فوتبال ایران / شناسه خبر: 81638 / تاریخ انتشار : 1397/5/21 16:43
|
کریمی و 2 مربی دیگر گزینه هدایت قرمزپوشان رشتی

خداداد جدا شد، سپیدرود در انتظار سرمربی جدید

سپیدرود گرفتار رفتارهای غیرحرفه‌ای مدیریت است. رفتارهایی که این باشگاه را با چالش‌های جدی مواجه کرده و در ادامه نیز باز هم باید منتظر تصمیمات غلط باشیم.

ایران ورزشی آنلاین / در رشت اتفاقات ناامیدکننده‌ای رخ داده. مربی را با شعار تماشاگر عوض می‌کنند، هر روز یک مدیر جدید می‌گذارند و تعهداتی ایجاد می‌کنند که بی‌تردید توان پرداختش را ندارند. اینها یعنی سپیدرود لطمه‌های بزرگی از این تصمیمات می‌بیند.

خداداد عزیزی می‌دانست راهی برای بازگشت به سپیدرود رشت ندارد. او بعد از درگیری که با هواداران رشتی داشت، مصاحبه‌های تندی علیه آنها انجام داد که کار برای بازگشتش سخت شده بود. همه می‌دانستند خداداد عزیزی بعد از بازی هفته سوم مقابل گسترش فولاد در تبریز، دیگر به رشت برنمی‌گردد. به همین دلیل خداداد، بعد از این بازی با بهانه کردن عملی نشدن تعهدات مالک باشگاه از سپیدرود رشت شکایت کرد. این شکایت نشان می‌داد او حتی یک درصد هم به دنبال بازگشت به رشت نیست.

روز یکشنبه جلسه‌ای در دفتر محمدرضا ساکت در فدراسیون فوتبال با حضور خداداد عزیزی و نوین مالک باشگاه سپیدرود رشت برگزار شد تا 2 طرف برای جدایی به توافق برسند. توافق با خداداد عزیزی که قراردادش 3 ساله و به مبلغ 5 میلیارد تومان با سپیدرود رشت بود، سخت به نظر می‌رسید اما شرایط سختی که برای بازگشت او به رشت وجود داشت، کار را به گونه‌ای آسان کرد. 2 طرف در تهران جلسه داشتند و خیلی زود هم به توافق رسیدند. حالا نوین باید 30 درصد از قرارداد کادرفنی را پرداخت کند تا آنها جدا شوند. برای این 30 درصد هم ظاهرا نوین سفته به خداداد عزیزی داد که مبلغ آن 800 میلیون تومان می‌شد. یعنی 30 درصد از قرارداد یک میلیارد و 300 میلیون تومانی خداداد عزیزی برای فصل اول به اضافه 30 درصد از قرارداد دیگر اعضای کادرفنی. به هر حال توافقات لازم خیلی زود انجام شد و خداداد عزیزی به راحتی از سپیدرود رشت کنار کشید.

با این اتفاق، سهیل حق‌شناس قرار است هدایت سپیدرود رشت را به صورت موقت به عهده بگیرد. حق‌شناس تا زمانی نقش سرمربی را ایفا خواهد کرد که سرمربی آینده تیم انتخاب و معرفی شود. گفته می‌شود قبل از اینکه لیگ تعطیل شود، سرمربی آینده سپیدرود رشت معرفی خواهد شد. برای هدایت تیم پرطرفدار رشتی فعلا 3 گزینه وجود دارد. گزینه اول علی کریمی است که در مدت اخیر، هواداران بارها نامش را صدا زدند و خواستار بازگشتش شدند. اما کریمی ظاهرا قصد ندارد با این تیم مالکیتی کار کند. او یک سری اختلاف‌نظرها دارد که امید زیادی برای بازگشتش به رشت نیست. ضمن اینکه با شرایطی که الان تیم سپیدرود دارد، بدون شک کریمی ریسک نمی‌کند هدایت تیم را به عهده بگیرد چراکه مشکلات مالی همچنان پابرجاست. گزینه دوم سپیدرودی‌ها ظاهرا نادر دست‌نشان است. دست‌نشان در ابتدای فصل هم قرار بود هدایت سپیدرود را به عهده بگیرد اما مشکلات مالکیتی و البته شعار هواداران باعث شد او خیلی زود این تیم را ترک کند و برود. دست‌نشان خیلی زود در رشت فهمید که جایگاهی بین هواداران ندارد و سپیدرودی‌ها مربیانی از طیف دیگر را می‌پسندند، نه مربیانی مثل دست‌نشان و نظرمحمدی. اما دیگر گزینه تیم رشتی، فرشاد پیوس است. پیوس در زمان حضور سپیدرود در لیگ دسته دوم، هدایت این تیم را به عهده داشت و نتایج خوبی هم همراه با آنها گرفت تا حالا گزینه سوم قرمزپوشان رشتی باشد. البته بدون شک به این گزینه‌ها، مربیان دیگری هم اضافه خواهد شد که باید دید در نهایت کدام مربی هدایت تیم پرطرفدار سپیدرود رشت را به عهده خواهد گرفت.

 

عزیزی: سفته ۸۰۰ میلیونی برای تضمین مطالبات‌مان گرفتیم

خداداد عزیزی سرمربی پیشین سپیدرود رشت درباره جدایی خود از این تیم و نشستی که در همین زمینه با مالک باشگاه داشت، می‌گوید: «در نشستی که با نوین مالک باشگاه داشتم قرار شد ۳۰ درصد از رقم قرارداد من و اعضای کادرم پرداخت شود و پس از این توافق من رسما استعفای خود را اعلام کردم.» عزیزی در رابطه با اینکه چه تضمینی برای این توافق وجود دارد، ادامه می‌دهد: «مالک باشگاه سفته‌ای به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان داد و قرار است تا تاریخ ۲۶ شهریور ما این مبلغ را دریافت کنیم و در غیر این صورت این حق برای ما وجود دارد که از طریق مراجع قضایی و همچنین کمیته‌های مربوطه در فدراسیون فوتبال مثل کمیته تعیین وضعیت پیگیر این موضوع باشیم.»

خداداد باید خیلی خوش خیال باشد که تصور کند به این آسانی می‌تواند این ۸۰۰ میلیون را دریافت کند!

590-11

 

captcha
تازه ها
بیشتر