فوتبال ایران / شناسه خبر: 81388 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 16:21
|
پیامدهای یک حکم غیرمنطقی

تغییر مکرر ابلاغ داوران به خاطر اجبار به سفرهای زمینی

بحث مسافرت زمینی داوران این روزها به جنجال بزرگی تبدیل شده است.

ایران ورزشی آنلاین /شاید کسی خبر نداشته باشد که این روزها در کمیته داوران چه می‌گذرد و ابلاغ داوران چند باره عوض می‌شود و آنها از این بابت دچار سرگیجه شده‌اند. نکته دیگر اینکه در روزهایی که مخارج میلیاردی فدراسیون و هزینه گزافی که بابت یکسری از مسائل پرداخت می‌شود به دید مسوولان فدراسیون نمی‌آید و در عوض سهم داوران لیگ برتر و دسته‌های پایین‌تر که حقوقشان حتی به یک میلیون هم نمی‌رسد، کاهش هزینه سفر است.

 

در نهایت به جای اینکه امکانات این قشر ارتقا پیدا کند این روزها به شدت تنزل پیدا کرده و قاضیان لیگ باید به جای هواپیما سوار اتوبوس شده و برای قضاوت یک بازی مسافت طولانی را پشت سر بگذارند، نکته عجیب‌تر اینکه برای کاهش هزینه طبق خواسته تاج، رییس فدراسیون حتی‌الامکان کمیته داوران باید داوران انتخابی را از استان همجواری انتخاب کنند که قرار است در آن بازی برگزار شود و این شیوه کار مسوولان کمیته داوران را به شدت سخت کرده و همین نکته عاملی است تا آنها مجبور شوند ابلاغ داوران را چند بار عوض کند که این نکته در نوع خود قابل تامل است.

 

 

در وهله اول نوک پیکان انتقادات به طرف تاج نشانه می‌رود که دیواری کوتاه‌تر از داوران پیدا نکرده و با اینکه نامی‌نو حامی مالی آنها است، بازهم از کمیته داوران خواسته برای کاهش هزینه آنها را از استان همجوار مکانی که قرار است در آن بازی برگزار شود، انتخاب کنند. ضمن اینکه مسافرت‌های هوایی را کنسل کرده و بیشتر آنها را از طریق زمینی راهی مسابقات کند. این خواسته رییس فدراسیون عجیب و در طولانی مدت غیر قابل اجرا خواهدبود. زمانی که بازی‌ها حساسیتش به اوج می‌رسد برآورده شدن این خواسته غیر قابل ممکن خواهد بود.

شاید اگر بخواهیم در مورد ابلاغ جدید تاج به کمیته داوران بحث کنیم  هیچ توجیهی هم در قبال این تصمیم قابل قبول نیست، چرا که ریخت و پاش‌ها‌ی فدراسیون به قدر کافی زیاد است که در این دایره سهمی هم سر سفره داوران برود اما شاید بیش از تاج شخص اصفهانیان مقصر است که نه تنها تاکنون نتواسته با جسارت سهم داوران را از سفره فدراسیون ارتقا دهد، بلکه بدون هیچ اما و اگری خواسته ناحق رییس فدراسیون را پذیرفته و اجرایی می‌کند. در چنین شرایطی نمی‌توان غیر از این تصور کرد که حفظ میز ریاست به هرچیزی ارجح است.

البته جامعه داوری کم از این روزها به خود ندیده و چندین سال پیش حتی یکی از داوران لیگ برتری به دلیل بی‌توجهی به همین رفت و آمدها مجبور شد بعد از بازی خود کنار جاده بایستد و سوار کامیون شده و به شهر خود برگردد که این نکته توسط علی خسروی رسانه‌ای شد. اما بدنیست در چنین زمانی که برق درآمدها‌ی میلیاردی چشم لیگ برتر را کور کرده است، حداقل اصفهانیان به خاطر این خواسته ناحق واکنش درست و منطقی نشان داده و از داوران خود دفاع کند.

 

500-12

captcha
تازه ها
بیشتر