ورزش جهان / شناسه خبر: 81444 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 19:36
|
اخبار کوتاه از فوتبال جهان

از پیرلو تا مودریچ

بعد از گزینش روبرتو مانچینی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایتالیا تصور می‌شد آندرا پیرلو دستیارش شود. اما این اتفاق رخ نداد.

ایران ورزشی آنلاین /

چرا پیرلو مربی ایتالیا نشد؟

آندرآ پیرلو بازیکن بزرگ فوتبال ایتالیا پیشنهاد همکاری در آتزوری را رد کرد. بعد از گزینش روبرتو مانچینی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایتالیا تصور می‌شد آندرا پیرلو دستیارش شود. اما این اتفاق رخ نداد. پیرلو تأیید کرد قصد ندارد به کادر فنی تیم ملی ایتالیا ملحق شود اما امکان دارد روزی به هدایت تیم ملی کشورش کمک کند. گفته می‌شد که پیرلو، کسی که سال گذشته بازنشسته شد و کفش‌هایش را آویزان کرد دستیار مانچینی می‌شود و حتی خودش هم این پیشنهاد را قبول کرده اما هفته جاری خبری منتشر شد مبنی بر اینکه تعهد او به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا به عنوان مفسر ممکن است مانع از فعالیتش در کادر فنی آتزوری شود و ظاهراً همین اتفاق هم رخ داده است. هافبک سابق یوونتوس و میلان در این باره اظهار داشت: مسیر بازگشت من به تیم ملی به بن‌بست خورده است اما بازگشت به تیم ملی چیزی نیست که من هرگز به آن فکر نکنم. فدراسیون فوتبال ایتالیا از تعهداتی که من به اسپانسرهای فوتبال و شرکای غیرفوتبالی‌ام داشتم از جمله توافقاتی تعهدی که به شبکه اسکای دارم، مطلع بود و با این وجود پیشنهاد داد. من هم یک دوره مربیگری را سپری کردم تا واجد شرایط کار در این پست باشم. البته با این مساله خود مخالفتی نداشتم. بلکه چون این کار در تضاد با قراردادم به عنوان مفسر برای مسابقات فصل جدید باشگاهی بود، صورت نگرفت. پیرلو که در بخش پایانی دوران فوتبالش، در لیگ حرفه‌ای آمریکا حضور یافت، یکی از نامزد‌های مربیگری در مجموعه همکاران مانچینی بود.

 

ناراحتی رئال از مودریچ

علاقه لوکا مودریچ هافبک کروات رئال مادرید به جدایی از این تیم باعث ناراحتی سران این باشگاه شده است. مودریچ با وجود جایگاه خوبی که در رئال دارد در اندیشه  جدایی است و همین باعث ناراحتی رئالیها از او شده است. مودریچ با پیشنهاد خوب اینتر مواجه شده و او هم می‌خواهد مانند کریستیانو رونالدو راهی رقابت های سری A شود. سران رئال از رفتارهای مودیچ ناراحت هستند چرا که با وجود آنکه پیشنهاد اینتر بالا نیست اما این بازیکن وسوسه شده و به جدایی فکر می‌کند. بسیار بعید است که باشگاه رئال مادرید اجازه جدایی را به هافبک کروات خود بدهد چرا که او یکی از کلیدی ترین بازیکنان تیمش است.

 

سویا به دنبال گلر رئال مادرید

باشگاه سویای اسپانیا برای به خدمت گرفتن دروازه‌بان کهکشانی‌ها دست به کار شد. پس از اینکه سرخیو ریکو دروزاه‌بان سویا روز پنجشنبه به صورت قرضی به فولام ملحق شد، مدیران باشگاه آندلسی به دنبال یک دروازه‌بان جدید هستند و در همین راستا، قصد ارائه پیشنهاد به کیکو کاسیا، سنگربان رئال مادرید را دارند. کاسیا پس از چند سال حضور در اسپانیول، سال 2015 به رئال پیوست و از همان سال پس از کیلور ناواس، دروازه‌بان ذخیره کهکشانی‌ها بود، اما این دروازه‌بان پس از آمدن تیبو کورتوا و اندری لونین به مادرید و حضور همزمان پنج دروازه‌بان در این تیم، خودش را بازیکن مازاد تیم می‌داند. این در حالی است که لوکا زیدان، پسر سرمربی سابق رئال مادرید هم که یکی از دروازه‌بانان رئال مادرید است، تمایل دارد تا پیش از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی در روز 31 آگوست، از سانتیاگو برنابئو برود. این در حالی است که سویا پس از جدایی ریکو و فروش داوید سوریا به ختافه، اکنون دو دروازه‌بان در اختیار دارد. با توجه به اینکه سویا در صورت صعود از پلی‌آف لیگ اروپا در این فصل باید در سه تورنمنت بازی کند، خواکین کاپاروس مدیر ورزشی باشگاه سویا از کاسیا به عنوان یک دروازه‌بان باتجربه و مناسب به عنوان جایگزین ریکو نام برد. سویا از زمانی که کاسیا در اسپانیول حضور داشت، به دنبال جذب کاسیا بود که این بازیکن در آن مقطع زمانی به مادرید رفت.

12

captcha
تازه ها
بیشتر