ورزش ایران / شناسه خبر: 81726 / تاریخ انتشار : 1397/5/22 14:45
|

تمرین بانوان کاراته در سالن هندبال

تمرین تیم ملی کاراته بانوان در سالن هندبال همان دم خروسی بود که بیرون زد و دروغ توجه به ورزش بانوان را لو داد.

ایران ورزشی آنلاین / تیم ملی کاراته در بازی‌های آسیایی یکی از امید‌های اصلی برای درخشش در کاروان ورزشی ایران است. این تیم هم در بخش مردان و هم در بخش بانوان مدعی کسب مدال طلا است و می‌تواند با مدال‌های مهمی که کسب می‌کند، در صعود ورزش ایران در رده بندی بازی‌های آسیایی نقش مهمی داشته باشد. با این‌ همه اهمیتی که کاراته بانوان دارد اما این رشته هنوز مورد بی توجهی قرار گرفته و هنوز تیم ملی کاراته بانوان محل مناسبی برای تمرین ندارد. این تیم بعد از مدتی خانه به دوشی و جا به جا شدن در سالن‌های مختلف در نهایت در یک هفته مانده به زمان اعزام به بازی‌های آسیایی به سالن تمرین هندبال رسیده و قرار است اردوی مرحله آخر خود را در سالن هندبال برگزار کند.

افسانه باقری نایب رئیس فدارسیون کاراته ضمن گلایه از این‌که کاراته به عنوان یک ورزش مدال آور، محل مناسبی برای تمرین ندارد، از کوچ ورزشکاران بانو به سالن تمرین هندبال خبر داده است:« به دلیل نداشتن خانه کاراته اختصاصی اردوهای تیم ملی بزرگسالان بانوان در سالن هندبال کمیته ملی المپیک برگزار می‌شود. پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا در اردن این سومین مرحله اردو است که از 23 مرداد آغاز می‌شود و نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی جاکارتا و نفراتی که در رنکینگ جهانی حضور دارند در اردوها شرکت می‌کنند اما از آنجائی که سالن مناسبی در اختیار نداریم به ناچار با هماهنگی مسولان راهی سالن هندبال شدیم. مرحله آخر از 23 مرداد آغاز و تا روز اعزام به جاکارتا ادامه پیدا می‌کند.»

این‌که بانوان کاراته محلی برای تمرین ندارند و تقریبا همین اندازه توجه به بانوان سایر رشته‌ها هم وجود دارد را باید در کنار اصرار مسولان به پرچمداری یک ورزشکار خانم در بازی‌های آسیایی قرار داد و بعد به واقعیت‌های اهمیت دادن به ورزش بانوان پی برد. ظاهرا انتخاب پرچمدار از بین بانوان ورزشکار توسط مسولان ورزش فقط برای پاک کردن صورت مسئله انجام می‌شود. با این کار شاید مسولان قصد دارند این‌گونه به نظر بیاید که همه‌ی کارها برای بانوان انجام شده اما این فقظ ظاهر ماجرا است. هر جا که ردپایی از ورزش بانون وجود دارد باید ورود کرد و با مشکلات فراوانی که در آن‌جا وجود دارد، روبرو شد اما انتخاب پرچمدار باعث می‌شود که ظاهر سازی خوبی انجام شود و همه‌ی مشکلات در پشت این اصرار برای انتخاب پرچمدار پنهان شود. در باطن این ظاهر تزئین شده با پرچمداری کاروان اما مشکلات زیادی از بی‌توجهی‌ها وجود دارد که نسبت به ورزش بانوان می‌شود و البته هرگز هم پنهان نمی شود و با وجود تلاش همه جانیه هر روز از یک بخشی، مشکلات سر باز می زند.  

افسانه باقری در ادامه بیشتر به مشکلات کمبود سالن اشاره می کند و از لغو و به تاخیر افتادن تعدادی از اردوها به همین دلیل خبر می دهد:« با توجه به اینکه ما مشکل سالن داریم در سالن شهید کپکانیان جوانان اعزامی به المپیک آرژانتین تمرین می‌کنند و فضای دیگری برای تمرین ملی‌پوشان ما وجود ندارد فصل تابستان است و مسئولان سالن شهید کپکانیان برنامه‌های آموزشی مختلفی را دارند. هر چند اولویت ما تیم  ملی است اما شرایط برگزاری اردو در کپکانیان برای تیم ملی امید وجود ندارد.در حال حاضر 31 نفر در اردوی تیم ملی امید حضور دارند و کردستان میزبان برگزاری اردوی تیم ملی امید است. قرار بود اردوها از 24 مرداد ماه آغاز شود اما میزبان اعلام کرد به دلیل اینکه سالن برگزاری اردوها کامل نشده است با چند روز تأخیر این اردو آغاز شود و از 29 اردوی تیم ملی امید برگزار می‌شود.»

او همچنین از انجام همه برنامه ریزی‌ها برای کمتر شدن مشکلات هم گفت اما چاره‌ای برای برگزاری اردوها با همین تعداد اردو نشین خبر داد:« ما می‌توانستیم انتخابی برگزار کنیم و تعداد نفرات اردونشین را کمتر کنیم اما با توجه به اینکه قرار است این نفرات به مسابقات کاراته‌ وان سری A چین اعزام شوند تصمیم گرفتیم همه نفرات در اردو حضور داشته باشند و پس از اینکه کادر فنی عملکرد همه آنها را بررسی کرد بهترین‌ها را انتخاب کنیم. قطعاً‌ با طولانی شدن اردوها کادر فنی می‌تواند دستش برای انتخاب تیم ملی باز باشد.»

 

5/250

 

captcha
تازه ها
بیشتر