ورزش ایران / شناسه خبر: 81389 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 15:18
|

مرتضی مهرزاد ورزشکار برتر جهان در ژوئیه ۲۰۱۸ / بهترین بازگشت

زندگی در چند ماه اخیر برای مرتضی مهرزاد چند روی متفاوت داشت؛ در اردیبهشت و در لیگ جهانی ضعیف و ناامید کننده؛ در تیرماه و در رقابت های جهانی درخشان و مرداد بهترین بازیکن ماه جهان.

ایران ورزشی آنلاین / با پایان مهلت رأی‌گیری نظرسنجی وب‌سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک، مرتضی مهرزاد، بلندقامت تیم ملی والیبال نشسته کشورمان عنوان برترین ورزشکار ماه ژوئیه جهان در سال ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داد.

مرتضی مهرزاد که در ماه‌های اخیر به دلیل عملکرد ضعیفش در لیگ جهانی مورد انتقاد قرار گرفته بود، حالا با انتخاب به عنوان برترین ورزشکاه ماه دنیا ، یکبار دیگر شایستگی اش را نشان داد.

کمیته بین المللی پارالمپیک علت این انتخاب را نقش موثر مرتضی مهرزاد در تیم ملی والیبال نشسته ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان هلند در ماه ژوئیه عنوان کرد.

درخشش مهرزاد در مسابقات جهانی هلند در حالی رقم خورد که تا آخرین لحظات حتی مشخص نبود او به این مسابقات اعزام شود. هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته به دلیل عملکرد ضعیف او در رقابتهای لیگ جهانی در تبریز به او هشدار داده بود که شاید به رقابت‌های جهانی اعزام نشود اما با تلاش مهرزاد در اردوها، رضایی برای اعزامش به هلند قانع شد.

حضور مهرزاد در ترکیب تیم ملی در هلند با اتفاقات خوبی همراه شد؛ هم به قهرمانی ایران کمک کرد و هم منجر به انتخابش به عنوان بهترین بازیکن ماه دنیا شد.

تیم ملی مردان ایران اخیرا با قهرمانی در رقابت‌های جهانی والیبال‌نشسته ۲۰۱۸، مجوز مستقیم ورود به پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

در این نظرسنجی مرتضی مهرزاد با اخذ ۶۰ آرا، عنوان برترین ورزشکار جهان را به خود اختصاص داد. همچنین در این رقابت، «کار آدنگان» دونده ویلچری از بریتانیا، «دیده گروت» تنیس‌باز هلندی، «الیزابت گومس» پرتابگر نیزه از برزیل و «استفان اولسن» تنیس‌باز سوئدی نیز شرکت کردند که البته هیچکدام نتوانستند به مرتضی مهرزاد نزدیک هم شوند.

 

5/290

captcha
تازه ها
بیشتر