فوتبال ایران / شناسه خبر: 81585 / تاریخ انتشار : 1397/5/20 20:16
|
کاپیتان‌ها با هواداران صحبت کردند، لیدرها ورزشگاه را به هم ریختند

چاقو کشی، تنش و درگیری در تمرین پرسپولیس + عکس

تعداد زیادی از هواداران پرسپولیس شعار «لیدر نمی‌خواهیم» سر می‌دادند. آنها می‌گفتند که ما برای بازیکنان پرسپولیس به اینجا آمدیم و نیازی به لیدر و بوقچی نداریم.

ایران ورزشی آنلاین / بعد از دعوت سیدجلال حسینی از  هواداران برای حضور در تمرین روز شنبه  و اتفاقاتی که بین بازیکنان و لیدرها رخ داد، می‌شد حدس زد تمرین عصر شنبه در ورزشگاه شهید کاظمی شلوغ و پرحاشیه خواهد شد.

حدود هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند  و با شعارهای عجیب و غریب که بعضا با ناسزا همراه بود تیم‌شان را تشویق می‌کردند.در این میان لیدرها از تماشاگران می‌خواستند که از تشویق بازیکن‌ها خودداری کنند؛ درخواستی که خیلی زود با واکنش منفی هواداران همراه شد و درگیری‌هایی را روی سکوها رقم زد. لیدرها از هواداران می‌خواستند به جای تشویق بازیکنان، اعضای تدارکات و افراد جانبی کنار زمین را تشویق کنند که تا 20 دقیقه در این تصمیم موفق بودند اما ناگهان غریو تشویق سیدجلال حسینی در ورزشگاه بلند شد تا با ایجاد این دودستگی درگیری‌های کوچکی بین هواداران رخ دهد.

در این میان چیزی حدود 100 تماشاچی که با لیدرها همراه بودند از تشویق بازیکن‌ها خودداری کردند، اما اکثر حاضران در ورزشگاه مشغول تشویق بازیکنان شدند. زمانی که بازیکنان مشغول تمرین بودند، هواداران این تیم در حمایت از حسین ماهینی او را تشویق کردند. لحظاتی بعد ماهینی به سمت این هواداران رفت و از آنها بابت حمایت‌شان قدردانی کرد اما در این بین برخی هواداران ماهینی را هو کردند که این بازیکن با دست‌هایش اشاره کرد که من آخر تمرین اینجا هستم. بعد از این اتفاقات، کریم باقری با صدای بلند از ماهینی خواست تا به زمین برگردد و سپس با وساطت مسئول حراست باشگاه پرسپولیس و سرپرست این تیم، این غائله برای دقایقی به پایان رسید.

همه این اتفاقات در شرایطی رخ داد که سایت باشگاه پرسپولیس با تیتر «مرور درس اتحاد در ورزشگاه شهید کاظمی» این تمرین را پوشش داد و در بخشی از گزارش تمرین نوشت همه چیز در سکوت است!

با گذشت یک ساعت از تمرین گرشاسبی سرپرست باشگاه با اطلاع از درگیری و تنش به وجود آمده ،در استادیوم شهید کاظمی حضور یافت و در انتظار ایجاد شرایط آرام برای تیمش بود. همچنیین قرار شد او بعد از تمرین جلسه‌ای با کاپیتان‌های تیم برگزار کند.

در اواخر تمرین شخصی که او را مسوول کانون هواداران می‌دانند در تمرین این تیم حاضر شد و به میان هواداران رفت. حضور این فرد در بین هواداران باعث شد یک بار دیگر دودستگی میان آنها بیشتر شود و سپس درگیری‌هایی روی سکوها به وجود آمد.در این حین تعداد زیادی از هواداران پرسپولیس شعار «لیدر نمی‌خواهیم» سر می‌دادند. آنها می‌گفتند که ما برای بازیکنان پرسپولیس به اینجا آمدیم و نیازی به لیدر و بوقچی نداریم. بعد از این اتفاقات یکی از بوقچی‌ها از جیب خود چاقویی درآورد که این مساله باعث شد تا یک بار دیگر تنش‌ روی سکوهای ورزشگاه شهید کاظمی به اوج خود برسد.

پس از این اتفاقات مصطفی قنبرپور، سرپرست تیم پرسپولیس در میان هواداران حاضر شد و از آنها خواست تا آرامش خود را حفظ کنند که چند هوادار به قنبرپور گفتند یکی از بوقچی‌ها به روی آنها چاقو کشیده و آنها را تهدید کرده است.

 

التهاب سکوهای محل تمرین پرسپولیس حتی پس از پایان تمرین هم ادامه داشت و طرفین درگیری‌های مختصری روی سکوها داشتند. قرار شد سیدجلال حسینی برای هواداران دقایقی صحبت کند اما این ماهینی بود که با هواداران حرف زد و خطاب به آنها گفت: «به اسم پرسپولیس اینجا هستیم؛ از مدیرعامل باشگاه گرفته تا بازیکنان همگی به عشق پرسپولیس اینجا هستند. ما در این دو سه سال چهار قهرمانی آوردیم و جزو چهارتیم آسیا رفتیم و این به خاطر اتحاد ما بود. ما همان اندازه که هوادار داریم 10 برابر دشمن داریم. شما فکر می‌کنید از شعارهای روی سکوها خوشحال می‌شویم؟ ما برای پرسپولیس تلاش می‌کنیم. من اگر حرفی زدم شاید بد موقع بود. اما از این به بعد هر اختلافی بین ما است درون باشگاه حل می کنیم و نمی‌خواهیم تیم ضرر کند و دشمن‌شادکن باشیم. نمی‌خواهم مرا تشویق کنید بلکه تیم را تشویق کنید. ما شرایط سختی داریم مهم‌ترین فرد باشگاه ما برانکو است که زحمات زیادی اینجا می‌کشد هر اختلافی داشته باشیم در خانه آن را حل می‌کنیم. ما فقط با اتحاد با همین ۱۲ نفر قهرمان می‌شویم حتی اگر بازیکنی نیاید.»

سپس نوبت به سیدجلال رسید تا خطاب به سکوها بگوید: «حرف‌های حسین ماهینی را تایید می‌کنم. ما سال سختی پیش رو داریم و نباید به چیز دیگری فکر کنیم. من و بازیکنان وظایف خودمان را داریم و مشکلات هم وجود دارد. دست شما هواداران هم درد نکند و  امیدوارم بتوانیم زحمات شما  را جبران کنیم و از فردا همه برای موفقیت پرسپولیس باید تلاش کنیم. فقط پرسپولیس مهم است. بازیکنان و مربیان زیادی به این تیم آمده اند و رفته‌اند. فقط پرسپولیس مهم است. درگیری و مشکلات تمام شد و همه باید در کنار هم باشیم تا هر مشکلی پیش آمد آن را به کمک هم حل کنیم. در کنار یکدیگر می‌توانیم کارهای بزرگی انجام بدهیم همانطور که در این دو سال چنین کاری انجام دادیم.»

در حاشیه این اتفاقات گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیس کاپیتان های پرسپولیس و اسماعیل بیگی رئیس کانون هواداران باشگاه را فراخواند و روبروی سکوها برد تا به شکلی نمایشی آشتی شان بدهد.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر