ورزش جهان / شناسه خبر: 81394 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 15:57
|

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / پنجره نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر انگلیس زودتر از سال‌های قبل بسته شد و باشگاه‌ها پنجشنبه، یک روز مانده به شروع فصل آخرین خریدها را ثبت کردند. این گزارش ده انتقال گران تابستان امسال در این لیگ را بررسی می‌کند.

1- کپا آریزابالاگا – چلسی - 71 میلیون پوند

گرانترین خرید تابستانی جزیره در روز ماقبل آخر نقل و انتقالات صورت گرفت و کپا آریزابالاگا با 71 میلیون پوند از اتلتیک بیلبائو راهی چلسی شد. این دروازه‌بان اسپانیایی جانشین تیبو کورتوا می‌شود که با اصرار خودش راهی رئال مادرید شد.

2-ریاض محرز – منچسترسیتی – 60 میلیون پوند

منچسترسیتی فصل گذشته تیم کاملی داشت و گواردیولا برای تقویت مدافع قهرمانی تنها ریاض محرز را به تیمش اضافه کرده است. سرمربی سیتی فصل گذشته هم به دنبال این بال تکنیکی الجزایری بود، ولی لستر راضی به فروش نشد.

3-ژرژینیو – چلسی – 57 میلیون پوند

مائوریتیزیو ساری تنها یک بازیکن را با خودش از ناپولی به چلسی آورده و این اهمیت ژرژینیو را نشان می‌دهد. مدیران باشگاه امیدوارند چلسی دفاعی کونته به تیمی تهاجمی با فوتبال مالکانه تبدیل شود و در این راه ژرژینیو مهره کلیدی است. او قرار است پیرلو یا وراتی چلسی باشد.

4-آلیسون – لیورپول – 55.8 میلیون پوند

او دومین دروازه‌بان در میان ده خرید گران انگلیس است و اهمیت این پست برای موفقیت در این لیگ رقابتی را نشان می‌دهد. لیورپول فصل گذشته بابت اشتباهات دروازه‌بان‌هایش خیلی ضربه خورد و برای کلوپ چاره‌ای جز خرید یک دروازه‌بان گرانقیمت نماند. آلیسون یکی از پدیده‌های فصل قبل فوتبال اروپاست و هواداران لیورپول امید زیادی دارند که با حضورش بتوانند سیتی را در راه قهرمانی کنار بزنند.

5-نبی کیتا – لیورپول – 50 میلیون پوند

کیتا دیگر خرید مهم کلوپ، قرار است خط میانی لیورپول را تقویت کند و مربی آلمانی امید زیادی به او بسته. خرید کیتا و فابینیو نشان می‌دهد که کلوپ از خط میانی تیمش راضی نبوده و با حضور این دو هافبک لیورپول می‌تواند تیم ترسناکی شود.

6-فرد – منچستریونایتد 47 میلیون پوند

هافبک برزیلی فصل قبل شاختار قرار است وزن تکنیکی خط میانی منچستر را بالاتر ببرد. تلاش مورینیو برای خرید یک مدافع میانی بی‌نتیجه ماند و در این شرایط فرد مهمترین خرید این فصل منچستر محسوب می‌شود و همین انتظارات از او را بالا می‌برد.

7-فابینیو – لیورپول – 39 میلیون پوند

این بازیکن دونده برزیلی در موناکو نمایش درخشانی داشت و قرار است در لیورپول نقش هافبک دفاعی اصلی را بازی کند. فابینیو که توان بازی در دفاع راست را هم دارد، با پاهای بلندش به خوبی فضای خط میانی را پوشش می‌دهد و در راه انداختن بازیکنان کناری‌اش هم تبحر دارد. یک ماتیچ تکنیکی!

8-فلیپه اندرسون- وستهم – 36 میلیون پوند

این مهاجم برزیلی دو سال پیش در لاتزیو چهره شده و سرعت، تکنیک و ضربات آخر خوبی دارد. وستهم با پلگرینی پروژه جدیدی را شروع کرده و قرار است فوتبال لاتینی را جانشین بازی مستقیم کند. وستهم برای این تغییر سبک خریدهای نسبتا زیادی داشته که یکی از مهمترین آنها اندرسون است.

9-ریچارلیسون- اورتون – 35 میلیون یورو

وقتی مارکو سیلوا به عنوان سرمربی اورتون انتخاب شد، شاگرد سابقش در واتفورد را به گودیسون‌پارک آورد. قیمت بالایی که سیلوا برای این مهاجم برزیلی پرداخت با انتقادات و تعجب زیادی روبرو شد و حتی برخی رسانه‌ها از این ماجرا طنز ساختند. ریچارلیسون به همین خاطر با فشار زیادی زیادی روبرو خواهد شد و باید ثابت کند مربی پرتغالی درباره او اشتباه نکرده.

10-یری مینا – اورتون – 27 میلیون پوند

انتقال یری مینا به بارسا از آن جهت غیرمنتظره بود که سبک بازی این مدافع بلندقامت همخوانی زیادی با سبک بازی تیم کاتالانی نداشت. پیش‌بینی‌ها درست بود و او پس از یک فصل نیمکت‌نشینی از بارسا جدا شد تا پیراهن اورتون را به تن کند.

مدافع کلمبیایی در جام جهانی روی ضربات ایستگاهی دو گل زد و با تسلطی که روی هوا دارد انتظار می‌رود در لیگ برتر هم موفق شود. منچستریونایتد هم خواهان این مدافع 195 سانتی‌متری بود، ولی ظاهرا دستمزد بالایش مورد قبول این باشگاه قرار نگرفته است.  

12

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر