فوتبال ایران / شناسه خبر: 81718 / تاریخ انتشار : 1397/5/22 14:04
|
بلاتکلیفی در میان اظهارنظرهای عجیب

پرونده سوپرجام، نه سر دارد و نه ته!

چه کسی در این میان راست می‌گوید؟ اعتراض زده شده و ادعای استقلالی‌ها درست است؟ حسن زاده حرف حقیقت را می‌زند واصلا اعتراضی در کمیته انضباطی نیست که به کمیته استیناف ارجاع داده شود؟

ایران ورزشی آنلاین / عادت کردیم ساده ترین مساله‌ها را به بدترین روش حل کنیم و در نهایت در بن بستی گیر می‌افتیم که بیرون آمدن از آن بن بست خودش مستلزم پیدا کردن راه حل جدید است. استقلال در بازی‌ سوپر جام شرکت نکرد، در آن وهله حق با شفر بود و شاید هرکس هم جای این مربی بود، در زمانی که کمبود بازیکن داشت و استقلال با لیست خالی مواجه شده بود، راضی به شرکت در این جام نمی‌شد چون شکست در این دیدار یعنی وارد شدن به بحرانی که می‌توانست شروع لیگ را برای استقلال سخت کند.

اما هر تصمیمی عواقبی دارد و باید عواقب آن را بدون دنبال مقصر گشتن، پذیرفت. استقلال در سوپرجام شرکت نکرد و کمیته انضباطی طبق قوانین بازی را سه برصفر به نفع پرسپولیس اعلام کرد. تاوان شرکت نکردن در سوپرجام پذیرش سپردن جام قهرمانی به رقیب بود، اما دست و پا زدن برای لاپوشانی واقعیت بیشتر شکل ماجرا را زشت و ناپسند می‌کند.

البته استقلال به حکم کمیته انضباطی اعتراض کرد، یعنی خود استقلالی‌ها مدعی شدند که این کار را انجام دادند، اما از فردای آن روز هرگاه موبایل صالحی، رییس کمیته استیناف را گرفتیم در پاسخ گفت:« هیچ اعتراضی از جانب استقلالی‌ها به دست من نرسیده است.» گم شدن اعتراض نخستین تعبیری بود که از حرف های صالحی به ذهن مخاطب خطور می‌کرد و یا مصلحت اندیشی برای آرام نگه داشتن جو حاکم بر لیگ، حکم کمیته استیناف هرچه که بود می‌توانست یک طرف ماجرا را دلخور کند و سروصدای ناشی از آن جو را به هم می‌ریخت اما حرف‌های حسن زاده، رییس کمیته انضباطی ماجرا را به شکل دیگری جلوه می‌داد. حسن زاده در این زمینه گفت:«تجدیدنظرخواهی حق باشگاه استقلال بوده که باید در مهلت مقرر از تاریخ ابلاغ  و با پرداخت هزینه دادرسی در همان مهلت انجام می‌شد که تا این تاریخ هیچ آثاری از تجدیدنظرخواهی وجود ندارد.اگر آنها مدعی هستند در مهلت قانونی تجدیدنظرخواهی کردند، مدارک و مستندات آن را فوراً ارائه کنند تا کمیته انضباطی آنها را بررسی کند.» برخلاف ادعای حسن زاده، خطیر معاون ورزشی استقلال که بنا به گفته مسوولان استقلال به مسائل حقوقی هم اشراف کافی دارد در خصوص اعتراض استقلالی‌ها به رای سوپرجام اینطور توضیح می‌دهد:«تا آنجایی که من می‌دانم باشگاه استقلال اعتراضی را ارسال کرده است. البته خواستم در این رابطه با آقای فتحی (سرپرست باشگاه استقلال) صحبت کنم، اما ایشان در ترکیه حضور دارد و پیگیر انتقال پول رضایت‌نامه مجید حسینی است. یکی از معضلاتی که ما الان داریم این است که نمی‌توانیم پول را وارد کشور کنیم.‌ آقای فتحی به همین منظور به ترکیه رفته است و هنوز نتوانستیم با ایشان تماس بگیریم. با این حال اطمینان دارم که باشگاه اعتراضی را به فدراسیون فوتبال فرستاده است، ولی فتحی فردا می‌آید و موضع رسمی باشگاه را اعلام خواهد کرد.»

معاون ورزشی باشگاه استقلال با بیان اینکه این حق باشگاه استقلال است که رأی فدراسیون فوتبال درباره سوپرجام عوض شود، گفت:« باشگاه استقلال قبلاً به تاریخ برگزاری سوپرجام اعتراض کرده بود. البته عوض شدن این حکم و برگزاری این بازی به نفع باشگاه استقلال، به نفع باشگاه‌ها و به نفع باشگاه پرسپولیس و هم به سود هواداران دو تیم است، چرا که نتیجه بازی بهتر است که در زمین رقم بخورد. از فدراسیون می‌خواهیم که با دید بازتری به موضوع نگاه کند، چون باشگاه استقلال قبلاً به تاریخ برگزاری سوپرجام اعتراض کرده بود. همان‌طور که گفتم در این رابطه اما سرپرست باشگاه باید موضع رسمی باشگاه استقلال را اعلام کند.»

چه کسی در این میان راست می‌گوید؟ اعتراض زده شده و ادعای استقلالی‌ها درست است؟ حسن زاده حرف حقیقت را می‌زند واصلا اعتراضی در کمیته انضباطی نیست که به کمیته استیناف ارجاع داده شود؟ در تمام ماجراها طرفین سعی می‌کنند همه چیز را به نفع خود جلوه بدهند و ذهن مخاطب درگیر این موضوع می‌شود که چه کسی راست می‌گوید، اما نکته مهم و اساسی این است که هر اعتراضی یک فرصت مشخصی دارد و اگر از فرجه آن بگذرد باید رای نهایی شود، البته انگار کسی در فدراسیون دلش نمی‌خواهد رای نهایی اعلام شود.

 

670-10

captcha
تازه ها
بیشتر