فوتبال ایران / شناسه خبر: 81420 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 18:01
|
به بهانه تغییر درون دروازه پرسپولیس

رحمتی رفت، بیرانوند برگشت / کی‌روش-برانکو و یک دنیا تفاوت

کی روش با بازگشت رحمتی،در شرایطی سخت مخالفت کرد اما برانکو به محض انتشار چند شایعه،مقابل بیرانوند کوتاه آمد،مواضعش را زیر پا گذاشت و از دروازه‌بانی استفاده کرد که به گفته خودش هنوز آماده نشده بود.

ایران ورزشی آنلاین /امیر اسدی/حدود 5 سال قبل و بعد از شکست ایران مقابل ازبکستان، مهدی رحمتی ساک خود را برداشت، اردوی تیم ملی را ترک کرد و نامه ای برای خداحافظی نوشت. خداحافظی از تیم ملی، درست در شرایطی که تیم ملی برای حضور در جام جهانی تلاش می کرد. برداشت رحمتی این بود که کی روش با خداحافظی او مخالفت می کند و با سلام و صلوات این دروازه بان را به تیم ملی برمی گرداند. به خصوص که فوتبال ایران در بدترین شرایط از نظر وجود نیروی انسانی درون دروازه به سر می برد.

کی روش با خداحافظی مهدی رحمتی کنار آمد، حتی در شرایطی که جدی ترین جانشین او- رحمان احمدی – حتی یک بازی ملی هم انجام نداده بود. رحمان در سه بازی پایانی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی درون دروازه ایستاد، درخشید و ایران هم مجوز حضور در برزیل را دریافت کرد.

بعدها مهدی رحمتی از تصمیم خود پشیمان شد اما حرف کی روش یکی بود. موضع او نسبت به خداحافظی رحمتی تغییر نکرد و این همان تصمیمی بود که انتظارش را داشتیم. کاریزمای یک سرمربی ویژه، کسی که مقابل همه بی نظمی ها ایستاد، برای بازگشت ستاره ای التماس نکرد و در نهایت هم تیم ملی به جام جهانی رفت.

چند سال بعد، در پرسپولیس اتفاقی اینچنینی رخ داد. البته نه به شدت خداحافظی رحمتی بلکه کمی خفیف تر از آن. علیرضا بیرانوند با چند باشگاه از ترکیه مذاکره کرد و قول و قرار گذاشت اما وقتی دید برای دریافت رضایتنامه با مشکل مواجه می شود، تصمیم به ادامه حضور در پرسپولیس گرفت. او به باشگاه رفت، با گرشاسبی ملاقات کرد و به رسانه ها گفت که قصد ادامه حضور در پرسپولیس، حداقل تا نیم فصل را دارد.

بیرانوند که در تمرینات پیش فصل غیبت داشت، در یکی دو بازی نخست و با تصمیم برانکو در ترکیب ثابت قرار نگرفت. بوژیدار رادوشوویچ بازی کرد و کم اشتباه درون دروازه پرسپولیس ایستاد. آمار دو بازی و دو کلین شیت هم برانکو را برای استفاده دوباره از او مجاب کرد اما دو، سه روز قبل از بازی مقابل استقلال خوزستان، اتفاق هایی رخ داد که معادله دروازه این تیم را به هم زد.

رسانه ها خبری درباره توافق بیرانوند با بشیکتاش و انتقال او به این تیم مشهور را منتشر کردند و همین بهانه ای شد تا برانکو دست به ترکیب خود بزند و رادوشوویچ را روی نیمکت بنشاند. بیرانوند که اظهار نظری درباره توافق با بشیکتاش نکرده و البته باشگاه ترکیه ای هم ارائه هرگونه پیشنهادی را رد کرده بود به ترکیب پرسپولیس رسید و مقابل استقلال خوزستان بازی کرد.

اینجا می توانیم به تفاوت ها پی ببریم. تفاوت میان کی روش و برانکو که از زمین تا آسمان است. سرمربی تیم ملی با بازگشت رحمتی، حتی در شرایطی سخت مخالفت کرد اما برانکو به محض انتشار چند شایعه، مقابل بیرانوند کوتاه آمد، مواضعش را زیر پا گذاشت و از دروازه بانی استفاده کرد که به گفته خودش هنوز آماده بازی نشده بود. اتفاقی که شاید دوباره در پرسپولیس رخ بدهد اما هرگز نمی توانیم در تیم ملی شاهد آن باشیم. چون تیم ملی کی روش را دارد و پرسپولیس از برانکو استفاده می کند.

 

470-2

captcha
تازه ها
بیشتر