ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 81692 / تاریخ انتشار : 1397/5/21 19:32
|
اخبار کوتاه از ورزش جهان

از مارادونا تا بالوتلی

مارادونا تصمیم به کنار گذاشتن آلکسی شپیلکسی از سمت سرمربیگری برست گرفت.

ایران ورزشی آنلاین /

مارادونا سرمربی و رئیس دینامو برست را اخراج کرد

دیگو مارادونا اسطوه آرژانتینی دنیای فوتبال به تجدید سازمانی باشگاه فوتبال دینامو برست بلاروس روی آورده است. مدیران باشگاه دینامو برست بلاروس به ریاست دیه‌گو مارادونا تصمیم به کنار گذاشتن آلکسی شپیلکسی از سمت سرمربیگری این تیم گرفتند. وی 29 ماه ژوئن سال جاری میلادی سرمربی تیم دینامو برست بلاروس شد و در 7 بازی 2 پیروزی، 3 تساوی و 2 شکست به دست آورد. همچنین در ادامه تصمیم‌های مدیریتی مارادونا به عنوان رئیس شورای مدیران باشگاه دینامو برست، یوری ساوچنکو سمت ریاست تیم فوتبال این باشگاه را از دست داد. وی نیز از سال 2016 میلادی در این پست آغاز به کار کرده بود اما با آمدن مارادونا مجبور به خداحافظی شد. ساوچنکو سابقه فعالیت مدیریتی در باشگاه لوکوموتیو مینسک و تیم ملی فوتبال جوانان بلاروس را نیز دارد. دیه‌گو مارادونا پیش از آغاز جام جهانی 2018 روسیه قرارداد 3 ساله‌ای با باشگاه دینامو برست بلاروس منعقد کرد و علاوه بر ریاست باشگاه تعیین استراتژی‌های آینده و نظارت بر فعالیت‌های آکادمی را بر عهده خواهد داشت. باشگاه دینامو برست با سرمایه‌گذاری چند اماراتی ورزشگاه مدرن 30 هزار نفره در این شهر احداث خواهد کرد.

 

مرگ ستاره شنای ایتالیا

ستاره نوجوان شنای ایتالیا در سواحل فیلیپین جان خود را از دست داد. گایا تریمارکی، شناگر 7 ساله ایتالیایی که به همراه خانواده‌اش برای گذراندن تعطیلات تابستانی به فیلیپین رفته بود در سواحل این کشور پس از برخورد با چتر دریایی کشته شد. متخصصان این شناگر 7 ساله را یکی از ستاره‌های آینده این ورزش در ایتالیا و جهان معرفی کرده  بودند. او بارها عناوین قهرمانی را به دست آورد. گایا تریمارکی علاقه زیادی به جمع‌آوری صدف‌های دریایی داشت و در زمان یکی از غواصی‌ها در فلیپین با حمله چتر دریایی مواجه شد. مادرش گفته بود که هیچ‌گونه امدادگر و کمک‌های اولیه پزشکی در ساحل وجود نداشت و تنها راهنمای آنها اقدام به کمک کرد. شناگر 7 ساله ایتالیایی پس از یک ساعت به بیمارستان انتقال یافت اما کمک‌های پزشکان برای نجات جانش موثر واقع نشد و درگذشت. پزشکان فیلیپینی علت اصلی مرگ گایا تریمارکی را واکنش حاد آلرژیک تشخیص داده‌اند.

 

بالوتلی نیس را ترک می‌کند

پت ویرا سرمربی باشگاه نیس تایید کرد که ماریو بالوتلی، مهاجم ایتالیایی احتمالا در این تیم ماندنی نخواهد شد. مهاجم ایتالیایی 43 گل در 66 بازی برای تیمش به ثمر رساند ولی در جریان شکست 1-0 تیمش مقابل ریم، در ترکیب ویرا جایی نداشت. در حالی که شایعه جدایی سوپرماریو بیش از پیش شنیده می‌شود، حال ویرا نیز این موضوع را تایید کرد که او احتمالا در نیس ماندنی نخواهد شد. سرمربی فرانسوی گفت: بالوتلی می‌خواهد از تیم جدا شود بنابراین بعید است که بماند. ما بازیکنانی را می‌خواهیم که انگیزه کافی برای پیش بردن باشگاه را داشته باشند. اوضاع خیلی پیچیده و دشوار است بنابراین باشگاه سعی می‌کند تمام تلاشش را انجام دهد تا به بازیکنانی که قصد جدایی دارند کمک کند. صحبت از بازگشت بالوتلی به ایتالیا مطرح شده و باید دید در نهایت چه سرنوشتی در انتظار او خواهد بود.

 

لورنسو فاتح گرندپری چک

خورخه لورنسو، راننده اسپانیایی تیم دوکاتی، فاتح یازدهمین مرحله از مسابقات موتورسواری موتوجی‌پی قهرمانی جهان در پیست «ردبول رینگ» اتریش شد. لورنسو 28 دور مسابقه را در مدت 39 دقیقه و 40 ثانیه و 688 هزار ثانیه طی کرد و پس از او مارک مارکس از تیم هوندا و آندره‌آ دوویزیوسو، موتورسوار تیم دوکاتی به مقام‌های دوم و سوم رسیدند. این چهارمین قهرمانی لورنسو در فصل جاری موتوجی‌پی بود. در رده‌بندی نهایی پس از مرحله یازدهم، مارک مارکس با 201 امتیاز، والنتینو روسی با 142 و خورخه لورنسو با 130 امتیاز، اول تا سوم هستند. هوندا، دوکاتی و یاماها نیز در رده‌بندی تیمی، اول تا سوم هستند. مرحله بعدی مسابقات موتوجی‌پی در پیست «سیلور استون» انگلیس برگزار خواهد شد.

12

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر