فوتبال ایران / شناسه خبر: 81399 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 16:15
|

تصمیم پرسپولیس بعد از درگیری خونین / اخراج لیدر دردسرساز

واکنش مدیر کانون مشوقین پرسپولیس به بازیکنان این تیم یک استعفای صوری بوده که احتمالا باشگاه آن را جدی خواهد گرفت.

ایران ورزشی آنلاین / شیشه‌ای که با سنگ کینه‌ی اهوازی‌ها شکسته شد، فقط یک مقدمه بود که پرسپولیسی‌ها بدترین واکنش را به آن داشتند. خبر این اتفاق را پیش از همه شایان مصلح مطرح کرد که در کانال تلگرامی‌اش نوشت: «طرف از توی پارک دوید با سنگ زد شیشه اتوبوس در حال حرکت‌مون رو شکوند! خدا بخیر کرد هیچکس چیزیش نشد.»

این حرف او و تصویر شیشه‌ی شکسته خیلی زود در فضای مجازی و سایت‌های خبری دست به دست شد اما عجیب، حذف آن از کانال مصلح بود و بعد هم تکذیبیه‌ی سرپرست تیم و مشاور باشگاه که تحمیلی به نظر می‌رسید. حال آنکه مدیران استقلال خوزستان بابت این حمله، از پرسپولیسی‌ها از عذرخواهی کردند. حال آنکه نه این عذرخواهی و نه آن تکذیب غیرمسئولانه و غیرواقعی هیچکدام نتوانستند جلوی اتفاقات تلخ بعدی را بگیرند و چند ساعت پیش از بازی دوباره به اتوبوس پرسپولیسی‌ها حمله شد؛ این بار در مسیر ورزشگاه.

سکانس بعدی این نمایش سیاه، سنگ‌پرانی در ورزشگاه غدیر بود. کاری که سکونشین‌های مخالف پرسپولیس از همان ابتدای بازی در پیش گرفتند و در چند مقطع باعث توقف بازی شدند. بازیکنان پرسپولیس آنقدر از سکوها فاصله گرفته بودند که حتی جرات اوت انداختن نداشتند اما هر بار که داور بازی را قطع کرد، با اصرار مسئولان سازمان لیگ دوباره به زمین برگشت تا بازی با همان شکل غیرطبیعی‌اش ادامه پیدا کند.

این البته اتفاق تازه‌ای نبود اما پرسش این است که تا کی قرار است ورزشگاه غدیر اهواز میهمان‌هایش را به خاک و خون بکشد؟ بدتر از همه آتش زدن پرچم پرسپولیس و حتی پرچم ایران در این ورزشگاه بود که گزارشگر بازی آن را واکنشی به اتفاق‌های آخر بازی هفته پیش پرسپولیس و فولاد خواند و اصرار داشت که باور کنیم اتفاق خاصی در ورزشگاه رخ نداده و پرسپولیسی‌ها زیادی مته به خشخاش می‌گذارند.

حال آنکه هواداران زیادی و حتی یکی از ماموران نیروی انتظامی که در این درگیری‌ها آسیب دیده بودند، با سر و صورت خونین به بیمارستان منتقل شدند و پرسپولیسی‌ها هم برای اینکه جان سالم به در برده باشند، از درِ پشتی ورزشگاه فرار کردند.

عجیب‌تر از همه اعتراض بازیکنان پرسپولیس به مدیر کانون مشوقین این باشگاه بود که او را مقصر همه اتفاقات رخ داده می‌دانستند. آغازگر این اعتراض‌ها حسین ماهینی بود و بقیه هم همراهی‌اش کردند. می‌گفتند در دقایق پایانی بازی با فولاد فقط از جایگاهی که این شخص نشسته بود شعارهای قومیتی به گوش می‌رسید و همین توهین‌ها باعث شده آنها در اهواز ۹۰ دقیقه فحش بخورند و زیر باران سنگ بازی کنند.

همه‌ی حرف پرسپولیسی‌ها این بود که باشگاه باید هر چه زودتر تکلیف این شخص که بین دو نیمه ورزشگاه غدیر را ترک کرد، را روشن و او را از تیم دور کند. پاسخ سرپرست باشگاه به درخواست بازیکنان، سکوت درباره این موضوع بود و البته وعده‌ای برای حل و فصل ماجرا. گرشاسبی از مسئولانی که در سفر به اهواز همراه تیم بودند، خواسته که گزارشی دقیق از اتفاقات رخ داده را در اختیارش بگذارند و قول داده که با مقصران برخورد کند. برای همین از مدیر کانون مشوقین باشگاه دعوت کرده که در جلسه صبح شنبه شرکت کند.

البته یک شایعه هم هست که با لحنی کاملا جدی و مطمئن ادعا کرده این شخص در واکنش به اعتراض بازیکنان استعفای خود را اعلام کرده و احتمالا این استعفای صوری که پیش‌تر بارها تکرار و پس گرفته شده بود، از سوی مدیران باشگاه پرسپولیس جدی گرفته می‌شود. از باشگاه خبر رسیده که مدیران پرسپولیس خواهان حذف این شخص و دوری‌اش از تیم شده‌اند و اگر او تا پیش اط شروع جلسه استعفای خود را پس نگرفته باشد، حکم اخراجش را صادر خواهند کرد.  

2 - 590

کلیدواژه
پرسپولیس
captcha
تازه ها
بیشتر