فوتبال ایران / شناسه خبر: 81675 / تاریخ انتشار : 1397/5/21 18:25
|
پشت پرده درگیری خونین در اهواز

اختلاف سرخ، 24 ساعت قبل

سرچشمه اصلی مشکلات رئیس کانون هواداران باشگاه پرسپولیس است که با رفتارهای خود نطفه این بحران را بسته.

ایران ورزشی آنلاین / بی تردید پرحاشیه ترین بازی هفته نبرد استقلال خوزستان و پرسپولیس در اهواز بود. نبردی که در آن فوتبال یک بهانه بود، بهانه ای برای جنگ، یقه گیری، سنگ پرانی، چماق کشی و البته خونریزی. بعد از گذشت چند روز از اسین بازی پرحاشیه حالا مستندات تازه ای از دلایل این تنش و عصبیت بی پایان روی سکوها فاش شده که می تواند به روشن شدن ریشه های این ماجرا کمک کند.  در تازه‌ترین بررسی‌ها مشخص شده که این اتفاق ریشه در اتفاقات پیش از عزیمت سرخپوشان به اهواز دارد.

سرچشمه اصلی مشکلات رئیس کانون هواداران باشگاه پرسپولیس است که با رفتارهای خود نطفه این بحران را بسته و بازیکنان پرسپولیس نیز جملگی علیه او جبهه گیری کرده اند. اما ورای تمامی رفتارهای نابخردانه این فرد اجیر شده، باید سرنخ های دیگر ماجرا را هم بررسی و پیگیری کرد.

ماجرای انتقادات از رییس کانون هواداران و نارضایتی از او به روز پیش از بازی مقابل استقلال خوزستان مربوط است؛ جایی که سرخپوشان در تهران آخرین تمرین خود پیش از اعزام به اهواز را پشت سر می‌گذاشتند. طبق معمول چند فصل اخیر حضور اصحاب رسانه و هواداران دو روز پیش از بازی در محل تمرین ممنوع است اما این ممنوعیت برای کارکنان باشگاه و لیدرها وجود ندارد. به همین منظور یکی از لیدرهای نام آشنا و قدیمی این باشگاه به همراه دوستانش در محل تمرین حضور می‌یابد تا آشنایانش در فضای آرام با بازیکنان عکس یادگاری بگیرند.

لیدر معروف و قدیمی پرسپولیس در خلال تمرین گپی کوتاه نیز با حسین ماهینی داشت. در این لحظه سیامک نعمتی، ستاره دو بازی ابتدایی پرسپولیس که موفق به ثبت دو گل و گرفتن یک پنالتی سه امتیازی برای سرخپوشان شده در حال عبور با این جمله ماهینی خطاب به این لیدر مواجه می‌شود: "آقا! این سیامک است، ستاره دو بازی اخیر پرسپولیس". عکس العمل این لیدر اما چندان به مذاق نعمتی خوش نمی‌آید. این لیدر در مواجه به این تمجید با گفتن جمله: "من این بچه های پیکان را نمی‌شناسم و هنوز آنقدر بزرگ نشده‌اند" باعث ناراحتی نعمتی می‌شود که ماهینی او را از گفتن این جمله بازمی دارد.

در ادامه تمرین لیدر معروف از نعمتی می‌خواهد تا با دوستانش عکس یادگاری بگیرد. نعمتی با گفتن این جمله که بچه ها خودشان زبان دارند و اگر تقاضای عکس داشتند، خودشان می‌گفتند پاسخ این لیدر را می‌دهد و از محل دور می‌شود. لیدر باشگاه نیز با گفتن جملاتی نسبت به این موضوع واکنش نشان می‌دهد. نعمتی در گفتگو با یکی دیگر از لیدرها به او اعلام می‌کند جواب تهدید این لیدر را خواهد داد.

در رختکن تیم و پیش از اعزام به فرودگاه دیگر بازیکنان و بزرگترهای تیم جویای دلیل عصبانیت او می‌شوند و وقتی متوجه شدند که این لیدر باعث عصبانیت ستاره این روزهای تیم شده به رییس کانون هواداران اعتراض خود را اعلام می‌کنند که چرا مانع ورود افراد روز پیش از مسابقه به محل تمرین تیم نمی‌شود تا این مشکلات به وجود بیاید. بی اعتنایی سردسته لیدرها به این موضوع عصبانیت بازیکنان را افزایش می‌دهد تا در پایان بازی اینچنین از خجالت او در بیایند. اما در میان بازیکنانی که تنها به رییس کانون هواداران بعد از بازی مقابل استقلال خوزستان حمله کردند، این سیامک نعمتی بود که حرف‌های اصلی را زده و در میان این هیاهو نادیده گرفته شد. نعمتی در اینباره گفته بود که لیدر معروف با حضور در تمرین به بازیکنان و شخص او فحاشی کرده است.

رییس کانون هواداران پرسپولیس اما ساعاتی بعد از بازی بیکار ننشست و با حضور در منزل همتای فولادی خود با انتشار چند پست تند و تیز علیه بازیکنان پرسپولیس جبهه گرفت و نقش خود را در درگیری های روی سکوها به کلی انکار کرد با این حال رییس کانون هواداران فولاد از او خواسته بود تا با عدم انتشار این فایل ویدیویی مانع از ایجاد حاشیه در اهواز شود. چرا که در مشکلات به وجود آمده در تهران برخلاف گفته‌ها و ادعاهای بازیکنان تیم جو بدی را علیه او شکل می‌داد. با این حال محتوای این ویدیو کاملا مشخص می‌کرد که 130 هوادار فولادی با حضور در جایگاه‌ 30 بدون مشکل تا دقایق پایانی به تماشای بازی نشسته‌اند و تنها یک نفر از آنها با واکنش نسبت به شعار پرسپولیس قهرمان از لفظ بدی استفاده کرد که باعث درگیری طرفین در دقایق پایانی شد. با این حال اقدام به موقع یگان ویژه مانع از شکل گرفتن فاجعه شد. رییس کانون هواداران فولاد در این ویدئو اینطور توضیح داده است: در جمع 130 نفره ما سه هوادار با تمایل استقلالی نیز حضور داشتند. یکی از آنها بعد از شعار پرسپولیس قهرمان و زمانی که با سه گل از فولاد جلو بودند، جمله بدی به کار برد که باعث عصبانیت هواداران نزدیک به ما شد. با این حال یگان ویژه مانع از شکل گیری اتفاق بدی شدند چرا که مسلما در صورت درگیری تعداد نفرات بیشتر آنها فاجعه بزرگی را شکل می‌داد.

عدم صداقت در بازگویی واقعیت یک حاشیه 48 ساعته در اردوگاه پرسپولیس شکل داده بود که در نهایت با چنددستگی بین طرفداران نیز همراه شد. افشاگری‌های درست یا نادرست که با حرمت شکنی طرفین همراه بوده شاید یک آتش زیر خاکستر باشد که روزی دیگر گریبان این تیم را بگیرد و آنها را از مسیر موفقیت کاملا دور کند و وارد حاشیه‌ای دوباره شوند.

12

 

کلیدواژه
پرسپولیس
captcha
تازه ها
بیشتر