ورزش ایران / شناسه خبر: 81387 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 15:34
|
چهره های ماندگار ورزش ایران در خانه کشتی کارگران به هم رسیدند

اکبرفلاح: نصیری اسطوره ای است که دیگر تکرار نمی شود

محمد نصیری اسطوره وزنه برداری ایران با حضور در خانه کشتی ورزشگاه کارگران تهران ضمن تازه کردن دیدار با رفیق قدیمی خود اکبر فلاح قهرمان سابق کشتی جهان، دقایقی را با شاگردان فلاح خلوت کرد و سخن گفت.

ایران ورزشی آنلاین / رضا عباسپور - محمد نصیری اسطوره وزنه برداری ایران با حضور در خانه کشتی ورزشگاه شهید معتمدی (کارگران) تهران ضمن تازه کردن دیدار با دوست قدیمی خود اکبر فلاح قهرمان سابق کشتی جهان دقایقی را با شاگردان فلاح خلوت کرد و کوتاه سخن گفت. بدون شک یکی از چهره های محبوب و دوست داشتنی ورزش ایران که پرافتخارترین ستاره المپیکی کشورمان نیز به شمار می رود استاد «محمد نصیری» چهره شاخص و تکرار نشدنی سبک وزن وزنه برداری ایران است که نه تنها در رشته تخصصی خود جزو محبوب ترین و مردمی ترین وزنه برداران عنوان دار ایران به شمار می رود، بلکه در سایر رشته های ورزشی خصوصا رشته کشتی و ورزش باستانی  و پهلوانی، محبوبیت و جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. ستاره سبک وزن وزنه برداری ایران روز گذشته بعد از اتمام دومین روز از مسابقات وزنه برداری نوجوانان کشور، برای تازه کردن دیدار با رفیق و دوست قدیمی خود(اکبر فلاح) پیشکسوت و فوق ستاره سابق سبک وزن کشتی آزاد جهان راه خانه کشتی ورزشگاه کارگران را پیش گرفت. نصیری گویا خیلی وقت بود که اکبر فلاح رفیق قدیمی اش را ندیده بود، به همین دلیل تصمیم گرفت تا در سالن کشتی که اکبر فلاح سالهاست آنجا را تبدیل کرده به مجموعه ای مولد برای ساختن  آینده سازان کشتی پایتخت حاضر شده و از نزدیک ضمن تازه کردن دیدار با ستاره سبک وزن سابق کشتی آزاد جهان، دقایقی را نیز کنار رفیق قدیمی خود نظاره گر مرور فن و تمرین شاگردان فلاح باشد.

 غافلگیری فلاح ازحضور نصیری در تمرین کشتی گیران 

 

لحظه ورود محمد نصیری در سالن کشتی شهید معتمدی (کارگران) دقیقا همزمان می شود با شروع گرم کردن شاگران اکبر فلاح و آماده شدنشان برای آغاز مرور فن روی تشک های کشتی. فلاح و بقیه کادر مربیان او هم جلوی درب ورودی سالن روی صندلی مربیان نشستند و آماده اند تا برنامه تمرینی خود را برای بچه ها پیاده کنند که با حضور اسطوره وزنه برداری ایران در سالن، تقریبا شرایط تمرینی بچه ها برای دقایقی متوقف می شود و به تعویق می افتد. فلاح و نصیری که مدتی است همدیگر را ندیدند با دیده بوسی و دراغوش کشیدن هم عمق رفاقت و دوستی خود را برای حاضرین در سالن به تصویر می کشند. هر دو بزرگمرد جزو مفاخر و چهره های ماندگار ورزش ایران هستند، یکی فوق ستاره کشتی جهان و دیگری اسطوره تاریخ ساز ورزش ایران در رشته وزنه برداری است. همین موضوع کافی است تا همه آنهایی که در سالن کشتی هستند جذب این صحنه زیبا و به یاد ماندنی شوند. فلاح  و نصیری بعد از خوش و بشی مفصل کنار یکدیگر روی صندلی نزدیک به هم می نشینند. اولین جمله ای که اکبر فلاح برای معرفی محمد نصیری به  برخی رفقایی که اطرافش هستند و اینطوری که مشخص است خیلی هم با ستاره های ورزش آشنایی نزدیکی ندارند می گوید، این جمله است:«من متعجبم که طرف یک مدال جهانی که می گیرد، هنوز عرقش خشک نشده او را اسطوره خطاب می کنند! پس اگر اسطوره اینطوری است، ما باید به استاد نصیری چه لقبی بدهیم که در دنیا چه از لحاظ مدالی و چه از نظر اخلاقی و داشتن مرام پهلوانی لنگه ندارد؟» فلاح تعریفش را ازمحمد نصیری اینگونه تمام می کند:«استاد نصیری سرآمد و اسطوره تمام نشدنی ورزش ایران است که نه تنها در رشته وزنه برداری بلکه در کشتی و سایر رشته های ورزشی محبوبیت و جایگاه ارزشمند و ویژه ای دارد.»

چرا در وزنه برداری بنام نصیری تورنمنت بین المللی نداریم؟!

صحبت های جالب اکبر فلاح و تعاریف قابل تقدیر او نسبت به محمد نصیری که تمام می شود، در حالی که شاگردان فلاح درحال گرم کردن بدن های خود برای شروع تمرین و مرور فن هستند، فلاح از مححمد نصیری سوال جالبی می پرسد که حقیقتا جای تاملی عمیق و ریشه ای برای دست اندرکاران وزنه برداری ایران دارد:«محمد آقا من از روی بنرهایی که جلوی درب ورودی ورزشگاه نصب شده بود متوجه شدم که مسابقات قهرمانی کشوروزنه برداری  نوجوانان را بعنوان نکوداشت شما ناگذاری کردند. سوال من از مسئولان وزنه برداری این است که مگر ما چند تا مثل محمد نصیری در ورزش دنیا داریم که نباید برای آنها مسابقه ای برگزار کنیم به بزرگی و عظمت نام و افتخاراتشان؟ چرا نباید وزنه برداری بجای مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان، یک مسابقه بزرگ و معتبر بین المللی را در ایران با نام استاد نصیری دردنیا ثبت کند؟ دست دوستانی که مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان را با نام محمد نصیری برگزار کردند درد نکند اما من معتقدم جایگاه محمد آقا در ورزش ایران حداقل برگزاری یک تورنمنت معتبر بین المللی به نام اوست.

عکس یادگاری و نصیحت پدرانه

بعد از صحبت های کوتاه اکبر فلاح، سرمربی باشگاه کشتی کارگران از شاگردانش خواست تا جمع شوند و ضمن گرفتن عکس یادگاری دقایقی کوتاه پای صحبت اسطوره ماندگار ورزش ایران بنشینند. محمد نصیری هم بعد از عکس یادگاری  خیلی کوتاه بچه های کشتی گیر را با این کلام مخاطب خود قرار داد:« بچه های عزیز شما آینئده ساز کشتی ایران هستید. واقعا باید اقتختار کنید که استادی بزرگ و با اخلاقی مثل اکبر فلاح که افتخار کشتی ایران است مربی شما است. بنابراین تلاشتان را انجام دهید و اصلا ناراحت نباشید از اینکه اگر نتیجه گرفتید و به شما توجه نشد. شما کارتان را درست انجام دهید مطمئن باشید به آنچه می خواهید می رسید.»

 

5/250

captcha
تازه ها
بیشتر