ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 81687 / تاریخ انتشار : 1397/5/21 19:15
|
هوندا در کامبوج

فوتبالیستی که سرمربی شد!

هوندا به صورت مجانی هدایت تیم ملی کامبوج را برعهده گرفته است.

ایران ورزشی آنلاین / کیسوکه هوندا ستاره کهنه کار ژاپنی ها این روزها بدل به مهمترین چهره فوتبالی سرزمین آفتاب تابان شده. ستاره ای که هر روز یک تیتر یک از او بیرون می اید. اول با گلزنی در جام جهانی و ثبت نامش به عنوان تنها ژلپنی که در سه جام جهانی گل زده، بعد ماجرای خدحافظی از تیم ملی، سپس عقد قرارداد با ملبورن ویکتوری استرالیا و حالا خبر سرمربیگری وی در حالیکه هنوز کفش ها نیاویخته! مسئولان فدراسیون فوتبال کامبوج، کیسوکه هوندا را به عنوان سرمربی و مدیر فنی تیم ملی فوتبال این کشور انتخاب کردند.

کی‌سوکه هوندا یکی از بهترین بازیکنان آسیایی دو دهه اخیر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای تیم‌ ‌ملی فوتبال کشورش به میدان رفت. این بازیکن در حالی که در عضویت تیم‌ ‌ملبورن ویکتوری استرالیاست، هم‌زمان هدایت تیم‌ ‌ملی فوتبال کامبوج را نیز بر عهده گرفته است.

نکته جالب این است که هوندا اکنون بازیکن تیم ملبورن ویکتوری استرالیا است و به صورت مجانی هدایت تیم ملی کامبوج را برعهده گرفته است. قرار است هوندا دائما در رفت و آمد میان باشگاهش با تیم ملی کامبوج باشد. سران تیم‌ ‌فوتبال ملبورن ویکتوری اعلام کردند نگرانی بابت این موضوع ندارند چرا که او فقط برای بازی‌های فیفادی از جمع اردوی تیم جدا خواهد شد و به کار سرمربیگری خود خواهد پرداخت. هوندای 32 ساله که سابقه بازی در تیم‌هایی همچون میلان ایتالیا، زسکا مسکوی روسیه و پاچوکای مکزیک را دارد، پیش از این در سال 2016 یک آکادمی فوتبال در شهر فنوم پنه، پایتخت کامبوج افتتاح کرده بود.

12

captcha
تازه ها
بیشتر