فوتبال ایران / شناسه خبر: 81652 / تاریخ انتشار : 1397/5/21 17:44
|
وقتی آذری محتوای قرارداد را لو داد

شرایط عجیب قرارداد تبریزی

شرایط عجیب قرارداد تبریزی می تواند دردسر جدید استقلال باشد.

ایران ورزشی آنلاین /تا قبل از قطعی شدن پیوستن مرتضی تبریزی به استقلال، مدیران باشگاه ذوب‌آهن به هیچ وجه از مواضع خود کوتاه نمی‌آمدند. تا جایی که به نظر می‌رسید این انتقال در نهایت منتفی خواهد شد اما سرانجام توافق‌ها حاصل شد و تبریزی به استقلال پیوست. حالا سعید آذری مدیرعامل ذوب‌آهن در گفتگو با مهر از ضمانت‌ها و تعهدات سنگینی که استقلال برای جذب تبریزی متقبل شده رونمایی کرده است.

این تعهدات آنقدر سنگین است که فقط با یک روز تاخیر در پرداخت، باعث دوبرابر شدن مبلغ رضایتنامه تبریزی خواهد شد. آذری در این باره می‌گوید: «در توافقنامه‌ای که نوشتیم رئیس کمیته انضباطی باشگاه ذوب‌آهن هم حضور داشت و این توافقنامه محکم و حقوقی است که رعایت نکردن مفاد آن برای استقلال ریسک بزرگی است. به ازای هر چکی که اولین روز پاس نشود، غرامت ۵۰ درصدی روی هر چک می‌آید. به طور مثال اگر چکها در موعد مقرر پاس نشود، استقلال باید ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بدهد. این تفاوت ویژه مدیریتی است و ما تمام جنبه‌ها را دیده‌ایم. فکر نمی‌کنم استقلال اینطور ریسک کند ولی باز هم به تفکرات حاکم بر این باشگاه بستگی دارد. غرامتی که با حضور رئیس کمیته انضباطی باشگاه در توافقنامه گذاشتیم برای استقلال ریسک وحشتناکی دارد.»

پیش از این به نحوه قراردادبستن مدیران قبلی انتقاد زیادی شد اما شرایطی که در قرارداد تبریزی وجود دارد دست کمی از قراردادهای قبلی که بسته شده، ندارد. بعید است آذری در این ارتباط کوتاه بیاید و قراردادی که بسته اند را فراموش کند، در چنین شرایطی استقلالی‌ها باید در هنگام تاریخ چک تمام عزم خود را جزم کرده تا بتوانند پول رضایت تبریزی را جور کنند.

270-390-10

captcha
تازه ها
بیشتر