فوتبال ایران / شناسه خبر: 81535 / تاریخ انتشار : 1397/5/20 16:43
|
خداداد در فدراسیون تسویه می‌کند؟

سپیدرود، بحران پشت بحران

خداداد عزیزی و همکارانش حالا یک بار مالی سنگین روی دست سپیدرود گذاشته‌اند و معلوم نیست قرارداد بلندمدت خداداد چگونه فسخ خواهد شد؟

ایران ورزشی آنلاین / سمیرا شیرمردی/ انگار سپیدرود رشت قرار نیست در لیگ برتر آرامش داشته باشد. این تیم بعد از اتفاقات عجیب و غریب فصل گذشته حالا دچار مشکلات دیگری شده که البته قابل پیش‌بینی هم بود. بعد از اتفاقاتی که در رشت افتاد و خداداد عزیزی متوجه شد دیگر نمی‌تواند در رشت کارش را دنبال کند، این تیم در تهران اردو زد اما این اردوی چند روزه هم از عصبانیت هواداران سپیدرود کم نکرد تا خداداد عزیزی به دنبال جدایی باشد. البته خداداد به جای اینکه استعفا دهد، دست به شکایت زد و به خاطر عمل نکردن نوین به تعهداتش نامه شکایت خود را به فدراسیون فوتبال برد تا بحث استعفا منتفی شود و حق و حقوقش را بگیرد. حالا هم قرار است جلسه‌ای در فدراسیون برگزار شود تا مشکلات را برطرف کنند و البته با خداداد تسویه حساب صورت بگیرد.

از همان اول فصل معلوم بود سپیدرود رشت این فصل هم شرایط خوبی در لیگ برتر ندارد. در ابتدا مشکلات مالکیتی به وجود آمد و 2 مالک همزمان با هم تیم می‌بستند و بعد از آن هم که مالک مشخص شد، شرایط به گونه دیگری پیش رفت که نشان می‌داد سپیدرود این فصل هم آرام نخواهد بود. در واقع انتخاب خداداد عزیزی به عنوان سرمربی سپیدرود رشت نشان می‌داد این تیم در فصل هجدهم با حواشی زیادی روبرو می‌شود. خداداد کم‌تحمل است و نمی‌تواند مقابل اعتراض‌های هواداران پرشمار سپیدرود سکوت کند. این پیش‌بینی‌ها خیلی زود درست از آب درآمد.

هنوز بازی سپیدرود مقابل سپاهان تمام نشده بود که هواداران تیم رشتی شعارهای اعتراض‌آمیز خود را شروع کردند. در حالی که می‌شد به گونه‌ای به این هواداران حق داد اما خداداد عزیزی در حرکتی عجیب مقابل آنها ایستاد و جواب هوادارانی که به خاطر اعتراض به نتایج، فحاشی می‌کردند را با تندخویی داد. این مساله باعث شد شرایط بدتر شود. خداداد عزیزی تصمیم گرفت تمرینات تیمش را به تهران ببرد. این در حالی بود که مالک باشگاه مخالف این تصمیم بود و گفت تیم باید در رشت تمرینات را دنبال کند اما وقتی خداداد با این مساله مخالفت کرد، نوین هم گفت اگر تیم به تهران برود یک ریال هم برای این اردو هزینه نخواهد کرد.

شرایط هم به همین صورت شد. تیم در هتل بستان اقامت پیدا کرد و بعد از 3 شب تصمیم داشت به تبریز برود تا مقابل گسترش فولاد بازی کند اما مسئول هتل، کارت بازی بازیکنان و اعضای تیم را گرفت و اجازه خروج به آنها نداد. سپیدرود به پروازش هم نرسید که در نهایت این مشکل با کمی تاخیر حل شد. آن هم از سوی هیات فوتبال و مسئولان شهری رشت. به این ترتیب با پرداخت 26 میلیون تومان، تیم با یک روز تاخیر راهی تبریز شد و مقابل گسترش فولاد قرار گرفت. هنوز بازی شروع نشده بود که خبر رسید خداداد عزیزی تصمیم دارد بعد از این بازی استعفا دهد.

