فوتبال ایران / شناسه خبر: 81393 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 16:01
|
مماشات سازمان لیگ با سپیدرود، دردسرساز می‌شود

سیل درخواست تیم‌های مشکل‌دار برای تعویق بازی‌ها

مشکل از جایی شروع می‌شود که این کوتاه آمدن‌های سازمان لیگ توقع تکرار چنین اتفاقاتی را در دیگر باشگاه‌های مشکل‌دار تقویت می‌کند.

ایران ورزشی آنلاین / بهناز میرمطهریان / مشکلات مالی و مالکیتی سپیدرود در کنار بی‌نظمی‌ها، بلاتکلیفی‌ها و مشکلاتی که برای این تیم به وجود آورده، رفته رفته به نظم برگزاری مسابقات لیگ هم آسیب وارد می‌کند! بازی گسترش فولاد – سپیدرود، یک روز به تعویق افتاده، نه به خاطر شرایط جوی یا هر دلیل دیگری که لغو یا تعویق یک بازی را ممکن می‌کند، بلکه به دلیل پرداخت نشدن پول هتل، از دست رفتن پرواز و خستگی بازیکنانی که با اتوبوس ساعت 2 شب به تبریز رسیده بودند. گسترش فولاد موافقت خود را با تعویق این بازی اعلام کرد و سازمان لیگ هم پذیرفت تا شاهد بدعت‌گذاری جدیدی باشیم در زمان برگزاری مسابقات و شروط لازم برای تعویق در آن‌ها.

مدت‌هاست که مشکلات مالکیتی باشگاه سپیدرود، اوضاع را برای ادامه کار این تیم در لیگ برتر سخت کرده اما از آن‌جا که در لیگ برتر ما هر اتفاقی امکان‌پذیر است، سپیدرود هم با همه مشکلات مدیریتی‌اش ادامه می‌دهد و هر هفته لیگ را با حواشی و جنجال‌های جدیدی غافلگیر می‌کند. این هفته اما سپیدرودی‌ها با کمک باشگاه گسترش فولاد، شگفتی خلق کردند.

ماجرا از آن‌جا شروع شد که هتل محل اقامت سپیدرود در تهران به دلیل بدهی، اجازه خروج بازیکنان این تیم را نمی‌داد. بازیکنان آنقدر در لابی هتل نشستند تا بالاخره از شورای شهر رشت کمک رسید و مشکل بدهی بعد از چند ساعت حل شد. بازیکنان اجازه خروج از هتل را اما زمانی پیدا کردند که دیگر دیر شده بود و پرواز‌شان از تهران به تبریز را از دست داده بودند. مجبور شدند به صورت زمینی راهی تبریز شوند.

کاروان سپیدرود در شرایطی ساعت 2 نیمه شب به تبریز رسید که پیش از رسیدن به مقصد، از سوی باشگاه گسترش فولاد با آن‌ها تماس گرفته شده و هوشنگ نصیرزاده به عنوان مدیرعامل باشگاه گسترش گفته بود که با توجه به خستگی بازیکنان سپیدرود و مشکلات آن‌ها، این باشگاه حاضر است با تعویق بازی موافقت کند و تمام هزینه‌های اقامت سپیدرود در تبریز را هم تقبل کند.

باشگاه سپیدرود درخواستش برای تعویق بازی را از روز پنج‌شنبه 18 مرداد به روز جمعه 19 مرداد برای سازمان لیگ ارسال می‌کند و با موافقت باشگاه گسترش فولاد این تغییر زمان قطعی می‌شود.

سوال اصلی اما اینجاست که چرا باید مشکلات داخلی یک باشگاه این‌طور روی برنامه ریزی‌های لیگ تأثیرگذار شود و سازمان لیگ هم هیچ مشکلی با این اتفاق نداشته باشد. همان‌طور که حالا سعید فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به دلیل تغییر زمان مسابقه گسترش فولاد – سپیدرود، این‌طور توضیح داده است: «این درخواستی بود که از سوی باشگاه سپیدرود به ما ارائه شد و با توجه به موافقت باشگاه گسترش فولاد ما هم این تصمیم را گرفتیم که این دیدار به روز جمعه موکول شود. ضمن اینکه باید به این نکته هم توجه کرد که جدول مسابقات به ما این اجازه را می‌داد که دیدار گسترش فولاد و سپیدرود را به روز جمعه موکول کنیم. در نهایت هم باید از باشگاه گسترش فولاد نیز بابت این تعامل تشکر کرد.»

سازمان لیگ اما با توجه به کشش برنامه‌های لیگ در این هفته‌ها، در شرایطی با تغییر زمان مسابقه موافقت کرده که این اتفاق در واقع می‌تواند بدعت جدیدی شود در برگزاری رقابت‌های لیگ. همه می‌دانیم کم نیستند تیم‌ها و باشگاه‌هایی که با مشکلات مختلف مالی سروکار دارند. مشکل از جایی شروع می‌شود که این کوتاه آمدن‌های سازمان لیگ توقع تکرار چنین اتفاقاتی را در دیگر باشگاه‌های مشکل‌دار تقویت می‌کند. مثل همین حالا که باشگاه مشکی‌پوشان به بهانه مشکلاتی که داشته درخواست تعویض بازی‌اش در هفته اول رقابت‌های لیگ یک را مطرح کرده است. علاوه بر این درباره باشگاه‌هایی چون گسترش فولاد هم این توقع را ایجاد می‌کند که در قبال لطفی که به حریفان مشکل‌دار خود می‌کنند، از سازمان لیگ امتیاز بگیرند.

در چنین شرایطی می‌توان امیدوار بود که سازمان لیگ در آینده بتواند مقابل چنین درخواست‌هایی بایستد؟ تکلیف درخواست‌هایی که برای تعویق بازی‌ها به سمت کمیته برگزاری مسابقات سرازیر می‌شوند چه خواهد شد؟ و بالاخره اینکه این مماشات‌ها چه زمانی به پایان خواهند رسید؟

 

600  – 9

captcha
تازه ها
بیشتر