فوتبال ایران / شناسه خبر: 81445 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 19:52
|
حاشیه‌های استقلال - تراکتورسازی خیلی زود شروع شد

اتفاقات عجیب در آزادی / جنگ بر سر سکوهای خالی

چند ساعت مانده به شروع مسابقه استقلال - تراکتورسازی وقتی تصاویر خودروهای ضدشورش مستقر در ورزشگاه آزادی منتشر شد می شد پیش بینی کرد مسوولان جنجالی شدن این بازی را پیش بینی کرده اند.

ایران ورزشی آنلاین/بازی استقلال – تراکتورسازی در تمام سال های اخیر درون زمین وبیرون از میدان پرتنش و پرحاشیه بوده است.این مسابقه که مثل بازی سپاهان – پرسپولیس یکی از دیدارهای ویژه و بزرگ لیگ برتر در طول فصل به حساب می آید و بعضا جایگاه دو تیم در حساسیت آن کمترین اهمیت را پیدا می کند، از همان سکوها و چند ساعت قبل از شروع مسابقه ملتهب و پرحاشیه بود.

 

با وجود اینکه حدود 5 ساعت به شروع بازی  باقی‌مانده بود،شماری از هواداران تراکتورسازی که خود را با اتوبوس از تبریز به تهران رسانده‌ بودند در اطراف ورزشگاه آزادی تجمع کردند.آنها منتظر بودند با باز شدن درهای ورزشگاه در جایگاه های خود مستقر شوند.همچنین هواداران اندکی که از شهرهای دور برای حمایت از استقلال به تهران آمده بودند نیز در اطراف ورزشگاه دیده می‌شدند. هوادارانی از شهرهای رشت، آبادان و اصفهان برای حمایت از استقلال در ورزشگاه حضور داشتند.آنها پلاکاردهایی در اختیار داشتند که روی آنها نوشته بود چندصد کیلومتر را به عشق استقلال طی کرده‌اند تا به ورزشگاه آزادی برسند.

 

یک ساعت بعد یعنی حدود ساعت 16 تا 16:30 بالاخره هواداران تراکتورسازی وارد ورزشگاه شدند.البته برخی هواداران ترکتورسازی که پرچم های عجیبی در دست داشتند نتوانستند این پرچم ها را با خود داخل ببرند و ماموران با گرفتن پرچم ها آنها را به داخل ورزشگاه راه دادند. مسوولان ورزشگاه آزادی ابتدا به تی تی ها اجازه دادند به سمت سکوهای خود بروند و در ادامه اجازه ورود هواداران استقلال را هم صادر کردند.تراکتوری ها خیلی زود سکوهای ضلع شمالی و زیر ساعت را پر کردند و البته به خاطر گرمای هوای تهران به سایه های ایجاد شده از طبقه دوم پناه بردند.لحظاتی بعد آنها به سکوهای طبقه دوم همان بخش هم رفتند اما اعتقاد داشتند جایی که به آنها اختصاص داده شده کافی نیست.

 

در فاصله 90 دقیقه مانده به شروع مسابقه حاشیه ها و اتفاقات عجیب روی سکوها آغاز شد و برخی از هواداران دو تیم که از ساعت‌ها قبل خودشان را به ورزشگاه رسانده بودند اشیای مختلفی به داخل زمین پرتاب می‌کردند.عجیب اینکه هواداران تراکتور‌سازی با اعتراض به کمبود جا با شکستن فنس‌ها وارد سه جایگاهی شدند که در دست بازسازی است.آنها در این جایگاه‌ها مستقر شدند که باعث اعتراض هواداران استقلال شد.

 

لحظاتی بعد هواداران تراکتور‌سازی با مأموران انتظامی حاضر در ورزشگاه درگیر شدند و به سمت آنها سنگ پرتاب کردند.همچنین شنیده شد بیرون از ورزشگاه هم عده‌ای از هواداران دو تیم با یکدیگر درگیر شده اند که برخی از آنها توسط مأموران دستگیر شدند.

 

در پی بیشتر شدن حاشیه ها و جنجال ها مسوولان یگان ویژه دست به کار شدند و برای آرام کردن فضای ورزشگاه با مسوولان کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی جلسه گذاشتند که تا حدودی تاثیرگذار بود و فضا آرام تر شد.

 

در فاصله یک ساعت مانده به شروع مسابقه حدود 35 هزار نفر در ورزشگاه آزادی حضور داشتند که 15 هزار نفر از آنها را هواداران تراکتورسازی تشکیل می‌دادند.مطابق انتظار و مثل تمام بازی های بزرگ لیگ برتر هواداران دو تیم ساعات قبل از شروع بازی را به فحاشی علیه تیم های رقیب اختصاص دادند.آنها بارها علیه یکدیگر شعار داده و  به همین خاطر مسوولان سازمان لیگ مجبور شدند با پخش موسیقی مانع ادامه شعارها شوند.

همچنین بعد از برخورد ماموران یگان ویژه با هواداران تراکتورسازی لیدرهای این تیم از برخورد نیروی انتظامی ناراحت بودند و می گفتند ما هیچ مشکلی با هواداران استقلال نداریم، فقط در تهران با لیدرهای پرسپولیس است که بعضی مواقع به مشکل می‌خوریم، نمی‌دانیم چرا اینطور با ما برخورد کردند؟!

هواداران استقلال که سکوهای اطراف جایگاه و روبروی جایگاه را نسبتا پر کرده بودند به شدت نسبت به محل استقرار خود اعتراض داشتند و می گفتند با داشتن بلیت‌های مربوط به جایگاه‌شان به ناچار در بخشی دیگر مستقر شده‌اند.جالب اینکه قرار بود مثل تمام بازی های لیگ فقط 10 درصد از گنجایش ورزشگاه آزادی به هواداران تراکتورسازی اختصاص داده شود اما ظاهرا مسوولان سازمان لیگ تحت تاثیر اعتراض هواداران تراکتورسازی بیش از 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه آزادی را به آنها اختصاص دادند.

درسوی مقابل با وجود اینکه برخی هواداران استقلال بلیت داشتند اما اجازه ورود به ورزشگاه به آنها داده نشد هر چند آنها پس از اعتراض شدید، وارد ورزشگاه شدند.در این لحظه به یکباره هواداران برای گرفتن صندلی ها و جایگاه بهتر هجوم بردند که در این میان عده‌ای زیر دست و پای آنها گرفتار شدند.این مساله صحنه‌های زشتی را در ورزشگاه به وجود آورد که البته برای آنهایی که در این مسابقات به ورزشگاه می روند عادی شده است.

 

3-670

 

captcha
تازه ها
بیشتر