همانطور که انتظار می‌رفت این اتفاق افتاد. مسعود اقبالی مربی سپیدرود بعد از تساوی مقابل گسترش فولاد به کنفرانس خبری رفت و از استعفای دسته‌جمعی کادرفنی خبر داد و در رابطه با دلایل آن گفت: «ما به دلیل عدم وفای به عهد مالک باشگاه به سازمان لیگ شکایت کردیم و 10 روز به او مهلت دادیم و بعد از این در تمرینات شرکت نخواهیم کرد.»

شکایت هم خیلی زود به سازمان لیگ برده شد اما قبل از اینکه مالک باشگاه بخواهد کاری کند، در رشت جلسه‌ای برگزار شد تا تکلیف مالکیت باشگاه مشخص شود. در واقع مسئولان هیات فوتبال استان گیلان اعلام کردند در صورتی که نوین نتواند به تعهداتش عمل کند باید خیلی زود تیم را تحویل دهد تا مالک جدید کار را پیش ببرد. در این جلسه، نوین اعلام کرد فرصت 25 روزه‌ای می‌خواهد تا بدهی‌ها را پرداخت کند. او گفت در صورتی که نتواند در این 25 روز بدهی‌ها را بپردازد، خودش تیم را تحویل می‌دهد و می‌رود. بعد از این جلسه خبر رسید نوین دست به تغییر زد و کیومرث بیات را به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه سپیدرود هم انتخاب کرد. در واقع این انتخاب برای کم‌شدن یک سری حاشیه‌ها صورت گرفت. چراکه خیلی‌ها مخالف مهاجری بودند که نوین با این تغییر به دنبال این بود که جو را کمی آرام کند و هواداران را به تیم نزدیک‌تر. اگرچه سپیدرودی‌ها با بیات، رییس هیات شطرنج گیلان هم رابطه خوبی ندارند. او در یک دوره کوتاه مالک سپیدرود شد و بعد به دلیل عمل نکردن به تعهدات کنار گذاشته شد. با این شرایط، تغییرات دیگر هم خیلی زود انجام شد. به این صورت که قرار است سهیل حق‌شناس به طور موقت هدایت سپیدرود رشت را به عهده بگیرد تا سرمربی جدید انتخاب شود و اینکه حسین کعبی هم به تمرینات برگشت. با این شرایط معلوم بود دیگر هیچ راهی برای بازگشت خداداد عزیزی باقی نمانده.

بر این اساس قرار است یکشنبه جلسه‌ای در دفتر محمدرضا ساکت در فدراسیون فوتبال با حضور خداداد عزیزی و نوین برگزار شود تا برای جدایی و تسویه‌حساب با کادرفنی به توافق برسند. این جلسه به خاطر این برگزار می‌شود که قرارداد 3 ساله عزیزی با سپیدرود 5 میلیارد تومان است که نوین قصد دارد برای تسویه‌حساب با خداداد به توافق برسد تا زودتر کادرفنی جدید انتخاب و معرفی شود. باید دید خداداد عزیزی که به تازگی اعلام کرده استعفا نداده و از نوین به خاطر عمل نکردن به تعهداتش شکایت کرده، با چه مبلغی به توافق می‌رسد تا از این تیم جدا شود و برود. خداداد به خوبی می‌داند راهی برای بازگشت به رشت ندارد و احتمالا باید خیلی کوتاه بیاید تا این تسویه‌حساب و جدایی انجام شود. بعد از آن، قرار است کادرفنی جدید سپیدرود رشت معرفی شود. طبق صحبت‌های انجام شده، خبر می‌رسد کادرفنی غیربومی است و به زودی کارش را شروع خواهد کرد.

9-1

captcha
تازه ها
بیشتر