فوتبال ایران / شناسه خبر: 81743 / تاریخ انتشار : 1397/5/22 15:59
|
پیراهن هایی که به تبریزی و گرو رسید

بلاتکلیف‌ترین بازیکنان دنیا: جابر و قربانی

هواداران استقلال از شفر راضی‌اند.نه به دلیل اینکه تراکتورسازی را شکست داده و فوتبال جذاب را به آنها هدیه داده،بلکه به این خاطر که جابر و قربانی را فعلا کنار گذاشته و این دو جایی در تفکرات او ندارند.

ایران ورزشی آنلاین /امیر اسدی/شاید اگر انتهای فصل قبل از هواداران استقلال سوال می کردید راضی به جدایی کدام بازیکنان هستند، قطعا درصد بسیاری از آنها نام جابر انصاری و علی قربانی را به زبان می‌آوردند. دو بازیکنی که از ابتدا محبوبیتی میان هواداران استقلال نداشتند و حتی در روزهایی که گل می زدند، پاس گل می دادند و یا تاثیری در نتیجه می‌گذاشتند به اندازه بقیه بازیکنان مورد توجه قرار نمی‌گرفتند.

جابر انصاری فصل قبل، هر وقت به زمین آمد یا از ابتدا بازی کرد رد پایی از خود به جا گذاشت. او آنقدرها هم ضعیف کار نکرد که هواداران استقلال برای نیمکت نشینی اش به اینستاگرام وینفرید شفر پناه ببرند و از او بخواهند انصاری را از دایره تفکراتش خارج کند. جابر البته مقابل همه این انتقادها ایستاد و البته درباره دلایل وجود این هجمه‌ها گفت: « بهترین مهاجمان دنیا هم گاهی 5 بازی گل نمی‌زنند ولی هواداران استقلال این را نمی‌پذیرند و دوست دارند در هر بازی گل بزنم. البته این دلیل انتقادها نیست. من زیاد اهل حاشیه نیستم و شاید تنها بازیکنی باشم که اینستاگرام ندارم و کلا زیاد اهل در چشم بودن نیستم. کم مصاحبه می‌کنم و به همین دلیل هم هرگز محبوب نشده‌ام.»

وینفرید شفر البته بعد از پایان فصل جابر انصاری را در فهرست خود قرار داد اما مدیران سابق استقلال با ادامه حضور او در تیم مخالفت کردند. با جدایی آنها، مسیر بازگشت برای انصاری هموار شد. او به تمرین رفت، با شفر صحبت کرد و چون قرارداد داشت پا به پای سایر بازیکنان تلاش دوباره‌ای را آغاز کرد.

انصاری اما تا امروز تکلیف خود را نمی‌داند و هنوز مشخص نیست آیا برای استقلال بازی خواهد کرد یا نه؟ پیراهن شماره 11 که دو فصل متعلق به او بود، در اختیار مرتضی تبریزی قرار گرفته و این یعنی انصاری یک گام دیگر به جدایی از استقلال نزدیک شده. استقلال اگر با جابر قطع همکاری کند و برای بار دوم او را در فهرست مازاد قرار بدهد با مشکل بزرگی مواجه می‌شود. تمام مبلغ قرارداد انصاری باید به حساب او واریز شود تا این بازیکن با جدایی از استقلال و خروج از فهرست بازیکنان این باشگاه موافقت کند. به همین دلیل هم هست که مدیران باشگاه استقلال فعلا صحبتی درباره جدایی جابر مطرح نکرده‌اند و دنبال راهکاری می‌گردند تا این ماجرا را حل کنند.

برخلاف جابر انصاری، علی قربانی نه در تمرین استقلال شرکت می‌کند و نه با باشگاه جدیدی به توافق می‌رسد. قربانی بازیکن آزاد است و با استقلال قراردادی ندارد. او می‌تواند با باشگاه‌های خواهان خود مذاکره کند اما مشخص نیست چرا دست نگه داشته و با چه امیدی به انتظار روزهای آینده نشسته. استقلال در پست قربانی، روح‌الله باقری، الحاجی گرو و حتی مرتضی تبریزی را در اختیار دارد و بعید است وینفرید شفر راضی به بازگشت مهاجم فصل قبل‌اش شود. به خصوص که پیراهن او نیز در بدو ورود به الحاجی گرو رسید.  

قربانی بلاتکلیف است، مانند جابر انصاری. این دو که جایی در دل هواداران استقلال ندارند، با این امید به آینده چشم دوخته اند که شاید بتوانند دوباره برگردند و پیراهن آبی بپوشند. البته وضعیت انصاری که در تمرین شرکت می‌کند با قربانی که از او خبری در دست نیست، تفاوتی آنچنانی ندارد. فقط جابر قرارداد دارد و همین مسئله می‌تواند بخت او را برای بازگشت به استقلال افزایش بدهد.

هواداران استقلال فعلا از شفر راضی‌اند. نه به دلیل اینکه تراکتورسازی را شکست داده و فوتبال جذاب را به آنها هدیه داده، بلکه به این دلیل که جابر انصاری و علی قربانی را فعلا کنار گذاشته و این دو جایی در تفکرات او ندارند. دو بازیکنی که فصل قبل بارها مورد انتقاد و حمله تماشاگران قرار گرفتند و حالا شاید برای‌شان بهتر باشد که در تیمی جز استقلال بازی کنند. این همه صبر و اصرار آنها برای بازگشت، معنایی جز این ندارد که دیگر تیمی آنها را نمی‌خواهد.

 

10

captcha
تازه ها
بیشتر