فوتبال ایران / شناسه خبر: 81719 / تاریخ انتشار : 1397/5/22 13:34
|
پتربورو-رایان و کسب صد در صد امتیازها

هدف جدید تفضلی: بازی در امارات

رایان تفضلی که تا امروز به تیم ملی ایران دعوت نشده، با توجه به سن و سال پژمان منتظری و جلال حسینی و نبود جانشین‌هایی مناسب برای این دو، امیدوار است در فهرست بعدی کی‌روش حضور داشته باشد.

ایران ورزشی آنلاین /امیر اسدی/ رایان تفضلی را فراموش نکنید، مدافعی که چند ماه قبل از جام جهانی 2018 مورد توجه کارلوس کی‌روش قرار گرفت اما سرمربی تیم ملی محمدرضا خانزاده را به او ترجیح داد تا غول 196 سانتیمتری باشگاه پتربورو‌ یونایتد راهی به فهرست ایران پیدا نکند. تفضلی البته برای بازی در تیم ملی چراغ سبز نشان داده بود. آن‌ هم با این صحبتهایی که به زبان آورد: «اول از همه، به اصل و نسبم افتخار می‌کنم. برای من افتخار است که برای ملت فوتبالدوست ایران بازی کنم. بازی تحت هدایت کارلوس کی‌روش یک رویا است. چرا که او از بهترین مربی‌های دنیاست. من یک مدافع مرکزی هستم و می‌توانم به رشدم به عنوان دفاع وسط در فوتبال انگلیس ادامه بدهم. من نیاز به بازی در لیگ بالاتر از لیگ یک انگلیس دارم و می‌توانم بسیاری از اهداف را در پست مدافع مرکزی برآورده کنم. بازی برای تیم ملی ایران شگفت‌انگیز است.»

 تفضلی که فصل موفقی را در لیگ یک انگلیس سپری کرده و روی هم 33 بازی انجام داده بود، وقتی جام جهانی را از دست رفته دید ترجیح داد در پتربورو بماند و این بار برای صعود به چمپیونشیپ تلاش کند. رایان 26 ساله که یکی از بازیکنان کلیدی پتربورو در فصل قبل بود، به تمام پیشنهادهای خود پاسخ منفی داد، درست بر خلاف جک ماریوت- آقای گل لیگ یک – که 27 گل به ثمر رساند و با انتقالی 3 میلیون پوندی پیراهن دربی کانتی در چمپیونشیپ را پوشید.

پتربورو فصل قبل از 46 بازی، 64 امتیاز به دست آورد اما فاصله‌اش با منطقه صعود 7 امتیاز بود. چارلتون آخرین تیمی بود که پا به پلی اف گذاشت و البته این شانس نصیب پتربورو نشد. تیمی که در هفته‌های پایانی لیگ یک، جا به جایی ویژه‌ای در کادر فنی انجام داد و استیو اوانز 55 ساله را جایگزین گرنت مک‌کان کرد. تغییری که البته نتوانست رویای صعود را برای پتربورو برآورده کند.

برای این فصل، پتربورو با اوانز و بازیکنانی جدید برنامه‌های گسترده‌ای تدارک دیده تا مجوز صعود به یک دسته بالاتر را به‌دست بیاورد. این تیم یکی از پنج تیمی است که در پایان هفته دوم، صد در صد امتیازها را گرفته و نام خود را به عنوان یک مدعی جدید مطرح کرده. پتربورو هفته اول و در ورزشگاه خانگی(آباکس) و در حضور 6439 تماشاگر موفق شد بریستول‌ سیتی را با نتیجه 2 بر یک شکست بدهد. در روزی که مت گودن و مارک اوهارا برای پتربورو گل زدند، تفضلی 90 دقیقه در خط دفاع بازی کرد و کم اشتباه هم بود.

پتربورو در هفته دوم لیگ یک، به خانه روچدال رفت. ورزشگاه کراون اویل آره‌نا میزبان این بازی بود که در نهایت با برد 4 بر یک پتربورو به پایان رسید. گامینگز، مت گودن و اوهارا( 2 بار ) برای پتربورو گل زدند و البته تفضلی هم مثل بازی قبل 90 دقیقه در ترکیب حضور داشت.

پتربورو با استفاده از خط حمله ای قوی و متشکل از مت گودن و اوهارا و البته خط دفاعی که هدایتش را رایان تفضلی بر عهده دارد، برای همه مدعیان حاضر در لیگ یک انگلیس خط و نشان کشیده و در قامت یک مدعی وارد بازی‌ها شده. این تیم کوچک که سالها سابقه حضور در دسته‌های پایینتر فوتبال انگلیس را دارد، همراه با بارنزلی، دانکستر، گیلینگهام و پورتسموث، پنج تیمی هستند که در پایان هفته دوم 6 امتیاز به دست آورده و در رده‌های اول تا پنجم جدول رده‌بندی قرار دارند.

رایان که تا امروز به تیم ملی ایران دعوت نشده، با توجه به سن و سال پژمان منتظری و جلال حسینی و نبود جانشین‌هایی مناسب برای این دو، امیدوار است در فهرست بعدی کی‌روش حضور داشته باشد. مدافعی که با توجه به فیزیک مناسب و تجربه‌ای که از بازی در انگلیس اندوخته، قادر است یکی از بازیکنان ایران در جام ملتهای آسیا در امارات باشد. بنابراین اگر رایان را در اردوی بعدی تیم ملی دیدید تعجب نکنید. اردویی که قرار است با تایید کی‌روش برگزار شود.

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر