ورزش جهان / شناسه خبر: 81415 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 17:09
|
تاتنهام، تنها تیم بدون خرید در فصل نقل و انتقالات

پوچتینو: خودم هم می‌توانم بازی کنم!

ایران ورزشی آنلاین / موریسیو پوچتینو مشکلی ندارد با اینکه تاتنهام در فصل نقل و انتقالات فعالیتی نداشته چون همین که تیمش توانسته بازیکنان کلیدی خود را نگه دارد، از اهمیت زیادی برخوردار است. پنج‌شنبه شب مهلت نقل و انتقالات لیگ برتر به پایان رسید و تاتنهام تنها تیمی بود که از پایان فصل قبل هیچ بازیکنی اضافه نکرد. شایعاتی درباره انتقال چند بازیکن به اسپرز مطرح شد و آخرین پیشنهاد این تیم برای جذب جک گریلیش، هافبک استون ویلا، از سوی باشگاه دسته دومی رد شد.

مربی آرژانتینی از باشگاه خواسته بود برای بهبود وضعیت تیم شجاع باشد و ریسک کند اما اگرچه هیچ بازیکنی به این تیم اضافه نشد، پوچتینو اصرار داشت تیم دوران خوبی را سپری کرد به این دلیل که هری کین، کریستین اریکسن، هئونگ مین سون و کایران تریپیر بازیکنان کلیدی تیم در سه ماه اخیر قراردادهای خود را تمدید کرده‌اند.

پوچتینو گفت: «ما تیم خیلی خوبی داریم و سخت است که بخواهی بازیکنانی به این فهرست اضافه کنی. هیچ بازیکنی نفروختیم و با حضور 25 بازیکن در تیم اضافه کردن بازیکن آسان نیست. نمی‌خواستیم بازیکنی اضافه کنیم صرفا به این دلیل که مد است، مهم این است که شما واقعا بازیکنی را نیاز داشته باشید و بعد اینکه آیا می‌توانید به هدف خود دست بیابید یا نه. هدف ما همیشه با امثال منچستریونایتد، منچسترسیتی و رئال مادرید یکسان است اما به دلیل شرایط متفاوت، نمی‌توانیم به آنچه می‌خواهیم برسیم. نگران و ناراحت نیستم، خیلی هم خوشحالم. هدف ما حفظ بهترین بازیکنانمان بود و به آن رسیدیم. حالا باید ببینیم در 20 روز آینده که نقل و انتقالات در اروپا فعال است، چه اتفاقی می‌افتد.»

برخی هواداران تاتنهام نگران هستند که تقویت نشدن تیم شاید منجر شود به اینکه پوچتینو به فکر رفتن بیفتد اما مربی سابق ساوتهمپتون از نگرش باشگاه رضایت دارد: «شاید درک اینکه باشگاهی مثل تاتنهام نه بازیکنی بخرد و نه بفروشد، برای خیلی‌ها سخت باشد اما گاهی در فوتبال باید متفاوت عمل کرد. اگر شما تیم خوبی داشته باشید و نتوانید بازیکنی به خدمت بگیرید که تیمتان را پیشرفت دهد، بهترین کار این است که تیم خود را حفظ کنید.»

تاتنهام که در نخستین بازی امروز در زمین نیوکاسل به میدان می‌رود، بعد از آنکه نخستین بازی خانگی این فصل خود را برابر فولام در ورزشگاه ویمبلی - میزبان بازی‌های خانگی فصل قبل این تیم - انجام می‌دهد به استادیوم 62 هزار نفری جدید خود نقل مکان می‌کند. تیم سوم فصل قبل لیگ برتر از لحاظ داشتن بازیکن در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان با 9 بازیکن رکورددار بود و پوچتینو زمان زیادی برای کار با تیم در آستانه شروع لیگ برتر نداشت. مدافع سابق تیم ملی آرژانتین به شوخی گفت: «انرژی زیادی دارم، از فصل قبل آماده‌تر هستم چون فکر کردم اگر بازیکنی بعد از جام جهانی آمادگی لازم برای مسابقه را نداشته باشد، خودم به زمین بروم! خوشحالم که از دوشنبه تمرینات کامل خود را آغاز کردیم و بازیکنان با شرایط بدنی خیلی خوبی به ما اضافه شدند. بعضی‌ها به زمان کمتری برای رسیدن به آمادگی ایده‌آل نیاز داشتند، بعضی برای بازی در ترکیب اصلی آماده‌اند و بعضی برای نشستن روی نیمکت. بعضی‌ها هم در لندن می‌مانند چون زمان بیشتری می‌خواهند و ما نمی‌توانیم روی کسی ریسک کنیم.»

تاتنهام که فصل قبل هم در نخستین بازی به مصاف نیوکاسل رفت، در سفر شمالی خود ویکتور وانیاما و اریک لاملا را به ترتیب به دلیل مصدومیت زانو و عضله به همراه نخواهد داشت.

رویترز

 

captcha
تازه ها
بیشتر