ در دادگاه حقوقی ویژه‌ امور بین‌الملل تهران است. وحید ملکی وکیل پایه یک دادگستری درباره دلیل این اقدامش می گوید: «من در زمینه حقوق ورزشی وکالت هایی را برعهده داشتم که در همین راستا به برخی مشکلات آیین نامه‌ای و اساسنامه‌ای فدراسیون برخورد کردم و متوجه شدم که چالش هایی در این زمینه وجود دارد. افراد زیادی در همین حوزه مصاحبه هایی را انجام داده بود. حتی آقای ساکت در یک برنامه زنده تلویزیونی مدعی شدند که تاییدیه فیفا را در اختیار دارند اما از نظر حقوقی تاییدیه فیفا مقرر مصوب دولتی و قانونی محسوب نمی شود.»

این وکیل دادگستری با اشاره به مصاحبه برخی مسوولان فدراسیون می گوید:« من در فضای مجازی مصاحبه هایی را از اعضای قبلی و فعلی هیئت رئیسه فدراسیون در این باره دیدم که انگیزه ام را برای ورود به این موضوع بیشتر کرد.هدف من کمک به فوتبال و ایجاد فضایی برای گفتمان حقوقی میان حقوقدانان است و به هیچ وجه قصد جلب توجه رسانه ای ندارم و دلیل این ادعایم طرح دادخواست و شکایت قبل از بازی های جام جهانی است.امیدوارم که همکاران عزیز من در فدرسیون فوتبال هم از این مسئله استقبال کنند. ضمن این که باید تاکید کنم آقای علی کریمی در این پرونده نه موکل بنده است و نه این که خودشان ورود کرده اند. در واقع برخلاف تصور بعضی از دوستان این پرونده هیچ ارتباطی به ایشان ندارد."

صفی الله فغانپور مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال اما مدعی است که هنوز جنین شکوائیه ای را دریافت نکرده است: "تاکنون این شکوائیه به ما ابلاغ نشده است و تا زمانی که چنین اقدامی انجام نشود درباره شکایت مذکور اظهار نظر نمی کنم." او درباره اینکه آیا درخواست انحلال فدراسیون ها با وجود مورد تائید قرار نگرفتن اساسنامه آنها از لحاظ قانونی وجاهت دارد یا خیر این طور می گوید: "نهاد قضائی به این شکایت رسیدگی می کند و او باید درباره موضوعیت داشتن این شکایت نظر بدهد."

در شکوائیه وحید ملکی تاریخ رسیدگی به این درخواست و حضور طرفین در دادسرا 19 آذر 1397 قید شده است.

12

captcha
تازه ها
بیشتر